Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Python,C++ - Tablet jako bezprzewodowa klawiatura

22 Nov 2013 14:05 1668 3
  • Level 9  
    Dzień dobry,

Wpadłem na pomysł żeby samodzielnie napisać program który przy użyciu bluetootha komunikowałby tablet z komputerem. Cel tego przedsięwzięcia jest dość prosty, nie chcę wydawać pieniędzy na bezprzewodową klawiaturę i chcę wykorzystać do tego celu tablet. Pierwszy problem jaki napotkałem jest przekazywanie do systemu Linux (konkretnie Ubuntu) znaków czyli innymi słowami mówiąc jak napisać klawiaturę ekranową pod linuxem.

Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam,

Proponuje zapoznać się z jakąś biblioteką okienkową np. do języka C. To pozwoli Ci narysować klawisze na formatce.

Następnie należałoby nauczyć się obsługi ekranu dotykowego - jakieś gotowe biblioteki. Zwracanie pozycji palca ma się pokryć z obszarem zajmowanym przez guzik na ekranie.

Dalej tylko komunikacja radiowa i to wszystko :-)
  • Level 9  
    Może źle wyjaśniłem mój problem, przynajmniej na razie, nie polega na tym jak zrobić aplikację okienkową tylko jak przekazać otrzymany znak do systemu. Albo łatwiejsze zadanie jak przy użyciu pythona napisać skrypt który do aktywnego okna wrzuca przekazuje zawartość pliku tekstowego.