Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 42 pfl 5008h/12 - przerywanie filmów po 1h - bufor czy bitrate?

hiob2666 21 Nov 2013 16:02 1947 1
 • #1
  hiob2666
  Level 9  
  Witam państwa mam mały problem z odtwarzaniem filmów przez sieć domową na serwerze allshare na telewizorze przez allshare oddtwarzam filmy i po okoo 1h filmy sie wyłączaja i tv sie od razu przełacza na cyfre. pliki minimum 8 Gb maks 32 fullhd plus minus 3d takie odtwarzam i film musze brac na 2 razy. dzwoniłem do Philipsa i powiedzieli mi że to wina bufora w TV bo nie ogarnia i musze zmienic bitrate plik filmowego zeby szło w miare przyzwoicie....  Generalnie mam reuter Netia spot predkosc przesyłu danych do TV to około 100-150 mb/s siec działa dośc stabilnie i nie ma wiekszych problemów nie mniej przy takiej ilosći sprzetu moze router jest zbyt obicązony ? - 2( czasem 3 kompy 0)plus TV i telefon. Moze nie ogarnia i po 1h zrywa połączonie z TV ? nic takiego na adminowskim wgladzie nie zaobserwowałem.


  1. Prośba do was jesli ktos ma o tym pojęcie prosze pomózcie mi to zjawsko wyjaść lub nawet wyeliminować bo woalałbym ogladac cały film bez przerw.
  2. Moze trzeba włączyc indywidualna siec dla TV na drugim WIFI teg router neti bo jest taka opcja ?
  3. moze zmienić serwer ?
  4. czy istnieje jakaś ospcja przewijania w TV w szybszy sposób ?

  za wszystkie sugestje dziekuje
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  hiob2666
  Level 9  
  wydaje sie ze temat sam rozwiązałem przynajmniej w kwestii przerywania filmów otóż okazuje sie że przerywa tylko przy zdalnym odtwarzaniu filmów na tv z poziomu komputera natomiast jeśli odpalam film z poziomu TV używając plików udostępnionych w serwerze przez program all share film leci bez przeszkód chyba że obciąże komputer graniem ( AC4) i sciąganiem na raz ( minumum 6 x 1 GB ) to wtedy widac że dysk nie ogarnia i film staje co jakis czas....

  Niestety przy zdalnym odtwarzaniu plików z wysokim Bit rate i przy aktualnym buforze telewizyjnym pliki powyżej 6 Gb beda stawać na to wychodzi....


  Dziekuje wszystkim za pomoc, jesli ktos ma kłopot z tym telweizorem jesli chodzi o pliki, sieć itp. to zapraszam na móje dwa inne posty tam ogólnie już wyjaśniono mi pera kwestii które okazały sie pomocne i sam służe pomocą w razie czego.