Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie tv do głośników zewnętrznych na JACK

21 Lis 2013 21:17 10767 12
  • Poziom 12  
    Witam, kupiłem tv LG 42LN5400 i byłem pewien, że podłącze go spokojnie przez jacka słuchawkowego lub ewentualnie cinch-cinch do zewnętrznych głośników bądź słuchawek (a mam taką potrzebę ze względu na zapotrzebowanie na ciszę w domu :P) i okazuje się, że w tym tv nie ma takiej opcji?? czy to możliwe? jest jakieś wyjście audio w tym tv?
    pozdrawiam :)
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 10  
    Musiałbyś zrobić lub kupić przejściówkę z Euro na Chinch i masz problem rozwiązany.
  • Poziom 9  
    Według producenta tv ma cyfrowe wyjście optyczne. Podłączasz je do wzmacniacza z takim wejściem i wszystko gra.
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 10  
    W sytuacji kolegi chyba to gniazdo nie będzie praktyczne. Najlepszym wyjściem właśnie byłoby wyjście jack ale cóż... Jeżeli producent tego nie zapewnił musisz o swoje potrzeby zadbać sam i nabyć przejściówkę z euro na jack
    Słuchawki głównie są produkowane na jack dlatego to gniazdo byłoby najbardziej uniwersalne.
  • Poziom 12  
    Kurcze panowie troszke za duzo teraz tych odpowiedzi, jedna osoba mówi tak, a druga zaprzecza :) prosilbym o jakas konkretna rade :P czy ta przejsciowka z euro na jacka przejdzie? i co jesli mam podlaczoną konsole przez hdmi?? jak mogę ten dzwiek wrzucic na słuchawki? prosze pomozcie bo dziewczyna nie daje mi spokoju, bo jej przeszkadzam w nauce a ja chce mieć dzwiek w grach :P czy w ogladaniu meczy...

Dodano po 51 [sekundy]:

lub tv przez iple lub tvnplayer przez kompa i hdmi...
  • Poziom 9  
    Jak napisałem wcześniej najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie tv kablem optycznym z odpowiednim amplitunerem, zestawem kina domowego itp. Oczywiście urządzenia te muszą posiadać WEJŚCIE optyczne i WYJŚCIE słuchawkowe (prócz wyjść na głośniki). Jeżeli korzystasz z kompa podłączonego kablem HDMI do telewizora: wyłącz dźwięk w tv a słuchawki podłącz po prostu do karty dźwiękowej kompa (ustaw odpowiednio w menedżerze audio). "Przejściówka" euro -> gniazdo jack -> słuchawki nie będzie działać. Ewentualnie przetwornik: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2559022.html , lub "wyciągnięcie" audio ze SCARTA i podłączenie analogowe do jakiegoś wzmacniacza.
  • Poziom 12  
    właściwie to chodzi mi o podłączenie tv z komputerem i xboxem, więc jeśli chodzi o komputer to już mam sprawe z głowy bo udało mi się przełączyć dzwiek na komputer i słuchawki podpinam pod niego a co w przypadku konsoli?
  • Poziom 32  
    Potrzebujesz ADAPTER AUDIO XBOX 360 5,1
    W opisie powinno być że wtyczka jest dopasowana i nie koliduje z kablem hdmi bo inaczej będziesz musiał ją rozebrać.
    Do tego dokupujesz przejściówkę z 2 rca na gniazdo mini jack.
  • Poziom 32  
    Powinno być ok. Sam mam taką wtyczkę i mogę jedynie potwierdzić że nie koliduje z hdmi bo nie mam jak sprawdzić.
    Tylko pamietaj że musisz mieć chinch na jack gniazdo żeby podpiąć słuchawki.