Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łączenie akumulatora z ładowarką

Bialy438 21 Lis 2013 11:47 1299 4
  • #1 21 Lis 2013 11:47
    Bialy438
    Poziom 2  

Mam Pytanie chce zzrobić sobie przenośną ładowarke do telefonu lecz nie mam kilku rzeczy i chciałbym spróbować zrobić z tego co mam :)
    Mam 2 ładowarki na usb rozkręciłem w jednej jest cały panel z 2 kablami a w 2 panel z kablami podpiętymi to tych drutów co się do kontaktu wsadza :P
    wybaczcie ze tak trochę zamotanie isze ale nie znam się na tym za bardzo :)
    mam akumulator na 6 baterii i odprowadzone od niego 2 przewody na początku chciałem zrobić bezpośrednio podłączenie kabla do telefonu (smartphone) to jest chyba z koncówką mikro usb ale nie dam sobie ręki uciąć ale telefon się nie ładuje po podłączeniu kabli baterie działają albo coś zle podłączam albo nie ma napięcia i nie bardzo wiem co mam zrobić chciałem teraz jakoś ten akumulator podłączyć do ładowarki aby zamiast z gniazdka ciągnął z akumulatora ale też nie widze na pięcia możecie jakoś pomóc ? przypominam że jestem w tym zielony :)

I z góry przepraszam jak wstawiłem temat w złym miejscu nie bardzo ogarniam to forum :)

• #2 21 Lis 2013 13:12
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Bialy438 napisał:
    Mam 2 ładowarki na usb

To są w zasadzie zasilacze dające stale napięcie 5V. W żaden sposób nie sterują procedura ładowania - odpowiedni układ jest w telefonie.

Bialy438 napisał:
    rozkręciłem w jednej jest cały panel z 2 kablami a w 2 panel z kablami podpiętymi to tych drutów co się do kontaktu wsadza
    wybaczcie ze tak trochę zamotanie isze ale nie znam się na tym za bardzo

To odmotaj i napisz jasno o co idzie, zaczynając od odpowiedzi na pytanie po co rozkręcałeś.

Bialy438 napisał:
    mam akumulator na 6 baterii

Jaki akumulator? Jakich baterii? Na tym forum wyrażamy się precyzyjnie.

Bialy438 napisał:
    na początku chciałem zrobić bezpośrednio podłączenie kabla do telefonu (smartphone) to jest chyba z koncówką mikro usb ale nie dam sobie ręki uciąć ale telefon się nie ładuje po podłączeniu kabli

Jeśli napięcie baterii akumulatorów jest właściwe (5V) to telefon powinien ładować. Oczywiście jeśli użyłeś właściwych pinów w złączu microUSB i akumulatory są sprawne.

Bialy438 napisał:
    baterie działają

Jak to stwierdziłeś?
    Bialy438 napisał:
    chciałem teraz jakoś ten akumulator podłączyć do ładowarki aby zamiast z gniazdka ciągnął z akumulatora

Jak nie ma ciągnąć z gniazdka to ładowarka sieciowa tu nie jest potrzebna.

Bialy438 napisał:
    ale też nie widze na pięcia

Woltomierz sprawny? Zwarcia tam gdzieś nie zrobiłeś?

Bialy438 napisał:
    możecie jakoś pomóc ?

Stawiam na zużyte akumulatory albo błedne połączenia.

• #3 21 Lis 2013 13:38
    Bialy438
    Poziom 2  

Cytat:
    Bialy438 napisał:
    rozkręciłem w jednej jest cały panel z 2 kablami a w 2 panel z kablami podpiętymi to tych drutów co się do kontaktu wsadza
    wybaczcie ze tak trochę zamotanie isze ale nie znam się na tym za bardzo

To odmotaj i napisz jasno o co idzie, zaczynając od odpowiedzi na pytanie po co rozkręcałeś.

Rozkręcałem je ponieważ właśnie są tam regulatory napięcia i żeby nie poszło za duże napięcie do telefonu chciałem podłączyć ten koszyczek z bateriami (to to co nazwalem akumulatorem) do właśnie tego panelu w ładowarce żeby prąd z akumulatorków szedł przed ten panel regulował napięcie i jednocześnie już mam tam usb więc nie musiał bym kombinować z wejściem do usb.

Cytat:
    Bialy438 napisał:
    baterie działają

Jak to stwierdziłeś?

Stwierdziłem to tak że włożyłem do innego urządzenia które po włożeniu o to tych akumulatorków zaczęło działać :)

Cytat:
    Bialy438 napisał:
    ale też nie widze na pięcia

Woltomierz sprawny? Zwarcia tam gdzieś nie zrobiłeś?

No właśnie i tu odpowiedz nie mam voltomierza ... (Tak pewnie mi napiszesz że biore się za coś bez odpowiednich narzędzi mam jakiś śrubokręt który sprawdza czy jest napięcie ale nie wiem jak mam to sprawdzić na kablach ...)
    czy coś jeszcze nie zrozumiale napisałem ? :)

Jeżeli piszesz że złe połączenie to jak mam to podłączyć ze sobą ?
    mam koszyczek z 6 akumulatorkami jest włożone 6 akumulatorków i są 2 przewody biały i czarny natomiast bezpośrednio od kabla mikro usb mam 4 Cienkie czerwony, czarny, biały i zielony no to podłączyłem czarny do czarnego a czerwony do białego w su mie oglądałem jakieś filmiki insruktarzowe ale jakoś nie moe się z nich dokładnie połapać...

• #4 21 Lis 2013 14:08
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Bialy438 napisał:
    Rozkręcałem je ponieważ właśnie są tam regulatory napięcia i żeby nie poszło za duże napięcie do telefonu chciałem podłączyć ten koszyczek z bateriami (to to co nazwalem akumulatorem) do właśnie tego panelu w ładowarce żeby prąd z akumulatorków szedł przed ten panel regulował napięcie i jednocześnie już mam tam usb więc nie musiał bym kombinować z wejściem do usb.

Tego rodzaju zailacze dziś są przetwornicami impulsowymi i regulować będą napięcie jeśli zasilane będą napięciem sieciowym.

Bialy438 napisał:
    Stwierdziłem to tak że włożyłem do innego urządzenia które po włożeniu o to tych akumulatorków zaczęło działać

Telefon potrafi chcieć większego prądu niż urządzenie którym sprawdziłeś akumulatory, skutek będzie taki że napięcie spadnie i ładowanie się nie rozpocznie.

Bialy438 napisał:
    No właśnie i tu odpowiedz nie mam voltomierza ...

No to jak chciałeś zobaczyć napięcie bez woltomierza? Miernik uniwersalny kupisz za kilkanaście zł.

Bialy438 napisał:
    Jeżeli piszesz że złe połączenie to jak mam to podłączyć ze sobą ?

Sugeruję użyć gniazda USB typu A - tam masz oznaczone piny zasilania. Do tego kabel którym łączysz zwykle telefon z komputerem i voila...
    Alternatywnie użyj kabla z zasilacza od telefonu (jednego z tych rozbebeszonych).

Bialy438 napisał:
    są 2 przewody biały i czarny natomiast bezpośrednio od kabla mikro usb mam 4 Cienkie czerwony, czarny, biały i zielony no to podłączyłem czarny do czarnego a czerwony do białego w su mie oglądałem jakieś filmiki insruktarzowe ale jakoś nie moe się z nich dokładnie połapać...

To jest najszybsza droga do ubicia portu w telefonie, podłaczsasz byle co do byle czego bez świadomości tego co robisz.

• #5 21 Lis 2013 14:30
    Bialy438
    Poziom 2  

ale to trzeba mieć te usb typu A, a ja musze sobie poradzić z tym co mam wstawiam rzeczy które posiadam jeżeli będę mógł coś wyciągnąć ze sprzętu kórego mam to to zrobie Tylko potrzebuje konkretnych instrukcji w jaki sposób mam to zrobić :) Poniżej wstawiam zdjęcia:
    łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką łączenie akumulatora z ładowarką
    oczywiście jakieś tam śrubokręty i inne cuda też się znajdą ale taki ogół chce pokazać jak to wygląda może wtedy łatwiej będzie wam wytłumaczyć a mi łatwiej zrozumieć.
    a cały samochód rozbebeszyłem sterowany więc mam troszkę tych kabelków i innych cudów xD

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME