Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galmet - Zawór bezpieczeństwa do bojlera marki GALMET HEROS 60L

slonsk64 23 Lis 2013 17:00 3243 5
  • #1 23 Lis 2013 17:00
    slonsk64
    Poziom 2  

Witam :cunning:

Przeszukałem chyba cały ten dział i nie znalazłem podobnego problemu, więc spróbuje swojej szansy i opisze go w tym temacie. Otóż mam podgrzewacz wody (bojler) marki GALMET HEROS (60L). Od pewnego czasu zauważyłem, że ciurkiem wydostaje się woda z jego zaworu bezpieczeństwa (oryginalny, otrzymany wraz z bojlerem). Kiedy zapytałem w jednym ze sklepów budowlanych co może być tego przyczyną, jeden Pan odpowiedział, że prawdopodobnie jego żywot dobiegł końca. Tak więc postanowiłem zakupić nowy. Wybór padł na ZB-4 od FACH S.A. (zamiast czerwonego kapturka, jest czarny).

Jego dane techniczne:
    Po= 6,7 bar
    Kdr L-0,029
    A=16mm2
    0,15 (Po+10%)

I teraz moje pytanie. Czy on nadaje się do tego typu bojerów? Nie będzie jakiejś szkody?

Czekam na odpowiedź, jakieś rady. Pozdrawiam ;)

0 5
  • #2 23 Lis 2013 20:56
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Cieknie cały czas z tego zaworu czy tylko jak podgrzewana jest woda, a aktualnie nie ma poboru wody?
    Może wymiana nic nie da?

Przydałoby się może małe naczynie przeponowe.

0
  • #3 23 Lis 2013 21:35
    slonsk64
    Poziom 2  

Było normalnie, czyli od czasu do czasu kapały kropelki. Teraz jednak od miesiąca leci ciurkiem. Bojler jest nastawiony tak, by grzał do 45 °C i automatycznie wyłączał grzałkę.

PS. Dodam, że zawór bezpieczeństwa ma z dobre 3-4 lata.

0
  • #4 23 Lis 2013 21:57
    saskia
    Poziom 38  

A ile lat ma zbiornik przeponowy do CWU?
    Sadze ze jeszcze go nie wyprodukowali. :-)

0
  • #5 24 Lis 2013 01:16
    slonsk64
    Poziom 2  

@saskia
    Wybacz, ale za bardzo nie wiem o co chodzi.

Chcę tylko wiedzieć, czy wymiana na w/w zawór bezpieczeństwa jest dobra :wink:

0
  • #6 24 Lis 2013 01:37
    saskia
    Poziom 38  

Nie bedzie miala wogole zadnego sensu , jesli nie masz zbiornika przeponowego wpietego do instalacji CWU.

1
  Szukaj w 5mln produktów