Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PFL3108H vs LG 42LN5400 lub inny ~ 1500zł/40-42cale

nioop 23 Lis 2013 17:48 1308 3
  • #1 23 Lis 2013 17:48
    nioop

Poziom 34  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? i tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci z tyłu TV, lecz małżonka ma manie przemeblowywania
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Kineskopowy Philips 28cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? Chodzi o to jakie urządzenia mają być podłączone? 2xDVD,2xkonsola,tuner,amplituner
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-7
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy pełnometrażowe, duża liczba efektów specjalnych
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1-2%
    16. Preferencje co do marki? Brak preferencji
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale z naciskiem na 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? "Ciężkie menu" i niewygodny pilot
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Koniecznie bez 3D

Znalazłem w sklepach dwa powyższe modele TV, dziwi mnie fakt ich klasy energetycznej.. Pomimo iż ich pobór mocy jest bardzo bliski mają zupełnie inną klase.. Skąd ten podział ? Mam sporo urządzeń podpiętych pod telewizor, wiec zaden w obecnie oferowanych nie będzie miał tylu wejsc euro. Jedno DVD (chińszczyzna) trzymam ze wzgledu na możliwość odtwarzania z usb, wiec jeżeli TV będzie miał tą funkcję , bede mógł śmiało zrezygnować.. Drugie DVD to prawdziwy klasyk Sony (made in japan) jednakże w tamtych latach nikt jeszcze nie słyszał o HDMI. Tuner telewizyjny (Vectra) i amplituner Yamaha.
    Co do konsol to nie mam duzych wymagań , posiadam Playstation 2 i pegazusa(sentyment:)).
    Najczęsciej oglądam filmy akcji , fantastyczne z dużą ilością efektów (na których nawet komputer potrafił się "zamulić") także na obrazie w powyższych filmach by mi najbardziej zależało , by były ostre, ładne i bez przycięć.
    Dźwięk obojętny..
    Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy telewizory nie mają problemów z odtwarzaniem filmów z pendrive ? Tylko odtwarzają czy również nagrywają ? Czy ktoś wie wogóle jakie formaty są w stanie odtworzyć ?

Czy ktoś w moim przypadku mógł by mi doradzić ? Budżet względem wymagań niewielki, wybrałem dwa w/w modele.. Który z nich był by lepszy ? Ew. jakiś inny ?

• #2 24 Lis 2013 01:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli chcesz aby obraz był klarowny, nie zaszumiały , z dobrą płynnością. Philips wg mnie znacznie lepiej dokonuje obróbki.

• #3 12 Gru 2013 19:32
    kult5
    Poziom 21  

Czy kolega zakupił wymienionego philipsa?
    Jeśli tak, to jak się sprawuje?

• #4 12 Gru 2013 21:08
    nioop

Poziom 34  

Niestety, wypadła mi nagła inna inwestycja i chwilowo muszę przełożyć zakup TV na pierwszy kwartał nowego roku ;) Po zakupie napiszę co wybrałem i jak wrażenia..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME