Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja ekektryczna - Zasilanie routera z dwóch osobnych punktów

20 Lis 2013 23:45 1503 7
  • Poziom 19  
    Witam. Problem może błahy i niewarty zachodu ale pozwolę sobie napisać..

Mam problem z rozwiązaniem zasilania routera i anteny internetowej, z mianowicie:
    Router jest na górze komp na górze i na dole (od niedawna).
    Pytanie jak rozwiązać problem aby router i antenę można było zasilać zarówno z dołu jak i z góry.
    Do tej pory zasilacze od anteny i routera miałem wpięte do jednej listwy przy komp 1
    Jak rozwiązać temat aby nie trzeba było włączać listwy przy komp 1 korzystając z komp 2.
    Wiem, że pewnie ten router i antena ciągną znikome ilości prądu ale nie chcę mieć ich ciągle włączonych, a latanie po schodach też nie wchodzi w grę.
    Antena na zewnątrz jest do odbioru radiówki.
    Mam pewną koncepcję ale ciekaw jestem innych rozwiązań nie podając sugestii.
    Oczywiście ciągnięcie dodatkowych przewodów z góry na dół też nie wchodzi w grę.

instalacja ekektryczna - Zasilanie routera z dwóch osobnych punktów
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 19  
    Aby uniknąć jakiegoś przerabiania instalacji elektrycznej to chyba najprostszym sposobem jest zastosowanie wyłącznika bezprzewodowego sterowanego radiowo np coś takiego jak WS313.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Albo zastosować przekaźnik.
  • Poziom 26  
    Zrobić zasilanie po POE
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Witam.
    Zastanawiam się czy jest sens załączać i wyłączać router i modzić z przełączaniem zasilania skoro moc pobierana przez taki router jest rzędu 5-10W.
    Załączysz kolego router na stałe jak to jest w wielu domach i nie będziesz się tym przejmował chyba że liczą się dla Cb oszczędności i wyłączasz z zasilania w całym domu radia/telewizory/mikrofalówki/kuchenki i inne farfocle.
  • Poziom 19  
    Też myślałem nad POE
    Podłączenie na stałe to 1 zużycie prądu a 2 to znaczne wydłużanie czasu pracy routera i anteny.
  • Poziom 28  
    Te urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej, i nic im nie będzie, jeśli będą cały czas włączone.
    A włączanie/wyłączanie ich parę razy dziennie też im na zdrowie nie wyjdzie.
    Pomijam kwestię oszczędności, która jest, moim zdaniem, nieodczuwalna.