Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 35s11,kontrolka wtrysku miga,żyje swoim życiem

22 Nov 2013 09:35 13068 2
  • Level 9  
    Witam forumowiczów!Przeszukałem chyba wszystko co jest na necie na temat iveco daily...głowa pęka od nadmiaru informacji.Walcze dzielnie z moim iveciem,z elektryką,niestety poprzedni właściciel daleki był od trzymania instalacji w oryginale...
    Auto mam juz 3 lata,kontrolka wtrysku(błędu)świeciła od początku,niemiej jednak tydzień temu samochód przechodził w tryb awaryjny,brak reakcji na gaz,obroty max 1250,(głośniejsza praca silnika),wymieniłem filtry paliwa i sytuacja zmieniła sie na tyle że w czasie jazdy jak łapał awaryjny(zaczynała kontrolka migać) wystarczyło wysprzęglić lub wyluzować na 5 mrugnięć i znów się zaświecała i wio.
    Wykręciłem wtryskiewacze(wymoczyłem przez dobę w płukance),wymontowałem czujniki pompy wysokiego ciśnienia(czyszczenie,przedmuchanie etc),ten z góry miał 24ohmy rezystancji na stykach ,tylny 3.1(może któraś z tych danych świadczy o uszkodzeniu?)wszystko do kupy poskłądałem i teraz jest sytuacja ze po przejechaniu ok 10km gaśnie w czasie jazdy,kontrolka zaczyna mrugać cały czas,lecz zapala znów i jedzie dalej z mrugającą...
    błędy na kontrolce edc...:
    2.1
    2.2
    2.3
    8.1
    1.5
    1.6
    1.7
    1.8
    1.1
    5.2
    3.7
    3.8
    2.7
    2.8
    8.3
    8.4
    9.1
    6.2
    3.1
    3.4
    3.2
    9.3
    Nowe których wcześniej nie było to 1.7 i 6.2
    Jechać od razu na kompa i nie grzebać w nim więcej?
    Poradźcie coś Panowie!
    Kiedyś znalazłem pełna liste kodów lecz teraz tylko do <4.0...
    dodam iż próba przelewowa wykazała na 1,3,4 po ok 48ml,na 2 29ml,tzn że 2 leje i brakuje ciśnienia pozostałym?
    Kurcze kurcze chłopaki pomóżcie!!
  • Level 1  
    I JAK KOLEGO PORADZIŁEŚ SOBIE Z TEMATEM?
  • Level 9  
    wymienilem czujnik wysokiego cisnienia,z tyłu pompy,jedyne 450zetka czujniczek,jezdzi do dzis aczkolwiek kontrolka swieci caly czas.
    zamykam temat słowami od iveca z daleka :-)