Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG7440/2 - Grzałka pompy do wymiany

sokaro 23 Lis 2013 10:24 2490 2
  • #1 23 Lis 2013 10:24
    sokaro
    Poziom 2  

Witam,
    pierwszy raz piszę post na elektrodzie. Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG7440/2. Zmywarka po jakimś czasie pracy wybija bezpieczniki. Podłączałem ją do różnych obwodów i wiem, e na pewno problem nie jest w instalacji. Dziś rozkręciłem zmywarkę i zauważyłem przepalone styki przy grzałce (myślę, że to grzałka). Dla pewności załączam zdjęcie tego elementu. Mam kilka pytań:
    - czy to rzeczywiście jest grzałka i czy przepalony styki świadczą o jej awarii?
    - czy te przepalone styki mogą też świadczyć o awarii pompy a nie grzałki?
    - czy da się ją wymienić samemu?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Whirlpool ADG7440/2 - Grzałka pompy do wymiany

0 2
  • Pomocny post
    #2 23 Lis 2013 23:10
    movzx
    Poziom 39  

Tak, to jest grzałka. Zapewniam, że (przy odłączonym napięciu) ta przypalona wtyczka nie gryzie, można - a nawet trzeba - ją odłączyć i sprawdzić samo złącze (jak bardzo jest źle w środku) i całą grzałkę. Złącze w razie przypalenia często zastępuje się zwykłymi konektorkami, byle z izolacją.

Jakie bezpieczniki wybija?

1
  • #3 24 Lis 2013 08:18
    sokaro
    Poziom 2  

Witam,
    bardzo dziękuję za odpowiedź. Potwierdziła ona moje dotychczasowe działania. Odłączyłem grzałkę, usunąłem stopioną obudowę styków, zamontowałem nowe konektory z nową izolacją i podłączyłem grzałkę. Wystartowałem najdłuższy program i zmywarka pracowała bez problemów. Mam nadzieję, że tak będzie nadal.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

0