Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung RF511 - Podstawka chłodząca.

23 Lis 2013 14:14 2319 21
  • Poziom 13  
    Witam!

Chciałbym się poradzić. Rozważam zakup podstawki chłodzącej pod mojego laptopa, gdyż się o niego trochę niepokoję. Laptop ma 1 rok i 5 miesięcy i np. podczas grania w GTA IV lub BF3, kiedy dotknę w miejsce wylotu powietrza i przytrzymam tam rękę przez 5 sekund nieźle się mogę sparzyć. Obydwie gry pracują na wysokich detalach, praktycznie bez lagów 30-40 FPS. Czy opłaca się kupować podkładkę chłodzącą? Czy ona naprawdę coś da? Jestem gotowy na wasze życzenie zrobić test temperatur jakimś programem. Proszę o odpowiedź.

Ps. Parametry Laptopa
    Intel Core i5 2450M 2,5 GHz x4
    GeForce GT 540M 1GB
    6 GB ramu

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Gwarancja jest? Jakie konkretnie temperatury osiagaja poszczegolne podzespoly, jakis screen z HWmonitor?
  • Poziom 10  
    Witam
    Zacznij od sprawdzenia czystości i drożności radiatora, po półtora roku może być zabity kurzem. Wentylator nie ma siły przebić powietrza. Oczywiście zakładam że wentylator działa poprawnie.
    Co do podstawki to nie jestem ich fanem, chyba że laptop leży na łóżku lub kolanach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Już robię testy HWmonitor, zaraz wstawię wyniki.
  • Poziom 38  
    Stad moje pytanie o gw. Po samodzielnym czyszczeniu/wymianie pasty mozna ja stracic.
  • Poziom 10  
    Aż do pasty bym się nie dobierał, powinno wystarczyć przedmuchanie radiatora.
  • Poziom 38  
    Przedmuchanie radiatora tylko na zablokowanym wentylatorze w innym przypadku mozliwe uszkodzenie wentylatora/czujnika obrotow.
  • Poziom 13  
    Laptop Samsung RF511 - Podstawka chłodząca. oto SS z HWmonitor, dodam tylko, że laptop jest tylko używany na biurku.
  • Poziom 38  
    Potrzebna konserwacja ukladu chlodzenia, dmuchanie to za malo. Podstawka tez nic nie da.
  • Poziom 13  
    Temperatury są w normie? I w jaki sposób mogę sam przeciścić układ chłodzenia?
  • Poziom 10  
    Dzięki
    Zapomniałem dodać o zablokowani wentylatora, bo można z niego zrobić prądnice.
    Temperatury strasznie wysokie!
  • Poziom 38  
    92 stopnie na procesorze to troche za duzo ale tragedii nie ma (procek do 100C). Ale tak czy innaczej konserwacja by sie przydala co z gw?
  • Poziom 13  
    O ile podkładka chłodząca zmniejszy temperaturę i ile FPS przybędzie w grach?
  • Poziom 38  
    15kubik napisał:
    O ile podkładka chłodząca zmniejszy temperaturę i ile FPS przybędzie w grach?
    Po co kupowac podkladke skoro to uklad chlodzenia nie jest w stanie oddac ciepla na zewnatrz?
  • Poziom 13  
    Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie lapka na gwarancję podając usterkę układu chłodzenia?
  • Poziom 38  
    Tak, powinni wyczyscic, zmienic paste i odeslac.
  • Poziom 10  
    To nie jest usterka. Laptopa trzeba czyścić! Wątpię żeby ktoś uznał czyszczenie za naprawę gwarancyjną.
    Ale spróbować warto.
  • Poziom 38  
    Porada szkodliwa... zeby wyczyscic tego laptopa trzeba go praktycznie "w srubki" rozebrac. Skoro kolega "maku1" nie ma pojecia o czym pisze, moze lepiej nie pisac niz doprowadzic do utraty gw.
  • Poziom 13  
    Ile może zająć czasu taka usługa po daniu laptopa na gwarancję?
  • Poziom 10  
    Kolego Epox po czym oceniasz że nie mam pojęcia? W przypadku laptopów w 90% wystarcza przedmuchanie zakurzonego radiatora, a za to jeszcze nikt gwarancji nie stracił.
  • Poziom 38  
    Okolo tygodnia srednio.

Dodano po 26 [minuty]:

Jak kolega "maku1"chce wyczyscic laptopa bez ingerencji w niego, dmuchanie spoko ale co 2 miesiace regulrnie a nie po 1,5roku wygrzewania pasty termo, ktorej wlsciwosci raczej juz odparowaly. Jak sadze tego kurzu jest tam sporo jak kolega ma zamiar go wyciagnac?
  • Poziom 17  
    GPU się niedługo sfajczy, jak sięga do 75 stopni.