Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BEKO wml 25100 M programator.

.robcio. 22 Lis 2013 21:10 3156 7
  • #1 22 Lis 2013 21:10
    .robcio.
    Poziom 11  

Witam!

Jestem posiadaczem pralki BEKO wml 25100 M już od 6 lat, jak dotąd działało wszystko dobrze, do dzisiaj.
    A mianowicie na początku cyklu prania pralka pobiera wodę do bębna, a następnie zaczyna wirowanie, zamiast prać.
    Proszę o pomoc w usunięciu tej usterki.
    Pozdrawiam!

2 7
  • Katalog Megger
  • #2 22 Lis 2013 22:22
    peter falk
    Specjalista AGD

Możliwe uszkodzenie w układzie tachoprądniczki (która też jest do sprawdzenia).

1
  • #3 23 Lis 2013 11:34
    .robcio.
    Poziom 11  

Tcho sprawdziłem magnes wygląda na cały, po podłączeniu miernika i zakręceniu wałem silnika na wyjściu prądniczki tachometrycznej indukuje się napięcie 0,5-1 mV( czy nie jest to za mało?
    Podłączyłem tester ciągłości obwodu do cewki prądniczki tachometrycznej i wyszło mi, że nie ma ciągłości obwodu, czyżby cewka do wymiany ??

0
  • Katalog Megger
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2013 00:48
    peter falk
    Specjalista AGD

.robcio. napisał:
    po podłączeniu miernika i zakręceniu wałem silnika na wyjściu prądniczki tachometrycznej indukuje się napięcie 0,5-1 mV( czy nie jest to za mało?

Mało, nie mało - wszystko zależy od miernika i metody pomiaru.
    .robcio. napisał:
    Podłączyłem tester ciągłości obwodu do cewki prądniczki tachometrycznej i wyszło mi, że nie ma ciągłości obwodu,

Podłącz omomierz, a nie tester "czegoś tam" .

0
  • #5 24 Lis 2013 12:06
    .robcio.
    Poziom 11  

Omomierz pokazuje wartość nieskończoną ponad 2 MΩ bo taki mam zakres miernika (czyli brak ciągłości obwodu).

0
  • Pomocny post
    #6 24 Lis 2013 16:14
    peter falk
    Specjalista AGD

No to cewka do wymiany lub naprawy :)

0
  • #7 24 Lis 2013 22:14
    .robcio.
    Poziom 11  

Do naprawy raczej nie bo jest ona zalana żywicą epoksydową czy czymś podobnym. Dzięki za pomoc !
    Niedługo odezwę się jak już wymienię.

0
  • #8 25 Lis 2013 19:07
    .robcio.
    Poziom 11  

Cewka wymieniona na złomie znalazłem podobną pralkę i za 10 zł kupiłem cewkę wszystko złożyłem pierze i Buczy :D
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

0