Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag

Kozaaa92 24 Nov 2013 00:28 5349 6
    Kozaaa92
    Level 8  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje szansa na zrobienienie airbag w mojej megance. Problem polega na tym , że po zakupie samochodu okazało się , że samochód był wyposażony wcześniej w automatyczną skrzynie biegów i tu zaczynają się schody. Najpierw był problem ze światłami wstecznymi jednak mechanik się z nimi uporał i zrobił. Problem polega na tym , że nie ma gdzie wpiąć napinaczy pasów przez co komputer wywala błąd airbag . Jest szansa, żeby przerobić instalację tak , żeby działały poduszki?? Jeśli tak to jest to opłacalne? Jeśli ktoś ma schemat od automatu i manual napinaczy megane I 97r ph I . To byłbym wdzięczny za podesłanie. Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
    Kozaaa92
    Level 8  
    napinacze są podłączone, różni się jakoś automat od manuala jeśli chodzi o poduszki?? np. sterownikiem czy czymś innym? nie trzeba nic przerabiać ? Da się normalnie wszystko podłączyć bez przeróbek tak żeby poduszki działały??
    Kozaaa92
    Level 8  
    Napinacze mam podpięte tylko pod siedzeniami w kostki problem się pojawia w tunelu środkowym gdzie nie można podpiąć napinaczy do sterownika. Różni się czymś sterownik poduszek automatu od manuala??
    Kozaaa92
    Level 8  
    Nr sterownika: 7700414090G

Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag Renault Megane I 1.6 8v 97r. ph I automat przerobiony na manual - airbag

Na zdjęciach wtyczki, które nie wiem, gdzie mają być wpięte, bo w sterownik nie ma gdzie ich wpiąć. Te kostki są od napinaczy i idą kablem od kostek spod siedzeń.

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale taki niestety aparat mam. Da się coś z tym zrobić żeby poduszki działały? na manualnej skrzyni biegów? bo domyślam się , że te kostki pewnie powinny być podłączone pod automat chyba , że koleś coś takiego wycudował. Proszę o odpowiedź dzięki !
    Kozaaa92
    Level 8  
    Temat do zamknięcia, okazało się , że komputer wskazywał błędnie błąd napinaczy pasów, a winą był brak taśmy poduszki w kierownicy. Jak się okazało te kostki nie są w żaden sposób odpowiedzialne za poduszki powietrzne w renacie. Dzięki za odpowiedzi, jak ktoś by wiedział od czego te kostki są to proszę o info na privie tak z ciekawości chociaż z tego co wnioskuje z innych forów , że te kostki są od podgrzewanych foteli elektrycznych szyb itp. Pozdrawiam