Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APN w Samsung Galaxy mini S5570

23 Lis 2013 17:32 3060 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Jestem posiadaczem telefonu Samsung Galaxy mini S5570 i mam następujący problem. Chodzi mi o wyłączenie na stałe połączeń internetowych tj. zmianę ustawień APN. O ile w Samsungu Trend S7560 można edytować APN i dokonac stosownych zmian w polu np."nazwa" to w Galaxy mini wchodząc w edycję punktu dostępu - nie mogę dokonać żadych zmian. Wciskając lewy przycisk nie ma żadnej reakcji (w Trendzie jest opcja "Usuń APN", "Zapisz" i "Anuluj").

I jeszcze jedno... Wskazanie zużycia baterii po 12 godzinach od naładowania pokazuje czas pracy np. 7h 15 min 00 s. Jest nieadekwatne do faktycznego czasu działania telefonu nawet w czasie czuwania.

Wiem, że wystarczy wyłączyć dane pakietowe ale wolałbym usunąć możliwość połączeń internetowych przes siec komórkową a pozostawić sobie tylko MMS-y.

Może wystarczy wgranie nowej wersji Androida. Obecny to 2.3.4 a numer wersji GINGERBREAD.BVKQ4. Nie wiem dlatego pytam bardziej doświadczonych użytkowników.

Może to ważne ale telefon ma SIMLOCK na Orange i jest "brandowany". Może to jakaś blokada operatora...

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Poziom 9  
    brand moze blokowac zmiane/edycje punktu dostepowego apn
    podejdz do salonu orange, jak bedzie ogarniety sprzedawca to byc moze na miejscu Ci usuna ustawienia
  • Poziom 9  
    staś pytalski napisał:

Dzięki za link do ustawień, które już są w telefonie.
    Chyba nie zrozumiałeś problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

krzywaj napisał:
    http://chomikuj.pl/wabiszek/Samsung+galaxy+mi...570+Galaxy+Mini+%28Softy+Gingerbread+2.3.6%29

Wrzuć niebrandowany 2.3.6 - tam powinna być możliwość zmiany APNa. Nie mam w tej chwili żadnego Mini (tym bardziej, żadnego mini z orange) żeby dokładnie to sprawdzić, ale na niebrandowanym na 100% jest zmiana APNa.

Mam to zrobić przez Kies czy zgrywać na kartę?
  • Poziom 37  
    Są tam wszystkie pliki jak i program którym trzeba to wgrać.
  • Poziom 9  
    Niestety ale pliki z "chomika" nie pomogły. Pomijając problemy z transferem z serwera, to potem wystąpił problem z wgrywaniem softu na mojego MINI.
    Może jakaś inna alternatywa?
    Może jakiś inny serwer?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Odkryłem, że problem tkwi w komunikacji komputera z MINI.
    Jakieś pomysły jak to rozwiązać?