Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden pc68XL - Znaczny spadek czułości

spidi347 23 Lis 2013 09:49 1539 9
  • #1 23 Lis 2013 09:49
    spidi347
    Poziom 11  

Witam,
    Jestem od 4 lat posiadaczem radyjka UNIDEN PC68XL, dawno temu po jakimś okresie pracy został przywieziony do Polski ze stanów, tutaj znajomy mi go przestroił i jakieś 3 lata było to dla mnie po prostu bajeczne radio. Z początku już byłem bardzo zadowolony a pracował z anteną Hustler'a. Kiedy ta padła jakieś 1,5 roku temu zakupiłem Sirio AS100. Tak wiem, to nie jest antena z najwyższych lotów. Ale wszystko chodziło super, cieszyło mnie to że miała daleki zasięg, dzięki czemu zjeżdzająć sq mogłem mieć super odbiór prawie bez żadnych szumów zarwań na odległości 4-5km . Nie cały rok temu pożyczyłem radio tacie, jeżdziło w fabii a tam nie chciał wiercić mocowań, więc przytrzymawało je oparcie fotela, z którego czesto radio wypadało i spadało z niewielkiej odległości na dywanik. Jakiś czas temu odzyskałem od niego radio, ale czuje że wyraźnie spadł jego może nie zasięg, ale czułość. Jest bardzo wiele szumów, słabych sygnałów z daleka prawie nie słychać ale zdarza się, że jak ktoś nadaje z dobrej antenty np stacjonarnej to słychać bardzo wyraźnie i daleko.

Co może być powodem takie spadku czułości ? Regulacje nie pomagają, a w trybie ASC poprostu nie da się jechać. Od razu uprzedzam że antena nie padła, bo podłączaliśmy nową sirio ml145 i było to samo.
    Czasami to wręcz wogóle nic nie słychać, a na nowym taty marketowym presidencie teddy z anteną 30 cm słychać wszystko całkiem nie najgorzej.

Zaznaczam, że przy tym nadawanie pozostało bardzo dobre, na testach z telefonem kolega słyszał mnie bardzo dobrze na spore odległości ja jednak go wcale.

0 9
  • #2 23 Lis 2013 15:32
    Olek II
    Moderator

spidi347 napisał:
    na nowym taty marketowym presidencie teddy z anteną 30 cm słychać wszystko całkiem nie najgorzej.

Zawołaj kogoś na radiu taty i później z tym samym korespondentem rozmawiaj na swoim podłączonym pod instalację taty. Porównaj wyniki. Sprawdź potencjometr RF gain. Reszta, to pomiary. Co pokazuje wskaźnik poziomu przy odbiorze?

0
  • #3 23 Lis 2013 19:26
    spidi347
    Poziom 11  

Właśnie wskaźnik prawie się nie odrywa jak słyszę szumy lub gdy kogoś słabo słysze. Dopiero jak sygnał jest mocny to wskaźnik wędruje mniej więcej do połowy

0
  • #4 23 Lis 2013 20:25
    Olek II
    Moderator

Olek II napisał:
    Zawołaj kogoś na radiu taty i później z tym samym korespondentem rozmawiaj na swoim podłączonym pod instalację taty. Porównaj wyniki. Sprawdź potencjometr RF gain.

Co z tym?

0
  • #5 23 Lis 2013 22:20
    spidi347
    Poziom 11  

Oczywiście, do tego przystąpię jutro, dzisiaj po pracy już mi się nie chciało demontować półki ( mam założone na stałe w schowek w aucie, a gruche i głośnik wyprowadzone na zewnątrz. Jutro dam znać jak wyniki.

0
  • #6 24 Lis 2013 15:56
    2317234
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 24 Lis 2013 19:15
    spidi347
    Poziom 11  

Kolego jakbyś mógł wytłumaczyć o co chodzi z tym odstrojeniem toru ? I wcześniej napisałem też o rozstrojeniu, odpisałem Ci ale odpowiedź znikła. Jeśli pasmo nadawcze jest takie jak odbiorcze to nadawanie sprawdzone częstotliwościomierzem pokazuje idealne "0" na wszystkich kanałach.

0
  • #8 24 Lis 2013 19:36
    2317234
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 24 Lis 2013 23:03
    spidi347
    Poziom 11  

Dzięki kolego, ale chyba jednak zdecyduje się wysłać gdzieś to radio na diagnostykę, ew jakąś poprawę fabrycznych parametrów. Bo niestety z tym styczności ogólnie nigdy nie miałem i ciężko diagnozować coś o czym nie ma się pojęcia jak działa :)

0
  • #10 24 Lis 2013 23:39
    2317234
    Użytkownik usunął konto