Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć kino pod tv

lasiczka85 23 Lis 2013 16:06 2040 3
  • #1 23 Lis 2013 16:06
    lasiczka85
    Poziom 2  

Poradźcie mi jak połączyć konkretnie ten tv :TOSHIBA 39L2333 z tym kinem LG DH4220 dodam że tv korzysta z naziemnej tv i chciała bym by włączając tv był głos słyszany przez kino. Samo kino podłączone poprzez kabel HDMI działa bez zarzutu jednak zwykła tv jest słyszana jedynie z głośników tv. W porównaniu z moim philipsem to Toshiba jak na ten model ma dobre głośniki i generalnie nie trzeba kina ale jednak mama dostała na urodzinki to kino więc jak już jest to warto go jakoś podłączyć by nie tylko filmy na DVD szło oglądać z ciut lepszym dźwiękiem. Wiem że tematów na ten temat jest mnóstwo ale akurat nie znalazłam tego samego zestawu czyli kino +tv także jeśli ktoś mądrzejszy w tych sprawach ode mnie mógłby mi pomóc była bym bardzo wdzięczna :)

0 3
  • #2 23 Lis 2013 17:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Przejrzałem dokumentację obydwu urządzeń. Te kino jest niestety "ubogie" w możliwości podłączenia innych urządzeń tak, aby odtwarzać dźwięk z innych urządzeń.

Podstawową wadą jest brak wejścia cyfrowego w tym kinie. Jest możliwe podłączenie telewizora do niego, ale dźwięk będzie tylko stereo, poprzez gniazda AUX IN. Choć mam wątpliwości, czy to będzie "opłacalne".

0
  • #3 23 Lis 2013 17:19
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Spróbuje pomóc rozwiązać Twój problem. Kino domowe LG DH4220 posiada tylko wejście sygnału analogowego ( oznaczone jako INPUT AUX L R ) i tylko tą drogą można podać sygnał z TV. Telewizor sygnał audio na pewno ma na wyjściu cyfrowym ( OPTICAL OUT ), słuchawkowym i może mieć na gnieździe EUROZŁĄCZA. Najtańszym rozwiązaniem jest podłączenie przewodu pod wyjście słuchawkowe w TV ( wtedy głos z głośników TV będzie wyłączony ) i podłączenie do kina domowego. Wygląd przykładowego przewodu masz na fotografii poniżej.

Drugie rozwiązanie, to podanie sygnału audio z gniazda EURO w TV, poprzez przewód, którego przykładowy wygląd masz na poniższej fotografii.

Jednak pragnę zaznaczyć ( o czym wspominałem też wcześniej ), że nie ma 100% pewności, że sygnał audio będzie podany na tym gnieździe, gdyż DVB-T, to sygnał cyfrowy, a na gnieździe EURO podawany jest analogowy sygnał audio, o ile konstrukcja tego modelu TV ma taką możliwość.
    Jest jeszcze trzeci sposób, ale niestety najdroższy. Należałoby zaopatrzyć się w przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy i poprzez właściwe przewody podłączyć to do kina domowego. Przewód w TV podłączamy w gniazdo OPTICAL OUT. Przykładowy wygląd tego przewodu poniżej.

Drugi koniec przewodu podłączamy do wspomnianego przetwornika

Dalej przewodami tego typu

łączymy do kina domowego.

To na ten moment wszystko, co mogę Tobie podpowiedzieć, na Twój problem
    Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Lis 2013 20:57
    lasiczka85
    Poziom 2  

Dziękuję Wam bardzo na pewno coś pokombinuję i dam znać czy zadziała czy nie.Wydaje mi się że jednak ten ostatni pomysł z tym przetwornikiem będzie najlepszy. Pozdrawiam

0