Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VUWOST 182E - przełącznik funkcji

22 Lis 2013 10:49 1308 7
  • Poziom 2  
    Proszę o poradę. Mam piec Vaillanta, dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, jeśli dobrze odczytałem symbol to jest : VUWOST 182E, z 1998 roku.
    Wszystko wskazuje na to że zepsuł się przełąacznikna konsoli sterującej
    Ctaki zielony przełącznik funkcji na konsoli sterującej : CW/ CW+CO/ zapłon (płomyczek). W dolnym położeniu (tylko CW) przy każdym dotknięciu przełacznika powoduje "bzyczenie" , kontrolka zapala się-gaśnie, łączy-nie łączy, tak jakby powoduje jakieś drobne zwarcie. W pozycji środkowej CW+CO przełacznik działa poprawnie (choć także zdarza mu się długo nie odpalać pieca) , w pozycji najwyżzej, czyli płomyczek/zapalanie także nie reaguje.
    1. Czy ten przełącznik S 503 jest do samodzielnej wymiany ?
    2. Czy to jest tylko przełącznik, czy cała płytka przełączników 711 450 ?
    3. Jeśli cała płytka to czy i gdzie jest do dostania, ile kosztuje?
    Bo serwisant powiedział mi, że jest to poza ich zasięgiem, bo tego pieca ...
    ... NIE MA NA RYNKU POLSKIM ???
    4. Mam nadzieję, że system przełączników i płytek jest podobny albo taki sam w piecach tego typu VUW OST 180, i że ktoś z kolegów mi pomoże :)
    czekam cierpliwie na ewentualne wyjaśnienia i podpowiedzi, POZDRAWIAM, JorgeH
  • Poziom 27  
    A nie myślałeś, żeby wyprowadzić podłączenie przełącznika na zewnątrz i zastąpić go czym innym? Zdaję sobie sprawę, że to "rzeźba", ale porządnie wykonana może posłużyć.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Mam taką płytkę.
  • Poziom 2  
    Do FOSGEN1 - Niestety, nie znam się na tym aż tak, aby samemu "wyprowadzać to" na zewnątrz i zastępować czym innym, zresztą to jest chyba zbyt duża ingerencja w sterowanie i przy takich układach być może grają rolę nawet drobne szczegóły, prądy, nie wiem jeszcze co ?
    Do 1Qmaty - jeśli masz taką płytkę to dwa pytania .
    Pierwsze - czy jest do sprzedania i płytkę i drugie - za ile ?
  • Poziom 27  
    JorgeH napisał:
    być może grają rolę nawet drobne szczegóły, prądy

Szczerze mówiąc nie sądzę. To chyba nic innego, jak włącznik.
  • Poziom 2  
    Co to jest "pw"? Przepraszam ale jestem tu od niedawna i nie wiem co oznaczaja takie skróty :)
  • Poziom 27  
    JorgeH napisał:
    Co to jest "pw"? Przepraszam ale jestem tu od niedawna i nie wiem co oznaczaja takie skróty :)

Bez obrazy, ale teraz to chyba przesadzasz. Prywatna wiadomość. Jak się logujesz to powinieneś mieć komunikat, że otrzymałeś nową wiadomość.