Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta EMTEC 16gb SDHC nie da się sformatować i nie widzą jej urządzenia.

Platronic 23 Lis 2013 12:44 2115 2
  • #1 23 Lis 2013 12:44
    Platronic
    Poziom 13  

Witam.
    Problem polega na tym,że moja karta pamięci microSDHC firmy EMTEC ostatnio przestała działać.Do tej pory śmigała elegancko w telefonie Nokia E52 ale przyszedł czas na zmianę telefonu i chciałem sformatować moją kartę żeby włożyć ją świeżą do mojej nowej Xperii T.Niestety jak się okazało,nowy telefon wcale nie widzi mojej karty żadne formatowanie i zmiana systemu plików(NTFS lub FAT32) nic nie pomogło.Co gorsze teraz nawet komputer tej karty nie chce czytać.Przy próbie wejścia w kartę zarówno na win XP jak i na win7 pisze,żeby włożyć nośnik do stacji.Próbowałem też zerować kartę WinHexem ale Xperia nadal jej nie widzi i komputer w innym czytniku niż nokia E52 także.Jeśli włożę kartę do nokii E52 i podłącze ją do komputera to normalnie da się w nią wejść,kopiować pliki itd,sam telefon też ją widzi w menadżerze plików.Nie wiem co się mogło stać z tą kartą bo dotychczas nie miałem z nią problemów.Czy da się ją jakoś uratować ?
    Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam.

Pomoże ktoś ?

0 2
  • #2 22 Gru 2013 01:43
    Wanderley9
    Poziom 12  

Nie wiem czy już sobie jakoś poradziłeś ? Może spróbuj jeszcze przeczyścić styki karty spirytusem. Może HP USB Disk Storage Format Tool coś poprawi.

0
  • #3 10 Sty 2014 19:03
    Platronic
    Poziom 13  

No i stał się cud.Dopiero dziś przeczytałem Twój post Wanderley9 i postanowiłem po raz kolejny zabrać się do tego tematu.Jako,że mam w domu jeszcze moją poczciwą,ukochaną Nokię E51 i E52 coś mi podpowiedziało,żeby odpalić E52 i włożyć kartę pamięci w celu sprawdzenia czy działa(przypomniałem sobie,że tylko na tych dwóch Nokiach karta działała),no i co się okazało ? Otóż E52 po włożeniu karty poprosiło o hasło do niej,i w tym momencie mnie olśniło! Przecież ja głupi kiedyś bawiłem się opcjami dotyczącymi karty pamięci i założyłem sobie na nią hasło,od tak,dla zabawy.No więc szybko je usunąłem,przełożyłem kartę do Xperii i jest,działa! Więc temat do zamknięcia,może się komuś przyda kiedyś.

0