Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag

24 Nov 2013 00:28 5175 6
  • Level 8  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje szansa na zrobienienie airbag w mojej megance. Problem polega na tym , że po zakupie samochodu okazało się , że samochód był wyposażony wcześniej w automatyczną skrzynie biegów i tu zaczynają się schody. Najpierw był problem ze światłami wstecznymi jednak mechanik się z nimi uporał i zrobił. Problem polega na tym , że nie ma gdzie wpiąć napinaczy pasów przez co komputer wywala błąd airbag . Jest szansa, żeby przerobić instalację tak , żeby działały poduszki?? Jeśli tak to jest to opłacalne? Jeśli ktoś ma schemat od automatu i manual napinaczy megane I 97r ph I . To byłbym wdzięczny za podesłanie. Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
  • Level 8  
    napinacze są podłączone, różni się jakoś automat od manuala jeśli chodzi o poduszki?? np. sterownikiem czy czymś innym? nie trzeba nic przerabiać ? Da się normalnie wszystko podłączyć bez przeróbek tak żeby poduszki działały??
  • Level 8  
    Napinacze mam podpięte tylko pod siedzeniami w kostki problem się pojawia w tunelu środkowym gdzie nie można podpiąć napinaczy do sterownika. Różni się czymś sterownik poduszek automatu od manuala??
  • Level 8  
    Nr sterownika: 7700414090G

Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag

Na zdjęciach wtyczki, które nie wiem, gdzie mają być wpięte, bo w sterownik nie ma gdzie ich wpiąć. Te kostki są od napinaczy i idą kablem od kostek spod siedzeń.

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale taki niestety aparat mam. Da się coś z tym zrobić żeby poduszki działały? na manualnej skrzyni biegów? bo domyślam się , że te kostki pewnie powinny być podłączone pod automat chyba , że koleś coś takiego wycudował. Proszę o odpowiedź dzięki !
  • Level 8  
    Temat do zamknięcia, okazało się , że komputer wskazywał błędnie błąd napinaczy pasów, a winą był brak taśmy poduszki w kierownicy. Jak się okazało te kostki nie są w żaden sposób odpowiedzialne za poduszki powietrzne w renacie. Dzięki za odpowiedzi, jak ktoś by wiedział od czego te kostki są to proszę o info na privie tak z ciekawości chociaż z tego co wnioskuje z innych forów , że te kostki są od podgrzewanych foteli elektrycznych szyb itp. Pozdrawiam