Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara 1.4 2001 przed F - regulacja nawiewu

rafik39 20 Nov 2013 22:46 3621 17
 • #1
  rafik39
  Level 22  
  Witam dzisiaj kupiłem dla żony Xsarę 1,4 2001 rok przed FL i już problem a więc:
  wentylator nawiewu wewnątrz działa po przekręceniu kluczyka cały czas z taką samą prędkością nie ma regulacji( jest tzw. schładzacz-klima ale pewnie pusta), wyjąłem filtr p/pyłkowy lepiej ale słabo
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  rafik39 wrote:
  Nie mam żadnych aut na stanie ,żona kupiła bo ostatnie auto się popsuło a musi czymś dojeżdżać do pracy. Ja nie mogę jeździć bo jestem od 4 lat na rencie (wylew).

  Ale co to ma do rzeczy? Do sprawdzenia masz regulator nawiewu. Musisz go wyjąć i sprawdzić. A w tej chwili jedyną metodą na wyłączanie nawiewu jest wyciąganie bezpiecznika lub dołożenie w jego obwód wyłącznika. Oczywiście to rozwiązanie tymczasowe.
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz ten sześciopozycyjny przełącznik nawiewu?
  Wentylator nie chodzi na maksymalnych obrotach cały czas i nie daje się wyłączyć?
 • #8
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Więc nie masz tam typowej opornicy, a regulator elektroniczny. Przebiło tranzystory,
 • #10
  pepe150
  Level 36  
  raczej musisz szukać panelu sterowania nawiewem.
 • #11
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  pepe150 wrote:
  raczej musisz szukać panelu sterowania nawiewem.

  Bzdura. Wtych autach padają głównie właśnie regulatory. W tym modelu były chyba dwa rodzaje tych regulatorów. Różniły się zastosowanymi tranzystorami. Zreszta jest masa informacji, jak wpisac g oogle "citroen xsara regulator nawiewu", bo to jeden z dyżurnych problemów tego auta.
 • #14
  mczapski
  Level 39  
  W taki sposób nigdy nie uda się naprawić. Jaki regulator kupiłeś i gdzie? Być może masz niesprawny czujnik temperatury? Jak wygląda filtr kabinowy?
 • #17
  mczapski
  Level 39  
  Może to sprawa twojego stanu zdrowia. Ale nie spodziewaj się pomocy korespondencyjnie skoro nie możesz w miarę dokładnie opisać sytuacji. Ja mam wątpliwości co dla ciebie moduł. Może nieładnie, ale do sprzedawców (z pewnością niektórych) też warto mieć ograniczone zaufanie. Wniosek końcowy też taki sobie. Kupiłeś i co z tego wynika? Znasz oznaczenia tego elementu? Może jednak poczytaj trochę literatury na ten temat?Wróć do kraju z tej zagranicy.
 • #18
  rafik39
  Level 22  
  Moduł (regulator) dmuchawy kupiłem w sklepie w Sulejówku, podałem numer Vin, zamontowałem nadal brak regulacji prędkości dmuchawy z panelu ,działa z panelu regulacja temperatury i kierunki nadmuchu,obieg zamknięty także.

  Dodano po 2 [minuty]:

  a moduł kupiłem taki
  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).