Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CK 5012 Z - GŁOWICA

21 Mar 2005 23:08 3634 8
  • Poziom 10  
    W TV samsung mam uszkodzoną głowice
    Orginał to:ECC-2885CE.D
    Czy ktoś może mi rozszyfrować te oznaczenia?
    Czy ktoś wie jaki zamiennik można podstawić bez żadnych przeróbek??
    W sklepie oferują mi niby głowice uniwersalne tylko pytają sie o nózki ile i jak rozłożone, ale oprócz naklejki na tej uniwersalnej głowicy z symbolem nie ma nic wiecej np. opis nóżek.
    Czy ułożenie nóżek w głowicach jest znormalizowane??
    Przepraszam za może trochę głupie pytania ale kiedyś w latach 70 czy 80
    głowice w TV np polskich były jednakowe no prawie a w tych obecnych zminiaturyzowanych to poprostu nie wiem, a w naprawy bawie sie tylko amatorsko i nie miałem sposobności nigdy jeszcze wymieniać głowicy TV w tego typu telewizorze.
    Z góry dziekuję za pomoc.
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Podaj mi tylko ilość nóżek wychodzących z głowicy do druku, to podam Ci jaka to jest głowica, kolejność i nazwy wyprowadzeń i wymiary, będzie ich 8 lub 13 - tylko która z nich?
  • Poziom 10  
    Głowica ma 8 nóżek+ gniazdo antenowe
    I tak licząc od gniazda antenowego

1- BU
    2- VT (Varicapy)
    3- BH
    4-AGC (ARW)
    5- BL
    6- AFC (ARcz)
    7- +B (12V)
    PRZERWA
    8- IF (wyj.pcz)
    Co do wymiarów to nie znam ponieważ jest ten telewizor u teściów ładnych parę kilometrów odemnie (a został tam bo na półgwizdka chodzi głowica,śnieży obraz,szumi dzwiek ale daje sie stroić, napięcia na końcówkach są OK)
    Po wczorajszych poszukiwaniach na necie wiem że ta orginał jest dostępny w sprzedaży ale kosztuje około 52 EURO.
    A co dokładniejszych informacji to jest to głowica serii 710
    dokładnie
    SM TUNER 34519970010/ECC-2885 CE.D TUNER 710 SERIES

Jak możesz podaj mi jakiś zamiennik ja na chwilę obecną zdaje mi sie że wiem jakie są zamienniki ,ale nie jestem pewien
    podaję to co ja uważam za zamienniki
    330M:2900KKC - nie ma w sprzedaży
    470M:3300KHC - -//-
    KS-H 78E - Jedna tylko była informacja o tej głowicy na necie, ale
    jak szukałem na necie to nic o niej nie znalazłem

Dziękuję za zainteresowanie sie moim problemem!!
    Pozdrawiam ZDKMiM

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Dzięki
    Mam, jest pasująca ED3.1 z pełnym pasmem za jedyne 36.00 PLN (sprawdziłem - mają):
    http://www.inter-chip.pl
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc ale może byś podał pełną nazwę bo nieumiem znaleść!!
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta firma do której podałem Ci link nie poda tego, ważne, że podejdzie, a z usług tej firmy korzystam od lat i jeszcze nigdy mnie nie zrobiła w "konia", a cena tej głowicy jest przystępna.
    Po prostu zadzwoń do nich i zamów, może przy zamówieniu podadzą Ci dane, bo mi nie chcieli.
  • Poziom 10  
    Jasne myslałem ze ją sobie zobaczę może jakiś opis i wtedy bede mógł podiąć decyzję czy kupić czy nie dlatego chciałem pełny symbol.
    Bynajmniej dziękuję za pomoc!

A może ktoś zna adres strony gdzie są katalogi głowic z opisem rysunkiem itp.
    Tylko nie podawajcie mi tych stron co już są na forum wszystkie przeglądałem i owszem ciekawe ale nie dla mnie, za dużo nowości a przeciez takie TV jak samsung CK5012 Z i tym podobne maja już po około 10-15 lat czyli troszeczku inne niż obecne telewizory.
    Pozdrawiam wszystkich czytających ZDKMiM
  • Poziom 10  
    Wszystkim dziękuję za pomoc!
    Jak zapowiadałem w świeta dotarłem do ów telewizora z zakupioną głowicą tak zwaną uniwersalną po wymianie wszystko było juz ok.

Dla zainteresowanych!!
    Jak obiecałem tak dotrzymam słowa może jeszcze dziś dam na forum całą dokumentację jaką kiedyś uzbierałem na temat telewizora SAMSUNG CK 5012(13)Z
    bedzie tam:
    Opis działania TV z RE opracowany przez Tadeusza Cienżynki z 1993r
    Scan płyty TV
    Schemat TV
    Jeszcze raz dziekuję u uważam temat SAMSUNG CK5012Z za zamkniety

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak umieścisz to daj linka w poście, jestem zainteresowany schemcikiem ...12, ...13, nie będę musiał szukać :D

PS.Już mam ten schemacik od innego Uhera