Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDCP, a łączenie kabli; podmiany włączonych źródeł; przejściówki 2in1...

bobzar 23 Lis 2013 18:59 771 1
  • #1 23 Lis 2013 18:59
    bobzar
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

Zwracam się o pomoc w dość nietypowej sprawie. Sprawa nietypowa, ponieważ problem nietypowy. A problem nietypowy, bo zachciało mi się kombinować z pozornie prostymi rzeczami :)

Otóż. Posiadam monitor LCD - 1 wejście DVI. Do tego komputer (źródło DVI) + PlayStation 3 (źródło HDMI, ale jest kabel HDMI -> DVI(m)). W tym momencie wszystko działa, chodzi mi jednak o to, by mieć możliwość w "ładny" sposób wymieniać te dwa źródła. Gdyby monitor miał 2 wejścia, pewnie wystarczyłoby nacisnąć przycisk 'source'. Ale tego komfortu nie mam. Mam za to wrażenie że wejście w monitorze długo nie pociągnie tej żonglerki. Dla mnie także jest to średnio wygodne rozwiązanie - każdorazowe odsuwanie monitora i wkręcanie DVI (gdyby to choć USB było ;)).

A więc wymyśliłem, by oddalić od monitora sam punkt łączenia :) Jeżeli po odpowiednim wyprowadzeniu, będę sobie mógł te kabelki przepinać kawałek obok, bez wygibasów ze sprzętem, to więcej do szczęścia mi nie potrzeba :) Monitor będzie bezpieczny, a i dużo wygodniej. Chyba, że jest jeszcze lepsze rozwiązanie, to bardzo chętnie wysłucham :)

Tyle teorii, teraz pytania.

1) PS3 jest dość restrykcyjne z tym swoim HDCP. Czy stosowanie dodatkowych przejściówek/przełączek na linii źródło (PS3) -> wyświetlacz (monitor) nie sprawi jakichś problemów?

2) Czy 'łamanie' linii sygnałowej, na powiedzmy 2 przełączkach, nie pogorszy sygnału? Mam nadzieje, że nie będzie komplikacji...

3) Wreszcie, następujące połączenie:
    [MONITOR] + [kabel DVI(m)-DVI(f)] + [wariant 1: kabel DVI(m)-DVI(m) + [PC]] / [wariant 2: kabel DVI(m)-HDMI(m) + [PS3]]

Czy powyższy pomysł wypali?
    Chciałem dokupić taki kabel:
    http: //allegro .pl/4world-kabel-przedluzajacy-do-monitora-dvi-d-24-1-i3666433099.html

4) Pytanie dotyczy zachowania monitora. Teraz gdy odłączę komputer, a później go podepnę, to na monitorze "brak sygnału". Dlaczego tak się dzieje? Muszę robić restart, aby monitor załapał źródło.

5) Powiedzmy że mam już wyprowadzony od monitora ten kabelek z gniazdem DVI. Czy bezpieczne jest takie podmienianie źródeł, w trakcie ich pracy? Tzn. czy mogę śmiało podłączać i odłączać PC i PS3 w trakcie ich pracy? Oczywiście zakładam, że wyłączenie monitora na czas podmiany jest wskazane, prawda?

6) Ostatni strzał :) Jaka jest zasada działania tego ustrojstwa:
    http: //allegro .pl/kabel-dvi-d-dvi-d-hdmi-okazja-fv-w-wa-i3683594424.html
    Nie widzę tam żadnego switch'a. Nadają więc dwa źródła, a odbiornik jest jeden.

Uff, koniec :) Najmocniej przepraszam za tą ścianę tekstu i za mętną historię. Zależy mi jednak na rozwianiu wątpliwości. Na szali jest kilkaset złotych. Wolę wykorzystać mały myk i zamknąć koszty w granicach 50 zł, niż wymieniać monitor.

Z góry dzięki za pomoc :) Liczę na Was...

Pozdrawiam

0 1
  • #2 24 Lis 2013 17:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No tanim kosztem tego nie zrobisz, skuteczne sposoby kosztują więcej niż 50 zł, duuużo więcej...., potrzebujesz splitter HDMI 2/1.

0