Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1.6 AEE - Kontrolki nie gasną po wyciągnięciu kluczyka, ale...

21 Lis 2013 22:16 2289 6
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem ze swoim wehikułem. Kiedy wysiadałem z auta, po wyciągnięciu kluczyka wszystko było ok, przynajmniej tak mi się wydaje, ale kiedy wsiadałem patrzę i ku mojemu zdziwieniu leciutka żarzą się kontrolki od akumulatora i oleju które po normalnym włączeniu stacyjki się świecą a po zapaleniu silnika gasną.

Dodam że możliwy jest alternator, przy obciążeniu podczas jazdy (włączona dmuchawa) bardzo leciutko żarzyła się kontrolka akumulatora przez jakieś 3 miesiące, akumulator nowy. Teraz pytanie czy alternator siadł do końca czy gdzieś jest zwarcie, i teraz uwaga:

PRZY WYCIĄGNIĘTYM KLUCZYKU (żarzą się te kontrolki) KIEDY WRZUCAM BIEG WSTECZNY KONTROLKI GASNĄ I WYGLĄDA JAK BY WSZYSTKO BYŁO OK.

Klemy sprawdzane, wszystko ok, masa łączy, gdzie może leżeć przyczyna ?
  • Poziom 18  
    Podejrzewam że stacyjka się wypala.
  • Poziom 10  
    Jutro sprawdzę stacyjkę odpinając kostkę, natomiast bardzo mnie zastanawia to zachowanie przy wrzuceniu wstecznego...
  • Poziom 18  
    Proste wsteczny daje obciążenie około 3A i dlatego gasną kontrolki.
  • Poziom 10  
    Tak, tylko że na wyciągniętym kluczyku, wyłączonej stacyjce wsteczny nie świeci, a kontrolki gasną.
  • Poziom 18  
    Nie świeci bo za niskie napięcie a kontrolki gasną bo wsteczny daje obciążenie.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany, w skrzynce od bezpieczników pełno płynu od spryskiwaczy, skąd tam się wziął nie mam pojęcia, pewnie coś przy szybie nie szczelne, teraz tym będe musiał się zająć. Skrzynka cała rozebrana i wysuszona.