Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie i prawo. Oprogramowanie do tworzenia stron.

22 Mar 2005 11:53 804 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,

chciałbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa prawna korzystania
    z oprogramowania do tworzenia stron.Zrobiłem komus stonke, podpisano umowe i chodzi mi o to, aby za pewien czas nikt sie nie przyczepił ze
    korzystałem z nielegalnego oprogramowania itd.

Ewntualnie jakiego oprogramowania używac aby miec spokojny sen.
  • Poziom 30  
    Co do samego tworzenia czegokolwiek na oprogramowaniu nie legalnym zastosowanie ma tutaj artykuł 278 § 1 Kodeksu Karnego:
    Cytat:

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz
    ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

i dalej § 2. (to co interesuje Cię bardziej):

Cytat:

Tej samej karze, podlega kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje
    cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wykorzystuj oprogramowanie darmowe (w którego licencji wyraźnie zaznaczono iż moze być wykorzystywane darmowo dla rozwiązań komercyjnych) lub też zakup pakiet oprogramowania. Pamietaj też o legalności systemu operacyjnego czy nawet klienta poczty (kontakt z klientem), jakoże te również służą do czerpaia korzyści majątkowej.

Pozdrawiam Lt.
  • Poziom 11  
    Czyli lepiej kupic jakiegos Win98 a darmowe oprogramowanie
    do php,mysql itd. sciagnac z netu.
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy to czasem nie jest tak: jezeli robisz cos na zlecenie (umowa o dzieło) to odbiorce interesuje samo dzielo, jezeli na tej witrynie, czy do jej tworzenia nie uzywales cudych gotowych różnego rodzaju bajerów:), to niepowinno byc problemu - przynajmniej jezeli chodzi o zleceniodawce, wiekszosc z nich nie interesuje problem jak i na czym to zrobisz, kontrola jako taka bardziej prawdopodobna bylaby z instytucji panstwowych (skarbowka itp.), chyba ze ktos cie podkabluje, na ludzkia wredote nie ma rady i jezeli juz masz kontrole powinienes miec na kompie kazdy program legalny bo oni napewno niebeda pytac w jakim sofcie robiles tronke itp.. Jezeli masz wszystko oryginalne bardzo trudno bedzie ci udowodnic wstecz ze kozystales z "pirackich" programow, wiec jak przejdziesz na legal, spij spokojnie, pamietaj ze to Polska:)