Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG I DEKODER HD MOTORO - tv samsung nie wykrywa modelu dekodera motoroli

ŁUKASZ 30 21 Lis 2013 17:31 9060 10
  • #1 21 Lis 2013 17:31
    ŁUKASZ 30
    Poziom 2  

WITAM !MAM PYTANIE. POSIADAM TV LED SAMSUNG F6500 I MAM PROBLEM.CHIAŁ BYM SKONFIGUROWAĆ PILOTA UNIWERSALNEGO OD TELEWIZORA Z DEKODEREM VECTRY, MODEL DEKODERA TO MOTOROLA HMC 3021, tak żeby używac tylko jednego pilota. Problrm polega na tym że telewizor pyta mnie ciągle o model dekodera, który dobrze wpisuję, niestety podczas wyszukiwania go,go nie znajduje, tak jakby nie znajdywał sygnału dekodera i prosi o wpisanie go ręcznie.Proszę o pomoc w czym jest problem, może ktos miał podobną sytuację.

0 10
  • #2 21 Lis 2013 18:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A instrukcje obsługi dekodera kolega czytał, instrukcje obsługi tego tv, tam powinno być jak zaprogramować pilota.
    Sam mam UPC i w tym wypadku nie programuje się pilota od tv, by obsługiwał dekoder, tylko pilot od dekodera, by obsługiwał tv, może tutaj jest podobnie.

-2
  • #3 21 Lis 2013 21:12
    ŁUKASZ 30
    Poziom 2  

ok, zobacze w tej instrukcji, tyle tylko ze ten telewizor ma dwa piloty, jeden taki zwykły i drugi w pełni multimedialny posiadający smarta i w opcjach tv jest wyraźnie napisane że ten pilot ze smartem może obsługiwać kilka urzadzen w tym również dekoder.

0
  • #4 22 Lis 2013 07:51
    grubs
    Poziom 32  

A czy przedłużacz podczerwienie ustawiłeś na przeciwko dekodera?
    Może jest źle ustawiony i nie łapie sygnału.

0
  • #5 22 Lis 2013 12:05
    ŁUKASZ 30
    Poziom 2  

podczerwień jest dobrze ustawiona, wiec juz nie wiem sam co jest nie tak, może powinienem zaktualizować tv na stronce samsunga zeby znalazł ten model dekodera, choć to jest nowiutenki telewizor i nie wydaje mi sie zeby to była wina oprogramowania tv, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

-1
  • #6 22 Lis 2013 12:20
    grubs
    Poziom 32  

A co się dzieje jak wpiszesz inny model albo sam początek oznaczenia.

0
  • #7 22 Lis 2013 14:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ŁUKASZ 30 napisał:
    ten telewizor ma dwa piloty, jeden taki zwykły i drugi w pełni multimedialny posiadający smarta i w opcjach tv jest wyraźnie napisane że ten pilot ze smartem może obsługiwać kilka urzadzen w tym również dekoder.

Tak, tylko tutaj zapewne chodzi o dekoder tego samego producenta, czyli wszystko od Samsunga, sprzęty innego producenta mogą nie wchodzić w ogóle w grę.

1
  • #8 22 Lis 2013 15:07
    ŁUKASZ 30
    Poziom 2  

jak wpisuję inny model i nr bez oznaczenia to też nie znajduje, tzn może inaczej telewizor pokazuje w menu podłączonych urządzen że jest podłączone dodatkowe urządzenie czyli dekoder vectry ale jak robie test skonfigurowania pilota to pilot nie reaguje na włączane opcje no i nie znajduje tego dekodera.czyli tv go widzi ale pilot nie. Poniżej inny kolega pisał że być może ten tv jest kompaktybilny tylko z urządzeniami samsunga, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, a są wogóle dekodery samsunga ?, bo jeszcze nigdy u nikogo w domu takiego nie widziałem, chyba ze nie orientuję się w sprzęcie.Mam jeszcze drugi dekoder ale bez hd podłączony u córki, tak myśle żeby spróbować go podłączyc na tym samsungu i zobaczyć czy go wykryje.

0
  • #9 22 Lis 2013 15:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ŁUKASZ 30 napisał:
    a są wogóle dekodery samsunga ?

Oczywiście, swego czasu CP oferował dwa modele do swojej platformy.
    Bardziej chodziło mi o to, że można zaprogramować sprzęt Samsunga na tym pilocie, jak DVD, BR, KD.
    ŁUKASZ 30 napisał:
    Mam jeszcze drugi dekoder ale bez hd podłączony u córki, tak myśle żeby spróbować go podłączyc na tym samsungu i zobaczyć czy go wykryje.

Nie zaszkodzi spróbować.

0
  • #10 08 Sty 2014 16:27
    pjarmolowicz
    Poziom 9  

w bazie zanych samsunga są inne modele dekoderow nie tylko tej firmy, przy konfiguracji mozna wybrac dekoder innej firmy ale moj tv nie ma w bazie konkretnego modelu

0
  • #11 03 Lut 2015 02:46
    johny.wsh
    Poziom 15  

>>> INSTRUKCJA STEP-BY-STEP Z ROZWIĄZANIEM PROBLEMU <<<

Co ja się nawściekałem i czasu zmarnowałem, żeby do tego dojść. Dlatego tym bardziej podzielę się rozwiązaniem problemu ponieważ użytkowanie jednego pilota do TV i STB jest po prostu wygodne i powinno być bardzo łatwe do skonfigurowania. Samsung postanowił nas jednak trochę podrażnić a Vectra jak na złość nie udostępnia kart abonenckich - a przecież w zestawie z większością TV jest taki piękny slot na kartę abonencką. No, ale do sedna.

Pokażę więc co i jak, aby HMC3021 działał pod pilotem uniwersalnym SAMSUNG SMART TV. Dodam, że wielki minus dla samsunga leci ode mnie za brak możliwości przyporządkowania dowolnego dekodera (kodów IR) do swojego operatora kablowego. To wprowadza zamęt i potrzebę nielogicznego działania aby rozwiązać problem aczkolwiek może być to też kwestia złego tłumaczenia / nazewnictwa i stąd cały bajzel.

U mnie stoi następujący sprzęt: UE46F6400 + HMC3021 z VECTRY + nadajnik IR na kabelku. Nadajnik był w zestawie z TV - podłączamy wtyczkę z tyłu TV do odpowiedniego wyjścia typu jack opisanego IR OUT i ustawiamy nadajnik przed odbiornikiem IR dekodera.

No to lecimy:

1. Na pilocie multimedialnym klikamy: przycisk STB
    2. Następnie idziemy dalej i klikamy: konfiguracja uniw. pilota
    3. Klikamy: uruchom
    4. Wybierz opcję: dekoder
    5. Wprowadzasz swój kod pocztowy albo klikasz: cały obszar (bez różnicy)
    6. Następnie na samym dole listy wybierasz opcję: brak mojego usługodawcy
    7. W okienku wyszukiwania wpisujesz: motorola
    8. Pojawi Ci się opcja: motorola. Wybierasz ją.
    9. Następnie wybierasz gniazdo gdzie masz podłączony dekoder: np HDMI1
    10. Poproszony zostaniesz o przełączenie kanału. Na pytanie: czy zmienił kanał - oczywiście odpowiadasz: nie
    11. Wybierasz: wyszukaj numer modelu
    12. Pojawia się okienko oznaczone: wyszukaj. Wpisujesz: hmc
    13. Zjeżdżasz na dół listy i wybierasz: pokaż więcej modeli
    14. Wybierasz model: hmc210f
    15. Przełączasz kanał i o dziwo działa.
    16. Klikasz: tak , następnie zakańczasz konfigurację.

Na nasze szczęście kody IR od HMC210F działają z naszym HMC3021. Jedyna opcja, której nie udało mi się uruchomić jest przewodnik: GUIDE. Strata jest jednak dla mnie nie duża ponieważ trzeba wykazywać się dużą dawką cierpliwości aby z takowej opcji skorzystać na tym ustrojstwie. Najważniejsze jednak, że teraz możesz cieszyć się już korzystaniem tylko z jednego pilota.

Po wszystkim możesz wcisnąć przycisk: source , następnie najechać na górne małe ikonki po prawej i wybrać: konfiguracja uniwersalnego pilota. W tym oknie możesz zmienić nazwę źródła na dowolnie przez siebie wybraną i zsynchronizować lub wyłączyć opcję automatycznego ON/OFF dekodera razem z TV. Ja osobiście wyłączyłem auto ON/OFF bo mój dekoder włącza się z 2 minuty więc zostawiam go włączonego cały czas.

Miłego użytkowania :)

4