Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 723 - Podstawy eksploatacji

Bamba12 21 Lis 2013 19:40 2796 2
  • #1 21 Lis 2013 19:40
    Bamba12
    Poziom 2  

Witam,

Mamy w domu maszynę Łucznik 723, która nigdy nie była używana. Stała sobie wiele lat a ja chciałabym wreszcie ją uruchomić. Jednak już na samym wstępie natykam się na problemy, których nie umiem przeskoczyć... Instrukcja maszyny jest bardzo niejasno napisana i pewnych rzeczy po prostu nie wyjaśnia. (M.in. dlatego nigdy tej maszyny nie uruchomiliśmy, a w razie potrzeby przeszycia czegoś szło się do ciotki...) Chciałabym więc po prostu dowiedzieć się tutaj o zupełne podstawy dotyczące użytkowania maszyny. (Zaznaczam, że jestem zupełnym laikiem i nie znam się kompletnie na maszynach do szycia).
    Najpierw trzeba miejsca smarowania potraktować naftą. Wiem, że najlepiej na noc, a następnego dnia z kolei te same miejsca smarem do maszyn.
    I tu już natykam się na problemy. Po pierwsze, w instrukcji brak jest w ogóle rysunku poglądowego sprzętu z opisem poszczególnych części - co jest co. Po drugie, nie ma w ogóle instrukcji otwierania poszczególnych pokryw.
    Cytat: "Mechanizmy przedniej części główki smaruje się po otwarciu pokrywy przedniej (rys. 3)."
    Pytania:
    - Co to jest główka?
    - Jak otworzyć tę pokrywę?
    (Na rysunku jest tylko narysowana otwarta już pokrywa i strzałki, gdzie wpuszczać smar).
    I dalej: "W celu nasmarowania mechanizmów znajdujących się pod płytą, olej należy doprowadzić w sposób podany na rys. 2 oraz po odchyleniu główki do tyłu (rys. 4)."
    Pytania:
    - Jak odsłonić mechanizmy pod płytą?
    - Jak odchylić główkę do tyłu?

W razie potrzeby mogę wstawić zdjęcia rysunków z instrukcji.

Będę wdzięczna za pomoc.

1 2
  • #3 21 Lis 2013 20:06
    Bamba12
    Poziom 2  

Dziękuję za sugestię :-) Właśnie sama znalazłam to forum i się tam rejestruję :-)

0