Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża panasonic sa-ch74 - wyskakuje error f61

przemek_b7 21 Nov 2013 14:52 6666 14
    przemek_b7
    Level 16  
    Witam wszystkich na forum mam wieże panasonica taką jak w tytule i jak dam do 1/4 głośności to się wyłącza i wyskakuje error f61 pomierzyłem napięcia na końcówce mocy i zastanawia mnie dlaczego na 5 nodze jest 13.2v ale jak podepnę miernik to z 13.2v spada na 11v, grzeją się też dość mocno tranzystory Q502, Q507, Q505. Sprawdzałem 35 nogę procesora ale jest na niej napięcie 5v tak jak i przy połączeniu płytki poziomej z pionową a po podaniu 5v to sie nie wyłącza tylko że słychać takie sykanie jak by przekaźnik tak szybko się rozłączał i załączał ale nie jestem pewny że to przekaźnik. Dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Symbole jednostek.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    przemek_b7
    Level 16  
    Dzięki wielkie za zainteresowanie przeczytałem ten temat i powiem że dało mi to trochę do myślenia ale zastanawiałem się dlaczego w schematach jest ten wentylator a w mojej wieży jego nie ma ale nie wiem czy był czy nie bo ją już z takim błędem kupiłem. Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Mam prośbę jak by ktoś mógł podesłać fotkę jak ten wentylator jest zamontowany to był bym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • Multimetr Fluke
    przemek_b7
    Level 16  
    Chodzi mi o fotkę jak jest i gdzie jest zamontowany ten wentylator??

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Czy mogę tranzystory B1185 i D1762 wymienić na BD911 i BD912??
    leonsocio
    Level 28  
    2sa1930/2sc5171 do kupienia w kazdym elektronicznym a jeśli nie ma, to ostatecznie możesz wstawi wymienione przez Ciebie tranzystory.
    przemek_b7
    Level 16  
    Czy ten wiatrak musi być jakiś specjalny?? bo przez chwile jest ok ale zaraz nabiera obrotów i się wieża wyłącza i pokazuje f61 i czy ten wiatrak ma chłodzić radiator bo w tym manualu wygląda że nie. Pozdrawiam
  • Helpful post
    leonsocio
    Level 28  
    Nie musi być specjalny, ważne żeby miał podobne parametry prądowe. Myślę, że ma chłodzić radiator, bo na cóż innego miałby wiać?
    przemek_b7
    Level 16  
    A jakie są jego parametry prądowe bo w manualu nie ma.
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    W instrukcji serwisowej tej wieży na stronie 63 masz podany model tego wiatraka - FBA08A12M2CZ. Wg danych jakie można znaleźć na Internecie pobiera on ok. 124 mA przy zasilaniu 12 VDC.

Poniżej załączam dane techniczne tych wiatraków. Na twoim miejscu rozważyłbym sytuację, że wiatrak nie jest przyczyną wyłączania się wieży. A wyłączanie wiatraka to tylko skutek innego problemu.

Na forach anglojęzycznych jako częstą przyczynę tego kodu F61 podaje się układy IC501 i IC502. A przede wszystkim powinno oczyścić się wszystkie połączenia jakie są w tej wieży - mam tu na myśli wtyczki połączeniowe i gniazda. W handlu są dostępne środki do czyszczenia kontaktów.
    przemek_b7
    Level 16  
    Mam teraz założony 12V 0,23A i się wyłącza. Ma ktoś może gdzieś zobaczyć jaki ma być?? Pozdrawiam
    przemek_b7
    Level 16  
    Witam i dziękuję wszystkim za pomoc wieża śmiga aż miło wymieniłem tylko na nowy wentylatorek o podobnych parametrach i wielkości i się już nie wyłącza i nie pokazuje błędu . Pozdrawiam
    przemek_b7
    Level 16  
    Jestem zawiedziony w wieży do wczoraj działało wszystko ale podziało się coś ze CD wogóle nie reaguje na nic np. jak dam open to na wyświetlaczu jest open ale nie wysuwa szuflady ani nie zmienia tacek z płytami. Co może być przyczyną nie działania CD?? Dziękuję za pomoc Pozdrawiam
    Moderated By Grzegorz Markowski:

Jestem zawiedziony tym, że nawet nie sprawdzono, czy przypadkiem pasek nie pękł?
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Zamykam wątek.
    GM