Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 - po rozładowaniu baterii nie włącza się nawet na zasilaczu

22 Lis 2013 21:37 7137 6
  • Poziom 8  
    Jest problem z laptopem Lenovo B590 (nie moim), zakupionym około 5 miesięcy temu.

Wszystko działa jak należy, nie można tylko doprowadzić do całkowitego rozładowania baterii. W takim przypadku laptop oczywiście się wyłącza i nawet po podłączeniu zasilacza próby włączenia go na nic się zdają. Wyjęcie baterii i rozruch na zasilaniu - bez rezultatu.

Jedynym wyjściem jest pozostawienie go podłączonego do zasilacza z baterią w środku na kilkanaście!! godzin(nie kilka, przeważnie wystarczył cały wieczór i noc).
    Po tym już normalnie się uruchamia, bateria naładowana na 100%. Sprawdzone też wtedy wyjęcie baterii i podłączenie tylko na zasilaczu - wszystko ok.

Co jest grane? Dlaczego rozładowany laptop nie startuje na zasilaczu, coś nie tak z samym zasilaczem?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    W Sony miałem podobny przypadek, winna była bateria.
    Ale tu przypuszczam że problem może być z kontrolerem zasilania, podaj jaka to płyta.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 8  
    Chodzi o płytę główną? Dla tego modelu, czyli Lenovo B590 model name 20208, nic konkretnego nie udało mi się znaleźć, to standardowa płyta główna montowana dla tych modeli.
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałbym odświeżyć temat gdyż dokładnei taki sam przypadek mam ze swoim laptopem Dell Inspirion, tj. po całkowitym rozładowaniu baterii laptop nie reaguje nawet na samym kablu, nie a jedynym rozwiązaniem jest pozostawienie go podłączonego do ładowania na kilka dni i wtedy nagle ożywa. Jest to bardzo denerwujące, czy możecie pomóc mi co może być tego przyczyną?
  • Spec od monitorów
    Pomiary na chargerze.

lub gduy model B590 20208
    * Wistron (LA58 MB / 11273-3 / projekt 48.4TE01.031)

* dla Ivy Bridge np. Pentium 2020M/ Celeron B820
    * kbc NPCE885GA0DX
    * charger BQ737RG

p.s
    pasuje dostępny SM od Lenovo_B490_LA48

z złącza Bat_conn sygnały
    BAT_SDA i BAT_SCL ida do chargera i do kbc

Lenovo B590 - po rozładowaniu baterii nie włącza się nawet na zasilaczu Lenovo B590 - po rozładowaniu baterii nie włącza się nawet na zasilaczu Lenovo B590 - po rozładowaniu baterii nie włącza się nawet na zasilaczu
  • Poziom 2  
    czy można jaśniej? Bo niestety jestem laikiem w tym temacie. Dziękuję