Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft wydaje oświadczenie w sprawie awaryjności konsoli Xbox One

Zfon 23 Lis 2013 21:42 6936 16
 • Microsoft wydaje oświadczenie w sprawie awaryjności konsoli Xbox One Wczoraj nagłośniona została sprawa awaryjności czytnika płyt Blu-Ray, którą opisywali pierwsi użytkownicy konsoli. Nie trzeba było długo czekać na oficjalną odpowiedź wydaną przez firmę Microsoft. W swoim oświadczeniu przedstawiciele koncernu uznają swój błąd i stwierdzają co następuje:

  "Jesteśmy świadomi, że premierze sprzętu o takim znaczeniu będą towarzyszyły pytania i stworzyliśmy wiele kanałów, przez które posiadacze konsoli mogą uzyskać oczekiwaną odpowiedź, by móc powrócić do rozgrywki. Mogą być Państwo pewni, że odpowiednio zadbamy o naszych klientów. Każdy kto uważa, że konsola sprawia mu trudności, powinien się z nami skontaktować".

  Komentatorzy interpretują te słowa jako znak, że Microsoft nie jest w zasadzie pewien, do czego odnosi się zgłaszana usterka napędów optycznych i ma nadzieję, że uda się ustalić przyczynę przy większej ilości zgłoszeń niezadowolonych klientów. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak wymiana wadliwych egzemplarzy na nowe, na co Microsoft jeszcze się nie zdecydował.

  Wspomniany problem z czytnikiem Blu-Ray został zobrazowany m.in. w tym nagraniu:


  Link


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  H3nry
  Poziom 30  
  Dlaczego mnie to nie dziwi ? W końcu to jeden z kolejnych bubli Microsoftu, odbije się na sprzedaży i dobrze.Trzymam kciuki za Sony , moją ulubioną platformę do napraw :)
 • #4
  Fazi87
  Poziom 24  
  Rozbrajające jest to że tak potężna firma tworzy coś co po kilku dniach się poddaje... Między innymi dlatego nigdy bym nie stał tydzień w kolejce aby kupić sprzęt w pierwszym rzucie.
 • #5
  timo66
  Poziom 23  
  Lol, oni sami nawet nie wiedzą gdzie jest problem dlatego nie wymieniają sprzętu na nowy :P
 • #6
  Galareta
  Poziom 21  
  A na końcu się okaże że problemem są użytkownicy :P
 • #7
  blur
  Poziom 22  
  Kolejny dowód na to że każdy sprzęt oraz oprogramowanie testuje się na użytkownikach, od telefonów, przez komputery, konsole a na samochodach skończywszy. Potem akcje serwisowe, łatki, wysyłki, nerwy. Wszyscy jesteśmy beta testerami tyle że nie płacimy beta pieniędzmi.
 • #8
  grubytwo4
  Poziom 12  
  I jaki to ma sens? Czy nie da się przełożyć premiery, przykładowo miesiąc do przodu a w tym czasie dopracować elementy całego sprzętu? I Xbox i PS4 mają jakieś przypadłości "wieku dziecięcego". Jakby nie patrzeć to ogromne firmy wypuszczają na rynek nowy sprzęt, który pada po kilku dniach.. A ludzie i tak to kupią, bo szał na nowe technologie.. Gdyby tak dopracować to co trzeba - może obyło by się bez niepotrzebnych nerwów i stresu użytkowników..
 • #9
  revolt
  Poziom 34  
  Nikt nie będzie każdej konsoli z osobna testował pod każdym względem. Jeżeli problem wystąpił w jakimś procencie ogółu to pewnie nie błąd konstrukcyjny a sie w chińskiej fabryce wadliwe podzespoły "pomontowały" może z oszczędności a może wadliwe były pojedyncze sztuki i testowali kilka z serii i przeszło. Jakby siedzieli i z rok to nic by nie dało na poziomie projektu.
 • #10
  veronx
  Poziom 11  
  Patrząc na wpisy w internecie trochę tych wadliwych napędów poszło w świat, aż dziwne, że kontrole jakości tego nie wyłapały.
  Ja sobie poczekam z rok przynajmniej aż ceny się unormują, między czasie dowiem się czy warte to jakichkolwiek pieniędzy. Z xboxa 360 byłem bardzo zadowolony, obecnie skłaniam się bardziej w stronę PS4 .
 • #11
  Galareta
  Poziom 21  
  No tak tylko patrząc na ilość wpisów i ten mln sprzedanych w 24/h - cóż nie jest źle;) Poza tym nigdy nie wiadomo co ludzie im wcześniej zrobili. Zdarza się że coś spadnie a potem na gwarancji leci "bo się popsuło" nawet zalane telefonu ludzie odsyłają więc tu nic nie wiadomo. Nie pozostaje nic poza czekaniem na oficjalne stanowisko Microsoft i dodatkowo kimś niezwiązanym z MS który ma pojęcie rozbierze i opisze co się popsuło.
 • #12
  dgajew
  Poziom 18  
  Nawet nie musi upaść żeby się zepsuło, kto wie czy błędy w projekcie nie powodują, że przy niedelikatnym transporcie coś się w środku przestawia. Taki urok napędów optycznych, zawsze byłem ich wrogiem.
 • #13
  xspi13
  Poziom 9  
  Producenci wypuszczają konsole przedwcześnie i nowi nabywcy odsyłają z usterką w ten sposób wiedzą co poprawić. Już wkrótce pewnie zobaczymy nowe odsłony Xbox One slim, czy Ps4 slim. Ps4 też ma wykryte już wady z napędem i hdmi.
 • #14
  banditosp
  Poziom 12  
  I dlatego nie kupuje wcześniej niż rok po wypuszczeniu na rynek nowej konsoli :-)
  I nie ma problemu .
 • #17
  silvvester
  Poziom 24  
  Płyty główne w PS i XB są technologicznie nowoczesne, ale nie są robione pod kątem niezawodności. Pola lutownicze nie są ani pocynowane, ani złocone, tak że te bga trzymają się na "słowo", przez rok czy trzy będzie to działać, w przemyśle takie rzeczy są niedopuszczalne. Po jakimś czasie, na styku element-pad tworzą się kruche warstwy międzymetaliczne które puszczają, to jest proces długotrwały. Oczywiście proces można poprawić za większą cene konsoli o 1% tylko po co:)