Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny do telewizora Samsung

lisster 22 Lis 2013 19:14 24720 11
  • #1 22 Lis 2013 19:14
    lisster
    Poziom 14  

Witam,

Kupiłem telewizor Samsung UE55F6500.
    Planuje zakupić do niego zewnętrzny dysk twardy, podzielić na 2 partycję, tak aby był widoczny zarówno pod TV i PC.
    Jedna partycja będzie służyła nagrań programów z TV, druga do odtwarzania z niej filmów, muzyki i zdjęć, skopiowanych wcześniej z PC.

Pytanie jaki dysk wybrać, myślałem o 1 lub 2 TB, generalnie coś do 300 zł, np.
    http://www.ceneo.pl/17395353

Na jakie parametry zwrócić uwagę? Czy taki dysk potrzebuje dodatkowego zasilana zewnętrznego, podłączam go kablem pod port USB 2 czy USB 3?

Pozdrawiam

0 11
  • #2 22 Lis 2013 19:41
    jarewa
    Poziom 31  

I tak obsługa max USB2 a uważał bym na kabel USB3 bo mi fiksował TV nie wiedzieć czemu (ES7xxx). Mam 1TB 2,5cal zasilany po usb, dysk (USB3 ale z kablem USB2 ) w tv jest specjalny port usb do HDD 1A.

A dysk to szybkość zapisu jest ważna czyli jak najwyższe obroty.

0
  • #3 22 Lis 2013 20:07
    wiertacz
    Poziom 34  

Z tą uwagą, że każdy dysk 3,5 cala potrzebuje zewnętrznego zasilacza.

1
  • #4 22 Lis 2013 20:32
    lisster
    Poziom 14  

Hmm w takim razie taki dysk 3,5 cala będę musiał za każdym razem włączyć i wyłączać z zasilania, czy może być on non stop podłączony do prądu a uruchamia się dopiero kiedy zostanie z niego wysłany sygnał z TV?

0
  • #5 22 Lis 2013 21:15
    wiertacz
    Poziom 34  

Prościej kupić dysk 2,5 cala.
    Dysk 1T można kupić za mniej niż te 300 zł o których piszesz.
    Chociaż tu też jest male ale.
    Jeśli tv ma specjalne usb przeznaczone do podłączania twardych dysków o wydajności prądowej większej niż standardowe 500 mA to nie ma problemu.
    Jeśli ma zwykłe usb to różnie to bywa. Jedne dyski startują a inne nie.
    Można to ominąć kablem usb tzw. "Y" podłączając go do dwóch gniazd usb.
    Problem jest gdy tv posiada tylko jedno gniazdo usb.
    U siebie mam podobny problem.
    Ten sam dysk podłączany do jednego gniazda usb w tv 24 cale pracuje bez problemu.
    Podłączony do tv 42 cale na pojedynczym gnieździe nie jest rozpoznawany ( ze względu na zbyt duży pobór prądu ). Przy kablu "Y" podłączonym do dwóch gniazd usb problem nie występuje.

1
  • #6 22 Lis 2013 21:23
    jacekRCA
    Poziom 25  

Zwracaj uwagę na to jaki typ plików jest na tym kupionym. Niektóre telewizory np nie czytają NTFSa.

0
  • #7 22 Lis 2013 21:51
    jarewa
    Poziom 31  

Ten Samsung czyta, ale to i tak nie problem. I w zasadzie kiedy podzieli na pół TV sformatuje jedną połówkę pod nagrywanie gdzie nie będzie możliwości odczytu z poziomy PC.

0
  • #8 26 Lis 2013 17:00
    lisster
    Poziom 14  

3,5 cala mogę kupić już za jakieś 300 zł 2TB np.
    Seagate Expansion Desktop 2TB USB 3.0 Zewnętrzny 3,5"" USB 3.0 (STBV2000200)

2,5 cala za tą cenę tylko 1TB, w ogóle nie widzę dysków o tym rozmiarze i pojemności 2TB.

Pytanie tylko jak z zasilaniem dysku 3,5', ma on jakiś włącznik, może być cały czas włączony? Czy moze za każdym razem musze go podłączać do gniazdka?

1
  • #9 26 Lis 2013 20:52
    jarewa
    Poziom 31  

Będzie działał cały czas bo go nie uśpi. A czy może? pewnie to skróci czas życia dysku. Są specjalne obudowy do 3,5cala które wyłączają dysk kiedy zanika napięcie na USB ale to koszta dodatkowe.

A po drugie nie możesz wyłączać z gniazdka bo tracisz możliwość nagrywania w czasie kiedy cię nie ma.

1
  • #10 15 Mar 2014 16:15
    winiarvr6
    Poziom 2  

Witam, mam dysk zewnetrzny z zasilaniem maxtor 500GB niedawno kupilem tv samsung ue 40f6100 dysk dobrze wspolpracuje z tv i sie elegancko z niego oglada problem pojawil sie po podlaczeniu dysku spowrotem do laptopa w celu usuniecia oglądniętych już filmów laptop z windowsem 7 zaktualizowanym nie widzi dysku, easeus widzi dysk ale nie ma za bardzo opcji co tam w tym programie mozna jakos naprawic czy cos, po podlaczeniu do laptopa wyskakuje informacja z oryginalnych sterownikow maxtora ze chce formatowac dysk bo partycja jest nierozpoznawalna czy jakos tak na ile znam angielski, co mozna zrobic aby nie formatowac tego dysku? jest tam 430 gb filmow to troche by bylo szkoda..

edit:myslalem ze wiecej tu znawcow

0
  • #11 16 Mar 2014 20:24
    wiertacz
    Poziom 34  

Każdy tv formatuje dysk w swoim sobie tylko znanym formacie .
    Jeśli dysk był formatowany w tv i filmy były nagrywane za pośrednictwem tv to obejrzysz je tylko na tym konkretnym egzemplarzu tv.
    Napisz czy tak było w twoim przypadku.

1
  • #12 19 Mar 2014 21:37
    winiarvr6
    Poziom 2  

nie, nie było tak w tym przypadku ponieważ tv niema możliwości nagrywania na usb

2