Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec Winamp - po 16 latach program przechodzi do historii

pseven 27 Lis 2013 21:21 13044 64
  • #61 27 Lis 2013 21:21
    daavid117
    Poziom 42  

Atreyu Makiavel napisał:
    Odnośnie przeładowania kolejnych wersji Winampa, sam program przeładowany nie jest. Po prostu jest domyślnie w instalatorze masa zbędnych wtyczek. Zainstalujcie sobie minimalny zestaw a przekonacie się że Winamp nadal służy przede wszystkim do odtwarzania empetrójek. Zastanówcie się nad swoimi lamentami o przeładowaniu, pomyśleć nie boli. Zamiast hejtować.
    Ja zawsze instalowałem gołego Winampa i z czasem nawet ten goły mocno urósł niestety.
    Atreyu Makiavel napisał:
    Wydaje wam się że Kowalski z Nowakiem będą świadomi altruistycznych pobudek Microsoftu? Kto będzie o tym wiedział? Najwyżej garstka geeków.
    W sumie to już nie taka garstka, a wszyscy fani programu. Jak jeszcze czasem M$ zrobi kampanię reklamową z tego tytułu i czasem da do wyboru WMP i Winamp przy instalacji to na pewno się głośno o tym zrobi (mogą zechcieć z WMP zrobić odtwarzacz stricte do filmów i część Media Center, a Winamp jako rozbudowany odtwarzacz muzyki - to taka dygresja z mej strony). Pokażą to jako działanie czysto altruistyczne i zarobią na tym niezłą kasę.

• Deimic One - Szkolenia
  • #62 27 Lis 2013 22:07
    jurek.adam
    Poziom 43  

Atreyu Makiavel napisał:
    Odnośnie przeładowania kolejnych wersji Winampa, sam program przeładowany nie jest. Po prostu jest domyślnie w instalatorze masa zbędnych wtyczek. Zainstalujcie sobie minimalny zestaw a przekonacie się że Winamp nadal służy przede wszystkim do odtwarzania empetrójek. Zastanówcie się nad swoimi lamentami o przeładowaniu, pomyśleć nie boli. Zamiast hejtować.
    Nikt tu nie lamentuje, każdy wyraża swoje zdanie i tyle. Winamp praktycznie umarł śmiercią naturalną (choć jeszcze ma niezbyt liczną, wierną grupę użytkowników), bo powszechnie przestał się tak podobać jak niegdyś, urosła mu też niezła konkurencja. Nowsze wersje Winampa po prostu nie do końca trafiły w gust większości. Z różnych względów, częściowo wymienionych w tym wątku.

daavid117 napisał:
    Jak jeszcze czasem M$ zrobi kampanię reklamową z tego tytułu i czasem da do wyboru WMP i Winamp przy instalacji to na pewno się głośno o tym zrobi (mogą zechcieć z WMP zrobić odtwarzacz stricte do filmów i część Media Center, a Winamp jako rozbudowany odtwarzacz muzyki - to taka dygresja z mej strony). Pokażą to jako działanie czysto altruistyczne i zarobią na tym niezłą kasę.
    Jednak Winamp to symbol, bez wątpienia jest cały czas bardzo rozpoznawalny, kiedyś to był topowy player, przed długi czas nr 1. I na to ma chrapkę Microsoft, zapewne zrobi z tego jakiś użytek albo i nie, bo M$ kupuje również prawa też do różnych rzeczy i chomikuje z sobie tylko znanych powodów.

Edit:
    Polecam użytkownikom Linuxa, oryginalna skórka Winampa dla Audacious:
    http://www.debian.pl/entries/273-Z-sentymentu-do-winampa

• Deimic One - Szkolenia
  • #63 19 Gru 2013 14:27
    DEE BASS
    Poziom 11  

"Pierwszy raz różnice zauważyłem na starym sprzęcie już dawno temu tj. 2xunitra ws315 + korektor sudety 011d oraz 2x amfiton 50ac022 + 2x sony carbocon 4050 później na pioneerach 757 a z czasem u każdego co instalował winampa 3 lub 5 różnica była słyszalna mniej lub więcej.W tym momencie sprawdzam to w garażu na yamaha rx330 i wharfedale crystal 2 i jestem pewny swego spostrzeżenia więc w wolnej chwili trzeba samemu sprawdzić.Dla porównania użyłem podstawowego media player"

Bardzo interesujące :D, mogłeś jeszcze dopisać że na ścianach masz pianki z allegro, kable z beztlenowej miedzi a pomiary robisz mikrofonem ze słuchawek nausznych do skype.

A wracając do tematu bo to już niestety jutro ;( może wiecie jak będzie z usługą shoutcast? Ona też zostanie wyłączona, wiem że większość osób używa jeszcze winampa ze względu właśnie na radio internetowe. Jeżeli faktycznie usługa zostanie wyłączona to czy znacie jakieś dobre programy które są alternatywą dla winampa (chodzi mi tylko o dostęp do radia internetowego z całego świata w czytelnej formie).
    Pozdrawiam

• #64 19 Gru 2013 14:48
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Co ma shoutcast.com do Winampa? Przecie to tylko prace nad kolejnymi wersjami Winampa zostają zakończone.

• #65 21 Sty 2014 19:08
    admm
    Poziom 10  

Jak dla mnie Winamp już od dawna był trochę za bardzo przeładowany. Nie wiem jak inni ale według mnie program do odtwarzania muzyki powinien odtwarzać muzykę a nie: wideo, tv internetową czy inne shoutcast'y. Ok 13 lat temu przesiadłem się na swoje (z początku nieudolne) programy oparte o komponent DsPact for Delphi, później odkryłem Aimp (z którego byłem bardzo zadowolony). Jednak nie ma to jak własny (częściowo) program np. z wykorzystaniem biblioteki Bass.dll (składnik Aimpa).