Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat Cyfrowy - Mocowanie anteny sat na ścianie bloku

22 Lis 2013 23:20 2103 4
 • Poziom 13  
  Witam, jestem świeżo upieczonym abonentem CP. Do montażu talerza na ścianie mojego bloku jest musze użyć tzw. uchwytu bocznego o długosci min. 50 cm. I tu mam pytanie, jakiego rodzaju śrub używa się do takiego montażu w murze, Czy kotwy SCB będą odpowiednie, bo ze względu na małą odległość od krawędzi nie chciałbym użyć kołków rozporowych? Jaką polecacie długość śrub i jakie wiertło do śrub o grubości 10 mm?

  z góry dzieki za pomoc!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Kołki rozporowe, mogą być 10/80 , wiertło widiowe. Kołki mają rozpierać w kierunku przeciwnym niż krawędź.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Warto pamietać także o tym, iż montując uchwyt na dużej wysokości w betonie blisko krawędzi, musisz we własnym zakresie zabezpieczyć uchwyt linka stalową, przytwierdzoną pętlą do uchwytu lub puszki anteny. Drugi koniec przykręcasz dodatkową śrubą do ściany, nie do tej samej śruby która mocujesz uchwyt. Ma to na celu zabezpieczenie uchwytu (na wszelki wypadek). Gdyby ruchy oscylacyjne na wietrze doprowadziły do wyrwania uchwytu ze ściany, nie spadnie nikomu na głowę. Masz zdaje sie adnotację o tym w instrukcji obsługi CP dołączonej do zestawu.
 • Poziom 13  
  Dzięki za pomoc, szczególnie dla gulsona i ts1, nie dziękuję mirkowi z za bezpodstawne delete postu, a michalkowi zalecam wyładowywanie frustracji gdzies indziej. Zakupiłem koiłki 10na10 i czekam na uchwyt z alledrogo.