Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Netia - skoki pingu, gubienie pakietów

SoulMaster89 23 Lis 2013 15:30 6096 19
  • #1 23 Lis 2013 15:30
    SoulMaster89
    Poziom 2  

Witam,

Od kilku dni mam problem z internetem z Netii (na lini TPsy). Podczas gier (Battlefield 3, League of Legends) przycina się na sekundę, czasem dłużej, chwilę działa normalnie i tak w kółko. Na speed testach download/upload wygląda normalnie, ping również (32-50ms). Błąd da się zauważyć również w konsoli cmd gdy pinguję onet czy inny portal (gubienie pakietów) - wydaje mi się, że owe gubienie pakietów powoduję 'zwieszki' w grach. Dodatkowo w komunikatorach TS czy Skype, gdy mówię również przerywa. Nie wiem co jest grane, czy to sprzęt czy coś nie tak z tą przeklętą Netią. Komputer nie posiada wirusów, trojanów itp - Nawet zrobiłem wszystkie aktualizację windowsa co by mieć pewność.
    Do łączenia się z internetem używam NetiaSpot (poprzez Wifi) - na kablu również jest ten sam problem. Poniżej zamieszczę ss z konsoli cmd. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł aby mi pomóc proszę o podsuwanie sugestii.
    Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 24 Lis 2013 20:41
    niuniu7
    Poziom 17  

Po pierwsze nie napisałeś jaka karta graficzna jaki procesor ile pamięci i jaki system.

• #3 24 Lis 2013 22:12
    przybysz181
    Poziom 10  

Jest kilka możliwości:
    1. Komputer
    2. Netiaspot uszkodzony
    3. Linia

Pierwsza rzecza wejdz na:
    192.168.1.254
    login i haslo na spodzie netiaspota (jesli nie zmieniales)

Wchodzisz w System -> Polaczenia Sieciowe -> Wan DSL -> Statystyki i screen shot proszę tam sa dokładnie parametry twojej lini jesli ona jest winna beda nie takie jak powinny parametry tlumienia, SNR.

Mozna tez zadzwonić do netii ze zgłoszeniem ze NetiaSpot ma problemy z połączeniem z internetem, ze przerywa połączenie na WiFi i na Kablu.
    UWAGA!
    Netia ma zdalny dostęp do każdego swojego urządzenia mimo nawet ze zmieniliście dane dostępowe!

Wklej najpierw screen ze spota.

• #4 28 Lis 2013 12:10
    kobes
    Poziom 7  

Witam.

Od pewnego czasu mam taki sam problem. Dzwoniłem do netii w tej sprawie i powiedzieli mi że to wina mojego routera i że u nich jest wszystko ok. Nie wiem czy tak na pewno jest ponieważ zrobiłem test programem WinMTR i wyszło, że pakiety nie są gubione na routerze lecz dalej na sieci. Nie jestem ekspertem więc mogę się mylić dlatego prosiłbym kogoś o przeanalizowanie tego.

• #5 28 Lis 2013 12:54
    ShowMe
    Poziom 10  

Mam identyczny problem. Występuje on od ponad tygodnia. Facet z centrali powiedział mi, że u niego tj. miedzy centrala a netia też jest utrata pakietów. Czyli wniosek z tego taki, że mają jakiś problem na większą skale.

Ale nie widzę u Ciebie skoków pingu jakiegoś większego.

• #6 28 Lis 2013 13:19
    kobes
    Poziom 7  

Pingi są ok ale utrata pakietów powoduje straszne lagi i freezy w grach. Skoro mówisz że to wina netii to przedzwonię do nich jeszcze raz, wczoraj strasznie zapierali się że to wina mojego routera i od razu proponowali zakup z ich sklepu :D

• #7 28 Lis 2013 21:21
    ShowMe
    Poziom 10  

kobes ty jesteś dokładnie z Lublina czy z okolic? Bo założyciel tematu jak widać jest z Zamościa, a ja mieszkam 30 km od Zamościa. I każdy z nas ma ten sam problem. Ciekawe jak daleko sięga ta awaria. A netia w ch@!ja sobie leci, że nic o tym nie wie bo na 100% wiedzą.

• #8 28 Lis 2013 23:02
    SoulMaster89
    Poziom 2  

Witam,

Przepraszam, że nie odpisywałem (zbyt duży młyn w pracy). Problem komputera wykluczmy, routera również. Na inny komputerach jest ten sam problem a router kupiłem drugi żeby sprawdzić czy netiaspot nie nawalił. Dalej to samo. Zrobiłem delikatną awanturę w netii i w końcu ktoś się zainteresował. Konsultant drugiej linii technicznej netii kazał mi przesłać wyniki z programu winmtr, po czym oddzwonił po 3 minutach i wyjaśnił mi problem. Podobno mają sporą awarię na centrali w lublinie, ktoś się tym zajmuje już od 3 dni ale do tej pory nie rozwiązali problemu także pozostaje nam czekać lub zmienić dostawcę internetu. Sam chyba się przesiądę na lte z cyfrowego polsatu, zobaczymy jak to działa w zamojskich warunkach.
    Myślę, że temat można zamknąć ponieważ nic na to z tego miejsca nie poradzimy. Mam nadzieję, że problem szybko ustąpi.

Pozdrawiam

• #9 29 Lis 2013 15:18
    ShowMe
    Poziom 10  

Dzwoniłem przed chwilą do neti. Powiedzieli mi, że dzisiaj w godzinach wieczornych usterka zostanie naprawiona.

• #10 29 Lis 2013 18:38
    majkyl76
    Poziom 2  

Witam mieszkam w Poraju(60 km od Zamościa na wchód) w małej wsi nieopodal Ukrainy i od jakiegoś czasu nęka mnie ten sam problem. Czy zaszły jakieś zmiany?

• #11 29 Lis 2013 20:44
    SoulMaster89
    Poziom 2  

Z tego co napisał kolega ShowMe, wynika że powinniśmy już mieć sprawny internet. Niestety u mnie bez zmian. Chyba Netia sama nie wie kiedy to naprawią i wykręca się byle wymówkami.

• #12 29 Lis 2013 21:04
    WolcioxD
    Poziom 11  

ja się tylko delikatnie w trące ja też miałem problem z netią tylko on polegał na tym, że przez telefon zostałem poinformowany, że jest u mnie zasieg ich internetu aż do 4mbit, co sie okazało po dostarczeniu przez nich do mnie modemu internet nie chodzi wkładałem karte do telefonu kom., żeby wykluczyć wine modemu i też zasiegu nie było chcieli mi wysyłac nową karte sim lecz wtedy bym stracił prawo do zerwania umowy trwający 10 dni, bo karte bym doatał 11-tego dnia, więc złożyłem reklamacje na podstawie okłamania mnie i miał się po 3 dniach pokazać u mnie kurier lecz go nie było. Wyjechałem na dwa miesiace do holandii, po tych dwóch miesiącach przyszła faktura 300 zł za nie zwrócenie sprzętu a sms-a nadal miałem zapisanego o tym, że ma się u mnie pojawić kurier i co zadzwonił powyzywałem ich tam od sześciolatków i kurier dwa dni później stoi u mnie na podwórku a tydzień później korygacja faktury...

A teraz mam internet LTE z Cyfrowego polsatu i spójrzcie jak pieknie śmiga http://zapodaj.net/0aabc275c22fc.bmp.html ...

PS. Nie tylko ja miałem problem z Netią mój znajomy także miał problem i to na kablu, bo ja pisałem o mobilnym...

Więc moja rada zmień dostawcę..

• #13 29 Lis 2013 22:23
    kobes
    Poziom 7  

U mnie jak narazie tak samo bez zmian. Dzwoniłem do netii dwa razy i żaden konsultant nie powiedział mi o awarii tylko poradzili zakupić mi ich routery sugerując, że z moim jest coś nie tak. Miejmy nadzieje, że jak najszybciej rozwiążą ten problem.

• #14 29 Lis 2013 22:24
    majkyl76
    Poziom 2  

Szczerze powiedziawszy do tej pory bylem bardzo zadowolony z Netii, ale po ostatnich występkach strasznie straciłem do nich zaufanie. O i jeszcze jedno pytanko. Masz stały internet czy do iluś tam? oraz ile płacisz?

U mnie także bez zmian

• #15 29 Lis 2013 22:37
    kobes
    Poziom 7  

Mam oferte do 10 mb, na początku tyle właśnie było ale niestety moja linia tego nie wytrzymywała i cały czas rozłączało neta. Teraz mi zredukowali do 6 mb i taka prędkość utrzymuje się cały czas. A co do płatności to płace około 100 zł tylko, z tym że mam ofertę z telefonem stacjonarnym.

• #16 30 Lis 2013 01:04
    WolcioxD
    Poziom 11  

bo ja w cyfrowym na tym LTE to płacę 59.90 za 15 GB i do tego nocny transfer jest 50 GB bodajże od 24 do 6 rano, ale pakiet to sobie możesz wybrać..

• #17 30 Lis 2013 12:59
    ShowMe
    Poziom 10  

Nie wiem jak u was, ale u mnie już nie ma straty pakietów. Pingowałem google około 1700 razy i ani 1 straconego pakietu. Jedynie do czego mogę się przyczepić to wzrost ms o około 20, ale lepsze to niż utrata.

• #18 30 Lis 2013 13:16
    SoulMaster89
    Poziom 2  

U mnie dzisiaj po północy przerwało połączenie dwa razy. Utrata pakietów ustała ale da się zauwazyć delikatny wzrost pingu :) Tak jak napisał przedmówca ShowMe lepsze to niż utrata :) Także sprawa rozwiązana! Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam !

• #19 30 Lis 2013 13:37
    ShowMe
    Poziom 10  

U mnie dokładnie taka sama sytuacja po północy przerwało i teraz wszystko gra.

• #20 13 Kwi 2014 13:26
    lelo82
    Poziom 10  

Mam podobny problem mniej więcej od lutego 2014. Netia DSL (BSA) 20Mbit na linii TP (kierunek 32). Oczywiście kilka zgłoszeń do Netii, moje analizy, zrzuty ekranów, z których wynika wprost:

- Parametry linii niemalże idealne (przez 3 dni na modemie zaledwie 37 błędów CRC)
    - Wymieniony modem (Draytek)
    - Straty pakietów, raz są przez 30 min, przez drugie 30 min nie ma
    - Obciążenie łącza w tym czasie nie przekracza nawet 30%
    - Już nawet nie włączam żadnego P2P (wtedy była masakra), leci praktycznie samo WWW

Wszystko na nic. Netia oczywiście zwala winę na mnie. Niestety przy tego typu usłudze chyba nie można liczyć na poważniejsze traktowanie.

Czy jest jeszcze ktoś kto ma taki problem na kierunku 32 ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME