Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.6 AEE - Kontrolki nie gasną po wyciągnięciu kluczyka, ale...

ryhit 21 Nov 2013 22:16 2742 6
    ryhit
    Level 10  
    Witam. Mam problem ze swoim wehikułem. Kiedy wysiadałem z auta, po wyciągnięciu kluczyka wszystko było ok, przynajmniej tak mi się wydaje, ale kiedy wsiadałem patrzę i ku mojemu zdziwieniu leciutka żarzą się kontrolki od akumulatora i oleju które po normalnym włączeniu stacyjki się świecą a po zapaleniu silnika gasną.

Dodam że możliwy jest alternator, przy obciążeniu podczas jazdy (włączona dmuchawa) bardzo leciutko żarzyła się kontrolka akumulatora przez jakieś 3 miesiące, akumulator nowy. Teraz pytanie czy alternator siadł do końca czy gdzieś jest zwarcie, i teraz uwaga:

PRZY WYCIĄGNIĘTYM KLUCZYKU (żarzą się te kontrolki) KIEDY WRZUCAM BIEG WSTECZNY KONTROLKI GASNĄ I WYGLĄDA JAK BY WSZYSTKO BYŁO OK.

Klemy sprawdzane, wszystko ok, masa łączy, gdzie może leżeć przyczyna ?
    slawek87
    Level 19  
    Podejrzewam że stacyjka się wypala.
    ryhit
    Level 10  
    Jutro sprawdzę stacyjkę odpinając kostkę, natomiast bardzo mnie zastanawia to zachowanie przy wrzuceniu wstecznego...
    slawek87
    Level 19  
    Proste wsteczny daje obciążenie około 3A i dlatego gasną kontrolki.
    ryhit
    Level 10  
    Tak, tylko że na wyciągniętym kluczyku, wyłączonej stacyjce wsteczny nie świeci, a kontrolki gasną.
    slawek87
    Level 19  
    Nie świeci bo za niskie napięcie a kontrolki gasną bo wsteczny daje obciążenie.
    ryhit
    Level 10  
    Problem rozwiązany, w skrzynce od bezpieczników pełno płynu od spryskiwaczy, skąd tam się wziął nie mam pojęcia, pewnie coś przy szybie nie szczelne, teraz tym będe musiał się zająć. Skrzynka cała rozebrana i wysuszona.