Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Perfect wejśie w tryb serisowy

22 Lis 2013 20:58 2964 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam zaomontowany w/w alarm w samochodzie, wszystko działa poprawnie, chcę jednak ustawić własny kod PIN aby moć awaryjnie uruchomić samochód bez pilota.
    Zmusza mnie do tego nadchodząca zima - rok temu zamarzł mi jeden rygiel gdzieś w tylnych dzwiach (nie odbił) przez co nie mogłem odjechać samochodzem (po otwarciu drzwi kierowcy syrena+migające kierunkowskazy, po odczekaniu chwili i zapaleniu zapłonu znów wycie i choinka bo alarm nie odpuścił bo nie dostał sygnały z rygla).
    Dodatkowo dobrze było by znać ten pin np. w sytuacji kiedy bateria lub pilot nawali.

Wg. instrukcji aby wejść w tryb serwisowy i ustawić własny PIN należy:
    Cytat:
    FUNKCJE INSTALATORA AUTOALARMU SEO PERFECT (D’2004)
    7-krotne wł./wył. stac. w interwale 5 sek. przy rozbrojonym alarmie spowoduje za
    świecenie się diody LED na 3 sek.

Próbowałem wywołać ten tryb robiąc:
    - 7 razy szybko włączyć/wylączyć w czasie 5 sek
    - włączyć i wyłączyć, odczekać 5sek i tak 7 razy
    - włączyć, odczekać 5sek, wyłączyć, szybko włączyć, odczekać 5 sek, i tak 7 razy
    - włączyć, odczekać 5sek, wyłaczyć, odczekać 5sek i tak 7 razy

I żadna z tych kombinacji nie zadziałała :D

Kręciłem tak stacyjką z 30-40min, aż padł akumulator (pacjent to mondeo mk4 tdci więc każdy zapłon grzeje świece)
    Podpowie ktoś jak poprawnie wejść w ten tryb. Na 100% mam zamontowane Seo Perfect (miganie diody z wywołanymi historycznymi alarmami zgadza się z instrukcją, mam papier gwarancyjny na instalację).
    Normalnie podjechał bym do instalatora lecz chyba słabo im szło i zwinęli biznes (alarm montowany 2 lata temu).
  • Poziom 19  
    Pierwsza opcja jest jest poprawna (7 razy szybko włączyć/wylączyć w czasie 5 sek).

Sprawdź czy na pewno do alarmu dochodzi sygnał włączenia stacyjki, możesz to zrobić np w taki sposób: uzbrój alarm siedząc w samochodzie, jak się uzbroi to włącz zapłon - powinien się włączyć alarm (zacząć wyć itd - włączenie zapłonu wywołuje alarm tak samo jak czujniki drzwiowe, czy czujniki ruchu). Jeżeli tak będzie to jest wszystko w porządku, tylko wykonujesz źle tą procedurę albo za szybko albo za wolno, trzeba to przećwiczyć może się nie udać za pierwszym razem.
  • Poziom 9  
    Hmmm...

Alarm mam na pewno połączony do stacyjki (wykonałem opisany powyżej test i po nieotwarciu z pilota, odpalenie samochodu skutkuje syreną).

Ale nadal nie mogę wejść w ten tryb serwisowy :D
    Może to jest spowodowane jeszcze czymś innym.

Po 5 szybkich przekręceniach stacyjki w moim samochodzie jest opcja programowanie pilota (słychać PIK i aby zaprogramować pilota należy wcisnąć jakiś guzik na pilocie).
    Może to się gryzie z 7 przekręceniami i jakoś przerywa procedurę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    norbert.s. napisał:
    Seo Perfect nie ma funkcji programowania pilota, bo jest to alarm bezpilotowy. Proszę zastanowić nad tym, co kolega pisze i proszę dokładnie przeczytać instrukcję programowania, zwłaszcza o kodzie 3315.

Źle się zrozumieliśmy.
    - aby wejść w tryb serwisowy Seo Perfect trzeba przekręcić 7 razy stacyjkę
    - mój model samochodu (mondeo mk3) ma funkcję programowania pilota zamka centralnego po 5 szybkich przekręceniach stacyjki

Po 5 szybkich przekręceniach elektronika w samochodzie (a nie dołożonego alarmu) wchodzi mi do programowania pilota (długi pisk z głośniczka pod deską, oraz zaświecenie się diody immobilizera światłem ciągłym) i podejrzewam, że może to przerywa procedurę wejścia w tryb serwisowy Seo Perfect, który wymaga o dwa przekręcenia więcej.

Na 100% działa w Seo Perfect 4 przekręcenia - kasowanie historii ostatnio wywołanych alarmów, bo to testowałem.

Nie mogę tylko wejść w tryb programowania po 7 przekręceniach.

PS. Swoją drogą bo chyba pojadę z tym chyba do jakiegoś warsztatu montującego autoalarmy w moim mieście i przy okazji dołożył bym jeszcze jedną czujkę.
    Czy da się dołożyć czujniku ruchu bazujące na oryginalnych czujnikach z danej marki?
    Moderowany przez norbert.s.:

Usunąłem link - regulamin 3.1.18. Publikowania informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 9  
    Chodziło mi o zakup takiego fabrycznego światła podsufitki z czujkami ruchu i spięcie tego z Seo Perfect... (czy będzie to działać)?
    Seo Perfect wejśie w tryb serisowy Seo Perfect wejśie w tryb serisowy
  • Użytkownik usunął konto