Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b 1.4 8v 97r - nie odpala

23 Lis 2013 18:36 6630 14
  • Poziom 7  
    Witam,jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość i o pomoc.Mam opla corse b 1.4 8v 97r.ale nie wiem jaki silnik czy X 14 SZ czy C 14 NZ.od jakiegoś czasu nie mogę auta odpalić,tzn.corsa kręci na wszystkich świecach jest iskra,paliwo dochodzi,rozrząd nie przeskoczył i na zapych też nie odpala,byłem na komp.ale auta nie widział nie mógł sie połączyć.Dodam jeszcze,że w zeszłym roku zapaliła mi się kontrolka silnika i okazało się,że to zawór EGR ale został przeczyszczony i było ok.Proszę o pomoc co może być przyczyną.
  • Poziom 24  
    Czujnik temperatury sprawdź. Koło alternatora.
  • Poziom 7  
    Czy mógłbyś napisać coś bliżej,jaką funkcję spełnia ten czujnik jaki ma wpływ na to,że corsa nie odpala?
  • Poziom 31  
    Do tego auta raczej kompa nie podłączysz - kody błyskowe. Jeżeli rozrząd ok, iskra jest /ciekawe czy w odpowiednim momencie/ a paliwo dochodzi /o ile pracuje wtryskiwacz/ to pomyślałbym, że go zalewa. To zobaczysz jak zdejmiesz pokrywę wtrysku /rozumiem, że na jednopunkcie/. A jak go zalewa, to albo czujnik temperatury, chociaż wątpię, albo padł sterownik. A może faktycznie paliwa wtryskiwacz nie podaje, albo za mało i to może być wina czujnika temperatury.
    To jedna z wielu tez jakie tu zapewne jeszcze padną, a Ty nie wiedząc czego i gdzie szukać niestety będziesz się z tym męczył.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Corsa jest na monowtrysku i ma cewkę odkręciłem ją ale niestety nic tam nie zobaczyłem.Czy ktoś wie może czy ta cewka jest razem z modułem czy osobno?Świece sprawdzałem są ok.Coś czuje,że będę musiał ją oddać do elektryka i czekać na telefonem,że wymieniłem to i to i jeszcze to :cry: brak słów
  • Poziom 7  
    Żona podjechała normalnie pod blok,a na drugi dzień juz nie mogła odpalic.Wcześniej wspominała,że odpalał jej za drugim,trzecim razem,a w którym miejscu jest zamontowany ten moduł?
  • Moderator Samochody
    hubiwlkp79 napisał:
    nie wiem jaki silnik czy X 14 SZ czy C 14 NZ

Wiec będziesz stał w miejscu i nie ruszysz dalej dopóki nie będziesz w stanie stwierdzić takich oczywistych rzeczy.
    hubiwlkp79 napisał:
    czekać na telefonem,że wymieniłem to i to i jeszcze to

Do oddaj do mechanika a nie wymieniacza.
  • Poziom 2  
    mam podobny problem. silnik co prawda 1.0, ale problem podobny, więc może coś wywnioskujesz przydatnego: Link
  • Poziom 7  
    Dziś byłem u mechanika,przedstawiłem sytuacje co się dzieje z corsą i pierwsza diagnoza mechanika,że to nie są sprawy mechaniczne tylko elektryczne.Jestem umówiony z elektrykiem i zobaczymy co on na tam znajdzie.
  • Poziom 7  
    Temat zakończony,okazało się,że trzeba było wymienić tylko świece i kable i corsa smiga :) dziękuje tym którzy próbowali mi pomóc.