Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z czego zrobić tłumienie do kolumn?

maniek_88 22 Mar 2005 08:23 1011 2
  • #1 22 Mar 2005 08:23
    maniek_88
    Poziom 14  

Tak więc jak już w temacie widzimy chodzi o tłumienie. Robie sobie coś z niczego a mianowicie mam sobie głośniki sam nie wiem jakie, ale wydaje mi sie że sie nadają, pudła też z jakichś starych altusów wykorzystuje, chce sobie zrobić coś z niczego, puszcze to na jakimś tanim wzmacniaczu żeby grało bo to chce żeby mi na działce lezało i żeby mi gralo jak bede tam coś robił :D Ale już sam nie wiem czym to wytłumić, rozważałem zrobić to gąbką, albo zwyczajną watą, kumpel mówił mi że słyszał że czasami ludzie tłumią tymi takimi paletami od jajek?? czy to jest dobre rozwiązanie, co byście polecali, może całkiem coś innego?? Tylko prosze z góry nie jedźcie mnie za amatorke, wiem że to nie bedzie cud marzeń ale bedzie grać :P

0 2
  • #2 22 Mar 2005 08:57
    djmaster
    Poziom 11  

w sumie dobre rozwiązanie. Na allegro jest tania watolina do tłumienia kolum. Kosztuje jakies 5 zł

0
  • #3 22 Mar 2005 11:04
    IrekKo
    Poziom 32  

maniek_88 napisał:
    wiem że to nie bedzie cud marzeń ale bedzie grać :P

To po co wogóle chcesz to wytłumiać?
    Głośniki niewiadomego pochodzenia, obudowa niedopasowana.
    Co byś nie tłumił to i tak będzie tragedia.
    Po czym poznałeś , że głośniki się nadają?
    Planujesz jakąś zwrotnice (tylko nie mów, że masz jakąś cewkę i kondensator o nieznanych parametrach i je podłączysz)?
    Palety od jajek są dobre do rozpraszania wysokich częstotliwości, do basu się nie nadają.
    Jak masz pod ręką jakąś gąbkę to ją włóż i będzie OK.

0
  Szukaj w 5mln produktów