Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 - Wyjście audio dla źródła HDMI

aaranost 23 Lis 2013 22:43 1632 4
  • #1 23 Lis 2013 22:43
    aaranost
    Poziom 8  

Witam

Posiadam nie nowy juz TV (LG 37LH3000) ale chcialbym go zostawić.

Mam Raspberry PI z XBMC jako "media center". Znanym problemem w RaspberryPi jest to że wyjście sluchawkowe audio daje dzwiek sredniej jakości a do tego zakłócany nawet przez ruch myszy... Dobrej jakości dźwiek jest serwowany przez HDMI.

Podlaczylem do telewizora RaspberryPi poprzez HDMI. Mam tez wzmacniacz z wejsciami analogowymi (gniazda chinch)

NIestety telewizor nie posiada wyjścia audio (wyłączając słuchawkowe).
    Probowalem pzrez złącze Euro ale niestety działa ono tylko dla trybu TV, natomiast urządzenia podłączonego via HDMI nie słychać.
    Nie chce podłączać wzmacniacza poprzez wyjście słuchawkowe telewizora ponieważ chcę używać głośników z telewizora do normalnego oglądania TV, natomiast wzmacniacza gdy słucham muzyki/filmy/koncerty z media center (wtedy chciałbym wyciszyć-mute telewizor i sterować głośnością na wzmacniaczu).

TV posiada wyjście optyczne.. nie mam niestety takiego wejścia we wzmacniaczu, a konwertery są drogie.

Czy mozna w jakis sposob (włączając w to nawet ingerencję w elektronike TV) dodać/wyprowadzić dźwięk który wchodzi do TV z HDMI, ale tak aby byl niezalezny od poziomu dzwieku ustawionego na TV (słyszalny nawet gdy wyciszę TV)?

Móglbym użyć Euro złącza gdyby dalo się ten dzwiek jakoś tam przekierować ze źródła HDMI.

pozdrawiam
    Łukasz

0 4
  • #3 23 Lis 2013 22:58
    aaranost
    Poziom 8  

hmm.. troche ułomny ten TV... dlatego myslalem nawet o tym żeby sie gdzieś wlutowac w płytkę na chama.. jakbym popsuł to bym za nim nie płakał tak bardzo..

może ktoś miał by jakiś pomysł na takie troche chamskie rozwiązanie ? :)

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2013 00:24
    korrus666
    Poziom 40  

Wyjście słuchawkowe odpada bo zmiana głośności na TV powoduje zmianę na tym wyjściu. To samo jeśli chodzi o głośniki TV. Jak by mieć schemat tego TV to można by określić czy takie podłączenie jest możliwe. Wszystko zależy od tego czy da się wpiąć przed regulacją głośności głośników tv i wyjścia słuchawkowego.Lepiej jednak wykorzystać wyjście optyczne. DAC z wejściem optycznym kosztuje około 100 zł. Amplituner z takim wejściem można kupić za 350 zł.

0
  • #5 25 Lis 2013 21:26
    aaranost
    Poziom 8  

dzieki za odpowiedź. pozdrawiam

0