Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mysz manta - po kliknięciu klika 2 krotnie

bnbnb 21 Nov 2013 15:10 1914 6
 • #1
  bnbnb
  Pupil
  Co jest przyczyną że myszka źle działa?
  Windows 7 jak klikam na element np w przeglądarce na wstecz, albo na ikone, folder raz to sie on otwiera sam tak jakbym kliknął szybko 2 razy mimo ze klikam tylko jeden jedyny raz.
  Bardzo to wkurza bo nic nie da się zrobić bo sie samo 2 razy klika zamiast raz. Wydaje mi się ze myszka jest ok i w ustawieniach myszki też jest ok. Myszka pod ps2 jest.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  benbog
  Level 23  
  Stawiam na niesprawną myszkę. Zdarza się, że kurz, zebrany pod przyciskiem powoduje, że nie można go nacisnąć do końca, a to daje niepewne zamykanie styków mikroprzełącznika. Tak miałem i miewam nadal, zawsze pomaga dokładne oczyszczenie myszki, szczególnie krawędzi przycisków. Może też być zużyty mikroprzełącznik w myszce.
 • #3
  bnbnb
  Pupil
  Ale czasami chodzi ok a może być to sprawa systemu?
 • #4
  benbog
  Level 23  
  Przyczyną może też być przełamany przewód. Zrób próbę, jedną ręką przytrzymaj nieruchomo myszkę, drugą przeginaj przewód, szczególnie w pobliżu wyjścia z myszki i wtyczki. Jeżeli zacznie się dziać coś dziwnego, pojawi się ikona klepsydry itp., to będzie przewód.
 • #5
  bnbnb
  Pupil
  wychodzi ze jest ok tylko jak klikam raz to system to odczytuje 2 krotne klikniecie
 • #7
  dt1
  Admin of Computers group
  Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest uszkodzony mikrostyk. Przetestuj mysz na innym komputerze i zobacz, czy zachowuje się podobnie. Jeśli tak - mikrostyk do wymiany (lub zimny lut w okolicach mikrostyku, może być też wspomniany uszkodzony kabelek). Jeśli nie - trzeba szukać problemów w oprogramowaniu.