Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana ikony otwartego programu na pasku zadań Win7?

21 Lis 2013 05:34 2232 8
  • Poziom 12  
    Zamknięta aplikacja ma ładną ikonę. Skrót do tej aplikacji przypięłam do paska zadań. Niestety po uruchomieniu programu ikona na pasku zmienia się na całkiem inną, brzydką i rozpixelizowaną :( Używając programu Resource Hacker podmieniłam ikonę w pliku exe. Były tam dwie, ta ładna i ta brzydka. Zamieniłam tę brzydką i teraz obie są ładne ale na pasku nadal wyświetlana jest brzydka, podobnie jak w trayu. Nie wiem skąd ten program ją bierze (przejrzałam wszystkie pliki w folderze instalacyjnym tego programu i nie ma tam takiej ikony) i co jeszcze mogę zrobić (odświeżałam już cache ikon i cache miniatur).

Tak wyglądają ikony w pliku exe:

i na pasku, gdy program jest wyłączony:

a tak na pasku, kiedy program jest uruchomiony:

Jak widać powyżej, ikona na pasku jest naprawdę paskudna i ciężko na nią patrzeć a program praktycznie przez cały czas mam uruchomiony, ponieważ dodaje on coś w rodzaju dodatkowego pulpitu, na którym mam skróty i notatki i który przywołuję kliknięciem w tę właśnie ikonę. Bardzo proszę o pomoc.

Zmień, proszę, sposób umieszczania zrzutów - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [M]
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ta po uruchomieniu to jest inna ikona, dlatego się zmienia.
  • Poziom 12  
    No właśnie dlatego napisałam, że nie wiem skąd ten program ją bierze. Gdzie mam szukać tej innej ikony i jak ją podmienić? Przejrzałam już folder instalacyjny tego programu i folder w katalogu użytkownika ale tam takowej ikony nie ma. Przejrzałam też wszystkie ikony w pliku exe za pomocą Resource Hacker i również takiej nie znalazłam.
  • Poziom 33  
    Ehh Wy kobiety... :D
    Pewnie program uruchamia inny program właściwy, a ten ma ikonę 'brzydką' :D
  • Poziom 12  
    Nie rozumiem, jaki inny program miałby go uruchamiać? To w końcu jak odnaleźć tę brzydką ikonę?
    Przeszukać pliki exe i być może niektóre dll tego programu co zawierają ikony i znaleźć tą ikonę. Tylko nie wiem co da jej odnalezienie skoro nie zmodyfikujesz pliku programu.
  • Poziom 12  
    Przecież napisałam, że już przeszukałam te pliki exe a nawet w jednym podmieniłam ikonę, bo właśnie była tam ta brzydka i zmieniłam ją na tą ładniejszą. Chyba, że Resource Hacker nie jest w stanie wszystkich ikon znaleźć?
    A może jest w którymś z plików *.dll tego programu.
  • Poziom 12  
    Włączyłam w widoku folderów pokazywanie ukrytych plików i folderów oraz odznaczyłam ukrywanie chronionych plików systemu operacyjnego, przejrzałam folder tego programu w Program Files oraz ten w AppData i nie znalazłam tam żadnych plików DLL. Szukałam też na dysku C plików DLL wg daty instalacji tego programu i również nic mi nie znalazło.