Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program avast - Jak sprawdzić, które programy są przez niego blokowane?

komoda93 22 Lis 2013 17:59 13566 31
  • #1 22 Lis 2013 17:59
    komoda93
    Poziom 14  

Konkretnie chciałbym sprawdzić, czy nie blokuje mi czasami wtyczki internetowej...

1 29
  • #2 22 Lis 2013 22:06
    jowyma
    Poziom 22  

Nie mam zainstalowanego avasta więc jedyne co mogę doradzić to na chwilę program wyłączyć (aktywną ochronę) i sprawdzić czy wtedy wtyczka działa. Można przedtem ściągnąć i zainstalować MalwareBytes Antimalware i po wyłączeniu aktywnej ochrony w Avaście przeskanować profilaktycznie system. Bezpłatny Avast nie wyłapuje wszystkich wirusów i robaków.

Nie wiem o którego Avasta chodzi - antywirusa czy internet security.

Po wpisaniu na google softpedia avast screenshots pojawi się jako pierwsza strona ze zrzutami ekranu z Avast bezpłatnego antywirusa. Na piątej od dołu można wyłączyć skanowanie skryptów w przeglądarce internetowej. Nie wiem jednak czy to jest bezpieczne, a ja też nie mogę znaleźć gdzie jest lista programów i przypisane im przywileje (ale sam program antywirusowy zwykle niczego nie blokuje bo nie od tego jest).

Przy legalnym Windows można ściągnąć za darmo program Microsoft Security Essentials, który jest naprawdę niezły. Można też jako uzupełnienie antywirusa wypróbować bezpłatną wersję ZoneAlarm (free ZoneAlarm) ze strony producenta Zonealarm.com. Jednak niekiedy ten firewall może coś tam blokować (gdyby tak było to można go odinstalować).

0
  • #3 22 Lis 2013 22:14
    tomgaw
    Poziom 17  

Cytat:
    Konkretnie chciałbym sprawdzić, czy nie blokuje mi czasami wtyczki internetowej...

Jakiej wtyczki? Napisz coś więcej.

0
  • #4 23 Lis 2013 11:32
    komoda93
    Poziom 14  

tomgaw napisał:
    Cytat:

Jakiej wtyczki? Napisz coś więcej.

Mam problem z brakiem dźwięku w niektórych filmach na YouTube. Na pewnym forum użytkownik poradził mi, abym sprawdził "czy oprogramowanie antywirusowe i zapora sieciowa nie blokują zawartości Flash innej firmy"...

Dodano po 2 [minuty]:

jowyma napisał:
    Nie mam zainstalowanego avasta więc jedyne co mogę doradzić to na chwilę program wyłączyć (aktywną ochronę) i sprawdzić czy wtedy wtyczka działa. Można przedtem ściągnąć i zainstalować MalwareBytes Antimalware i po wyłączeniu aktywnej ochrony w Avaście przeskanować profilaktycznie system. Bezpłatny Avast nie wyłapuje wszystkich wirusów i robaków.

Nie wiem o którego Avasta chodzi - antywirusa czy internet security.

Po wpisaniu na google softpedia avast screenshots pojawi się jako pierwsza strona ze zrzutami ekranu z Avast bezpłatnego antywirusa. Na piątej od dołu można wyłączyć skanowanie skryptów w przeglądarce internetowej. Nie wiem jednak czy to jest bezpieczne, a ja też nie mogę znaleźć gdzie jest lista programów i przypisane im przywileje (ale sam program antywirusowy zwykle niczego nie blokuje bo nie od tego jest).

Przy legalnym Windows można ściągnąć za darmo program Microsoft Security Essentials, który jest naprawdę niezły. Można też jako uzupełnienie antywirusa wypróbować bezpłatną wersję ZoneAlarm (free ZoneAlarm) ze strony producenta Zonealarm.com. Jednak niekiedy ten firewall może coś tam blokować (gdyby tak było to można go odinstalować).

Chodzi mi o antywirusa... Ale to raczej nie to co myslę, bo wczoraj wyłączyłem w nim osłone i problem dalej wystepował...

PS. Mam problem z brakiem dźwięku w niektórych filmikach na YouTube...

0
  • #5 23 Lis 2013 12:26
    tomgaw
    Poziom 17  

Cytat:
    Mam problem z brakiem dźwięku w niektórych filmikach na YouTube...

Jakiej przeglądarki dotyczy Twój problem? Sprawdź na innych. Możliwe, że jakieś rozszerzenie nie działa jak powinno. Uruchom przeglądarkę z wyłączonymi dodatkami i sprawdź.

0
  • #6 23 Lis 2013 13:03
    komoda93
    Poziom 14  

tomgaw napisał:
    Cytat:
    Mam problem z brakiem dźwięku w niektórych filmikach na YouTube...

Jakiej przeglądarki dotyczy Twój problem? Sprawdź na innych. Możliwe, że jakieś rozszerzenie nie działa jak powinno. Uruchom przeglądarkę z wyłączonymi dodatkami i sprawdź.

Używam Opery. Ale to samo występuje w Google Chrome na tych samych filmikach.
    Poruszyłem już ten temat na elektrodzie, ale nikt do tej pory nie znalazł rozwiązania:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2680027&highlight=

I nie mam zainstalowanych rozszerzeń

0
  • #7 23 Lis 2013 15:09
    tomgaw
    Poziom 17  

Podaj jakiś link do filmu na YT, w którym u Ciebie nie ma dźwięku, lub zacina się w pewnym momencie. Co prawda mam FF, ale i Avasta. Może problemu należy szukać gdzieś indziej?

0
  • #8 23 Lis 2013 18:18
    komoda93
    Poziom 14  

tomgaw napisał:
    Podaj jakiś link do filmu na YT, w którym u Ciebie nie ma dźwięku, lub zacina się w pewnym momencie. Co prawda mam FF, ale i Avasta. Może problemu należy szukać gdzieś indziej?

No to dla przykładu:

http://www.youtube.com/watch?v=M5CBtwS-oUI

http://www.youtube.com/watch?v=m6q3Guq1gVw

Dodano po 1 [minuty]:

komoda93 napisał:
    tomgaw napisał:

No to dla przykładu:

http://www.youtube.com/watch?v=M5CBtwS-oUI

http://www.youtube.com/watch?v=m6q3Guq1gVw

Wiele już próbowałem. Opisałem mój problem też na innym forum:

http://forum.pcfoster.pl/topic/14876-brak-dzwieku-podczas-odtwarzania-filmikow-na-youtube/

0
  • #9 23 Lis 2013 18:24
    jowyma
    Poziom 22  

U mnie bezpłatny Avast nie wykrywał wielu wirusów. Dlatego proponuję zacząć od przeskanowania systemu programem antywirusowym MBAM i AdwCleaner.
    Potem naprawić rejestr jakimś programem służącym do tego.
    Wiele problemów po takim czyszczeniu znika.

0
  • #10 23 Lis 2013 18:28
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    U mnie bezpłatny Avast nie wykrywał wielu wirusów. Dlatego proponuję zacząć od przeskanowania systemu programem antywirusowym MBAM i AdwCleaner.
    Potem naprawić rejestr jakimś programem służącym do tego.
    Wiele problemów po takim czyszczeniu znika.

Dzięki, ale tego już próbowałem. Używałem jeszcze CCleaner'a, Malwarebytes anti Malware oraz Combo Fix'a. Oprócz tego jeszcze wymieniłem taśmę SATA w kompie...

0
  • #11 23 Lis 2013 18:39
    jowyma
    Poziom 22  

Dźwięk na tym filmie jest niesamowicie cichy. Może wystarczy ustawić głośniki i wszelką głośność na maksimum?

0
  • #12 23 Lis 2013 18:44
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    Dźwięk na tym filmie jest niesamowicie cichy. Może wystarczy ustawić głośniki i wszelką głośność na maksimum?

Nie, zero dźwięku w słuchawkach i głośnikach. Przy max. głośności.

0
  • #13 24 Lis 2013 13:35
    jowyma
    Poziom 22  

Proszę ustawić dźwięk na maksimum na wszelkich odtwarzaczach multimedialnych zainstalowanych w komputerze: Quick Time, Real Player, itd (porada You Tube). Po ustawieniu bardzo wysokiej głośności można je zamknąć.

Inna próba to uzupełnienie brakującego kodeka w rejestrze. Nie gwarantuję jednak, że coś nie pójdzie źle i zmusi do reinstalacji Windows. Zmienianie rejestru jest zawsze obarczone ryzykiem.

Guzik Start, na dole puste białe pole, wpisać regedit. Uruchomić program.

1. Wejść do:
    My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32
    Sprawdzić czy jest tam czy nie ma ciągu "wavemapper". Jeżeli nie ma, to kontynuować. Jeżeli jest, to wyjść z programu regedit.

2. Kursor ustawić w Drivers32 (kliknąć raz lewym przyciskiem aby się zaznaczyło Drivers 32):

3. Kliknąć prawy przycisk myszy, pojawi się rozwijane menu (jak na zrzucie powyżej).

4. Z menu wybrać "Nowy", "Wartość ciągu" i wpisać "wavemapper" (bez cudzysłowów). Enter, aby skończyć edycję nazwy.

5. Najechać na stworzony ciąg wavemapper. Prawy przycisk myszy, "Modyfikuj".

i znowu klinąć prawym guzikiem myszy > MODIFY (modyfikuj) > i wpisać jako "Dane wartości" wpisać ciąg "msacm32.drv" (bez cudzysłowów). I OK.

Ma to tak wyglądać:

0
  • #14 24 Lis 2013 18:13
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:

(...)Inna próba to uzupełnienie brakującego kodeka w rejestrze.
    My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mic... NT\CurrentVersion\Drivers32

W prawym panelu, kliknąć prawym guzikiem myszy, wybrać "Nowy", "String value" (tekst) i wpisać "wavemapper" (bez cudzysłowów), i znowu klinąć prawym guzikiem myszy > MODIFY (modyfikuj) > i wpisać "msacm32.drv" w "Value Data" i wcisnąć ENTER.

A możesz wyjaśnić dokładniej, jak to zrobić? Bo teraz w ogóle nie mam dźwięku w komputerze... Spróbuję uruchomić ponownie

0
  • #15 24 Lis 2013 18:16
    jowyma
    Poziom 22  

To jest tylko dodanie kodeka do rejestru, nie może to wyłączyć dźwięku. Usunąć ten dodany wpis, jeżeli się jeszcze pogorszyło.

0
  • #16 24 Lis 2013 18:19
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    To jest tylko dodanie kodeka do rejestru, nie może to wyłączyć dźwięku. Usunąć ten dodany wpis, jeżeli się jeszcze pogorszyło.

Chodzi mi o wyjaśnienie, jak mam to zrobić, bo jeszcze tego nie zrobiłem... A dźwięk znowu się pojawił po ponownym uruchomieniu komputera.

0
  • #17 24 Lis 2013 18:25
    jowyma
    Poziom 22  

Zanim Pan zacznie zmieniać rejestr (co zawsze jest ryzykowne), proszę jeszcze przeskanować rejestr RegSupreme Pro (jv16tools). Ten program nigdy niczego nie uszkodził i jest naprawdę dobry.
    Manipulowanie rejestrem to ostateczność, bo można sobie krzywdę zrobić. Teoretycznie, jest to tylko dodanie kodeka, ale jednak jest to modyfikowanie rejestru.

A potem tutaj jest filmik na You Tube z napisami w Wordzie (ale po angielsku) co należy robić http://www.youtube.com/watch?v=2t9seHwLOJ8

Chodzi o dodanie wpisu zaznaczonego na niebiesko, jeżeli go tam nie ma:

0
  • #18 24 Lis 2013 18:47
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    Zanim Pan zacznie zmieniać rejestr (co zawsze jest ryzykowne), proszę jeszcze przeskanować rejestr RegSupreme Pro (jv16tools). Ten program nigdy niczego nie uszkodził i jest naprawdę dobry.
    Manipulowanie rejestrem to ostateczność, bo można sobie krzywdę zrobić. Teoretycznie, jest to tylko dodanie kodeka, ale jednak jest to modyfikowanie rejestru.

A potem tutaj jest filmik na You Tube z napisami w Wordzie (ale po angielsku) co należy robić http://www.youtube.com/watch?v=2t9seHwLOJ8

Chodzi o dodanie wpisu zaznaczonego na niebiesko, jeżeli go tam nie ma:

Zajrzałem do rejestru, tak jak na filmie, ale widzę że ten plik tam jest...

0
  • #19 24 Lis 2013 18:50
    jowyma
    Poziom 22  

Czyli to też nie pomoże. Proszę jeszcze sprawdzić załączonym programem rejestr (jv16). A nuż widelec coś pomoże.

0
  • #20 24 Lis 2013 18:52
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    Czyli to też nie pomoże. Proszę jeszcze sprawdzić załączonym programem rejestr (jv16). A nuż widelec coś pomoże.

No juz sam nie wiem, co z tym zrobić. Zostawić to tak albo sformatować kompa..

0
  • #21 24 Lis 2013 19:14
    jowyma
    Poziom 22  

Może jeszcze nie. Co prawda, wątpię czy to pomoże, ale co szkodzi spróbować...
    Proszę odczytać w Menedżerze Urządzeń identyfikator karty dźwiękowej.
    Panel Sterowania -> Menedżer urządzeń -> Karta dźwiękowa -> Właściwości -> Szczegóły -> Identyfikator sprzętu
    Może warto podmienić sterownik?

Czy nie ma w menedżerze urządzeń jakichś nierozpoznanych urządzeń (zrzut ekranu).

I odinstalować kompletnie tego avasta, wyczyścić rejestr i sprawdzić czy nie pomogło. Potem zainstalować z powrotem, oczywiście.

0
  • #22 25 Lis 2013 10:31
    komoda93
    Poziom 14  

jowyma napisał:
    Może jeszcze nie. Co prawda, wątpię czy to pomoże, ale co szkodzi spróbować...
    Proszę odczytać w Menedżerze Urządzeń identyfikator karty dźwiękowej.
    Panel Sterowania -> Menedżer urządzeń -> Karta dźwiękowa -> Właściwości -> Szczegóły -> Identyfikator sprzętu
    Może warto podmienić sterownik?

Czy nie ma w menedżerze urządzeń jakichś nierozpoznanych urządzeń (zrzut ekranu).

I odinstalować kompletnie tego avasta, wyczyścić rejestr i sprawdzić czy nie pomogło. Potem zainstalować z powrotem, oczywiście.

Ok, sprawdziłem w menedżerze urządzeń, oto zrzuty ekranu:

A myślisz, że konieczne jest odinstalowanie Avasta? Czy najpierw podmienić sterowniki?

0
  • #23 25 Lis 2013 11:01
    dorota_80
    Poziom 10  

Avast nie blokuje dźwięku z podanego linku. Problem pewnie w kodekach".
    Sprawdzone. Real alternative? Nie jestem pewna.

0
  • #24 25 Lis 2013 18:21
    komoda93
    Poziom 14  

dorota_80 napisał:
    Avast nie blokuje dźwięku z podanego linku. Problem pewnie w kodekach".
    Sprawdzone. Real alternative? Nie jestem pewna.

No zainstalowałem ten real alternative

0
  • #25 25 Lis 2013 18:36
    tomgaw
    Poziom 17  

Cytat:

I niestety nadal to samo?

0
  • #26 25 Lis 2013 18:40
    komoda93
    Poziom 14  

tomgaw napisał:
    Cytat:

I niestety nadal to samo?

dokładnie

0
  • #29 26 Lis 2013 19:10
    komoda93
    Poziom 14  

tomgaw napisał:
    Witam Kolegów, a szczególnie autora wątku komoda93.
    Problem powyżej opisany niezmiernie mnie nurtuje, więc zapytam Kolegę komoda93:
    Czy próbował Kolega użyć poniższych narzędzi i jaki to przyniosło efekt?
    http://www.dvdvideosoft.com/pl/products/dvd/Free-YouTube-to-MP3-Converter.htm
    http://download.dvdvideosoft.com/pl/downloadSource/FreeYouTubeDownload.exe

Nie próbowałem. Ale do czego to służy? Z tego co widzę, to do pobierania plików z YouTube... No temat faktycznie ciekawy, bo czego bym nie próbował to nie rozwiązuje mojego problemu..

0
  • #30 29 Lis 2013 22:00
    jowyma
    Poziom 22  

Przepraszam, że się upewnię. Dźwięk nie jest wyłączony na You Tube - przekreślony głośnik albo zsunięty na minimum w lewym dolnym rogu video?

0
  Szukaj w 5mln produktów