Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna sprawa - zakłócenia w odbiorze DTV przy zamkniętych drzwiach balkonu

conrado1988 21 Lis 2013 19:46 1539 9
  • #1 21 Lis 2013 19:46
    conrado1988
    Poziom 9  

Siemanko.

Mam dziwny problem - otóż często wieczorami mam problem z DTV. Podczas oglądania programów z MUX-2 i MUX-3 pojawiają się zakłócenia (siła sygnału 100%, a jakość waha się od 0 do 30%) a po chwili już da się normalnie oglądać. Za to kiedy otworzę drzwi balkonowe, wszelakie problemy ustępują. Zaznaczyć muszę, że telewizor znajduje się jakieś 1,5 m od nich, a antena także znajduje się ok. 1,5 m od drzwi, tak więc w linii prostej od anteny do telewizora jest nie więcej niż 3 m.
    Antena-zwykła, stara siatkowa z płytką wzmacniacza Philips
    Zasilacz antenowy Tamiza
    Telewizor LG 32" LK430

0 9
  • #2 21 Lis 2013 21:23
    Rysiek2
    Poziom 33  

..niezbadane są drogi w.cz.:)

0
  • #3 21 Lis 2013 21:27
    Fotodetektor

Poziom 30  

conrado1988 napisał:
    Za to kiedy otworzę drzwi balkonowe, wszelakie problemy ustępują.

To proste. Zostaw drzwi otwarte i miłego oglądania.

0
  • #4 22 Lis 2013 00:10
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

conrado1988 napisał:
    ...kiedy otworzę drzwi balkonowe, wszelakie problemy ustępują...

Jeśli to antena pokojowa to normalne. W takim wypadku trzeba zamontować antenę zewnętrzną, najprawdopodobniej pasywną (bez wzmacniacza).
    Jeśli problem dotyczy anteny zewnętrznej to albo jest wadliwa, albo wadliwa jest instalacja, może winna jest przelotka okienna? Za mało informacji aby dobrze doradzić.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #5 22 Lis 2013 07:32
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

conrado1988 napisał:
    Podczas oglądania programów z MUX-2 i MUX-3 pojawiają się zakłócenia (siła sygnału 100%, a jakość waha się od 0 do 30%) a po chwili już da się normalnie oglądać.

Jak podasz Nam z jakiej lokalizacji jesteś i z jakiej nadają MUX-y, to może będziemy w stanie pomóc.
    Regulamin pkt 3.1.15.
    Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html..

Cytat:
    Za to kiedy otworzę drzwi balkonowe, wszelakie problemy ustępują.

Bardzo często szyby w oknach mają filtr UV i są zrobione z domieszką ołowiu co jest tłumikiem w częstotliwościach powyżej 300MHz.

Antena za okno (na zewnątrz) i po sprawie. :D

Pozdrawiam.

0
  • #6 22 Lis 2013 10:23
    conrado1988
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi, już spieszę z dalszymi informacjami.

Niestety, przy otwartym balkonie w obecną pogodę może być problem, nie chcę się zamienić w sopel :p
    Antena znajduje się na zewnątrz, a kabel idzie przez dziurę w okiennicy bez żadnego załamania.
    Mieszkam na Prokocimiu Nowym w Krakowie, na 2. piętrze w bloku, przed moim blokiem stoi następny blok w odległości około 100m i szczerze mówiąc nie wiem, skąd łapię sygnał, bo MUX-2 mam na 26 kanale, a pozostałe z 45 i 46 kanału. I TVP INFO mam z Kielc, a nie z Krakowa. Antenę ustawiłem na południowy-wschód, ponieważ przy innym jej ustawieniu nie odbierałem nic, a jak patrzę po antenach sąsiadów to wszystkie są w tamtym kierunku ustawione.

0
  • #7 22 Lis 2013 10:36
    ArtMedia
    Poziom 26  

Zamień wzmacniacz w puszce anteny na symetryzator. Wyrzuć zasilacz antenowy razem z jego wtyczka antenową, zastępując ja zwyczajną.
    Usuń wszystkie i od nowa wyszukaj programy ręcznie na kanałach: 25, 23 i 47.
    Ustaw antenę tak, aby przy zamkniętych drzwiach mieć najlepszą jakość na wszystkich kanałach i możliwie największy poziom sygnału.
    Powodzenia.

Sebastian

0
  • #8 22 Lis 2013 10:37
    LeDy
    Poziom 43  

ArtMedia napisał:

Jeśli to antena pokojowa to normalne. W takim wypadku trzeba zamontować antenę zewnętrzną, najprawdopodobniej pasywną (bez wzmacniacza).
    Jeśli problem dotyczy anteny zewnętrznej

Nie czytałeś?
    Cytat:
    Antena-zwykła, stara siatkowa
    Zaznaczyć muszę, że telewizor znajduje się jakieś 1,5 m od nich, a antena także znajduje się ok. 1,5 m od drzwi, tak więc w linii prostej od anteny do telewizora jest nie więcej niż 3 m.

Ciekawe jak ta antena poskładana? Daj dobrej jakości przewód.

0
  • #9 22 Lis 2013 19:52
    [QQQ]
    Poziom 17  

ArtMedia >>> czemu akurat kanał 47 ( na MUX 3 ) a nie 50 ?

0
  • #10 29 Lis 2013 10:44
    conrado1988
    Poziom 9  

Wymieniłem wzmacniacz z zasilaczem na symetryzator i wszystko śmiga aż miło na 23, 25 i 50 kanale. Dziękuję i pozdrawiam, temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów