Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modul CAM CI - Modul CAM Cyfrowego Polsatu a brak TV z DVB-S

agatka2299 23 Lis 2013 18:05 15414 15
  • #1 23 Lis 2013 18:05
    agatka2299
    Poziom 6  

Witam kupilam niedawno telewizor Samsung UE32F5500AKXXU z miejscem na moduł CAM. Bez zastanowienia podpisałam umowę z Cyfrowym Polsatem. Otrzumłam od nich moduł CAM, z myślą że będzie wszystko chodzić. Okazało się że mój tv może odbierać telewizję kablową i naziemną. Niestety nie ma mozliwości telewizji satelitarnej DVB-S. Nie wiedziałam o tym i teraz zostałam z modułem Cyfrowego Polsatu bez możliwości ogladania telewizji, bo nie mogę go nigdzie podłączyć. Moje pytanie brzmi czy mogę dokupić na własną rękę dekoder i podlaczyc ten moduł CAM ? Czy mogę wyjać kartę z modulu i włozyć ja do dekoderu z DVB-S. Czy to będzie działało? Czy muszę kupić specjalny dekoder z wejciem na moduł CAM,czy takie wogóle istnieją? Nie wiem co teraz zrobić nie mieszkam w Polsce a nie wiem jak załatwić sprawę z Polsatem jeśli podpisałam umowę a wzięłam moduł zamiast dekodera. Proszę o pomoc. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić. Czy moge kupić tylko dekoder z DVB-S i przełożyć kartę i bedzie działało?

0 15
  • Pomocny post
    #2 23 Lis 2013 18:13
    irek6311
    Poziom 33  

Musisz kupić dekoder z slotem na moduł CAM ,
    tuner od Ferguson Ferguson Ariva 252Combo lub Ferguson Ariva 250Combo ,
    sama karta nie zadziała bo jest przypisana do modułu CAM .

0
  • #3 23 Lis 2013 18:36
    agatka2299
    Poziom 6  

A czy może orientujesz się czy mogę dostać podobny dekoder w UK Kupując naprzykład na ebau. Czy są takie w UK?

0
  • #4 23 Lis 2013 18:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

irek6311 napisał:
    Musisz kupić dekoder z slotem na moduł CAM

Tuner MUSI obsługiwać CI+, jeśli tuner posiada tylko CI, to ten moduł nie zadziała.
    irek6311 napisał:
    tuner od Ferguson Ferguson Ariva 252Combo lub Ferguson Ariva 250Combo

Oczywiście koleżanka ma świadomość, co się wiąże z zakupem własnego tunera, mam na myśli problemy związane z posiadaniem sprzętu nie od operatora.

0
  • #5 23 Lis 2013 18:41
    elemen_th
    Poziom 29  

KOCUREK1970 napisał:
    mam na myśli problemy związane z posiadaniem sprzętu nie od operatora.
    Oświeć jak możesz jakie problemy? A jak masz moduł z kartą i wkładasz w TV to przypadkiem nie masz sprzętu nie od operatora?

0
  • #6 23 Lis 2013 18:46
    agatka2299
    Poziom 6  

Wiec jaki najlepszy bedzie dekoder żeby działało. Proszę o przykładowe modele.

0
  • #7 23 Lis 2013 19:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

elemen_th napisał:
    Oświeć jak możesz jakie problemy?

Brak VOD, i innych usług multimedialnych, własnoręczne "wbijanie" programów, bo gotowej listy nikt z producentów tunerów nie tworzy.
    elemen_th napisał:
    A jak masz moduł z kartą i wkładasz w TV to przypadkiem nie masz sprzętu nie od operatora?

Dostając moduł z kartą od operatora dostajesz tylko "możliwość" oglądania, ale jeszcze musisz mieć na czym, poza tym, żaden operator nie przejmuje się tym, że Ci moduł nie działa, bo zawsze zwalą to na Twoją winę, że to wina TWOJEGO tv, tunera, sprzętu.
    Pracuje w APSie CP i niestety wiem jak to wygląda w praktyce.
    agatka2299 napisał:
    Wiec jaki najlepszy bedzie dekoder żeby działało

Każdy, który obsługuje CI+!!!.

0
  • #8 28 Lis 2013 12:49
    Vitopend 100
    Poziom 10  

najprościej jest wymienić moduł cam na dowolny dekoder CP w autoryzowanym punkcie. Przerabiałem to, tylko odwrotnie. Nie ma żadnego problemu.

-1
  • #9 28 Lis 2013 14:02
    egon42
    Poziom 36  

agatka2299 napisał:
    A czy może orientujesz się czy mogę dostać podobny dekoder w UK Kupując naprzykład na ebau. Czy są takie w UK?
    Tylko czytając to można się domyśleć że koleżanka chyba mieszka w UK a tam wymiana już jest dużym problemem. Jeżeli koleżanka rzeczywiście mieszka w UK to widzę jeszcze inny problem a mianowicie dostęp do sygnału satelity Horbird bo tam jest bardziej popularny sygnał z satelity astra 2 a tam nie ma sygnałów polsatu.

-1
  • #10 04 Kwi 2014 14:14
    damprz
    Poziom 7  

Z tego co wiem Moduł Cyfrowego Polsatu nie działa na Arivie 210 Combo bo potrzebne jest gniazdo CI+ a nie CI ale w temacie nie jestem.

0
  • #11 04 Kwi 2014 14:24
    egon42
    Poziom 36  

damprz napisał:

Z tego co wiem Moduł Cyfrowego Polsatu nie działa na Arivie 210 Combo bo potrzebne jest gniazdo CI+ a nie CI ale w temacie nie jestem.
    Po co te odświeżanie starego kotleta temat jest z przed 4 miesięcy.

0
  • #12 04 Kwi 2014 14:35
    damprz
    Poziom 7  

Ok to jak to jest w tym modułem od CP? Trzeba gniazdo CI+ w tunerze/telewizorze bo gniazdo CI nie wystarczy tak?

0
  • #13 04 Kwi 2014 14:42
    Sl4V4
    Poziom 17  

Tak. Jak moduł jest CI+ (czyli obsługuje programy HD/3D), to gniazdo Ci (bez plusa) nie obsłuży modułu.

0
  • #14 04 Kwi 2014 14:57
    damprz
    Poziom 7  

Ok spoko
    To jakie dekodery w przystępnej cenie obsługują CI+, np coś z rodziny Ferguson Ariva?

0
  • #15 04 Kwi 2014 16:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

damprz napisał:
    To jakie dekodery w przystępnej cenie obsługują CI+, np coś z rodziny Ferguson Ariva?

A to strona Fergusona nie działa,
    rachunków za telefon w firmie też nie popłacili, i wyłączyli im telefony? - masz tam wszystkie dane - dzwoń, mailuj, dowiaduj się sam, no chyba, że lubisz potem mieć pretensje do całego świata, że się dałeś w coś wmanewrować.

0
  • #16 04 Kwi 2014 23:29
    damprz
    Poziom 7  

Na maila akurat nie odpisują od 2 tygodni.
    A jak pisałem do CP to odpisali że oni nie dają porad odnośnie niededykowanych sprzętów.
    No ale ok. Mam info że trzeba dobrać odpowiednie ustawienia i moduł działa na Arivie 210 Combo

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo