Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarka ładuję strony bardzo wolno+zacinanie się komputera w grach

24 Lis 2013 01:41 14535 20
  • Poziom 8  
    Obszedłem już wiele forum informatycznych, pomoc jest albo bardzo uboga albo żadna, kilka for bardzo mi pomogło, lecz problem nadal nie znikł, postanowiłem więc napisać tutaj, na największym forum w sieci.

Postaram się streścić co wiem, tak aby nakreślić potencjalnemu osobnikowi w czym leży problem, a więc tak:

Włączam przeglądarkę (bez znaczenia którą, wszystkie mają taki sam problem) internet działa bez zarzutów, ping stabilny, download/upload także, lecz ładowanie stron WWW wygląda tak jak by komputer miał kaprysy, raz załaduję się w sekundę, raz w 20, a raz w minutę.

Problem drugi polega na tym, że włączam na legalu sobie grę (obojętnie jaką), pogrywam w nią sobie 5-30minut (od tego też są kaprysy) i w pewnym momencie gra zaczyna zwalniać, spada do pewnego poziomu/progu fpsów tzn z 60-100 na 20-45 i tak się trzyma, nie ważne są detale ani wymagania.

Komputer, który 5 lat temu został złożony przez znajomego chodził doskonale oraz kompatybilnie, nie było z nim żadnych problemów przez kolejne 3 lata, jakieś 2 lata temu komputer zaczął chodzić coraz wolniej i wolniej, rok temu osiągnął swój limit, więc zacząłem robić wszystko co w mojej mocy aby przywrócić go do dawnej świetności, większość rzeczy powtarzałem kilka razy przez ostatnie dni:

1. System poformatowany oraz przedefragmentowany
    2. Brak kurzu.
    3. Każdy sterownik jest najnowszej wersji (XP Proffesional)
    4. Temperatury karty graficznej w normie
    5. Dysk twardy (tu może być coś znaczącego) w HD Tunie znalazł 3 problemy, 2 przy okablowaniu (więc wymieniłem SATA) oraz jeden przy calibration retry count (ale to tylko jeden, wiec wątpię aby to on sprawiał problem).
    6. Komputer skanowany doszczętnie przez Malwarebytes oraz OTL (przy otl pomagał mi użytkownik PCLaba)

Ja już ręce wykładam, naprawdę szukam zbawiciela który dał by radę mi pomóc.

Świeże logi OTL:
    http://www.wklej.eu/index.php?id=b52bcf0184
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Podaj odnośniki do tematów, które zakładałeś na innych forach. Będzie wiadomo co próbowałeś zrobić w tej sprawie, a to ograniczy obszar, w którym może znajdować się problem, pomagając nam zaoszczędzić trochę czasu.
    Zabrakło mi przede wszystkim informacji o zużyciu procesora oraz wykorzystaniu pamięci RAM w chwili kiedy następuje spadek wydajności. To mija z czasem czy pomaga tylko restart? Sprawdzałeś czy po uruchomieniu komputera i odczekaniu około 30 minut, bez wykonywania żadnych czynności, problem pojawi się od razu po rozpoczęciu aktywności czy również wymaga czasu i jakiegoś obciążenia? System oryginalny? Skąd instalujesz sterowniki?
  • Poziom 8  
    Podał bym linki, lecz wolę zachować anonimowość, napisałem w skrócie jak to wygląda,
    i ma Pan rację, nie sprawdzałem ani procesora ani pamięci, nie ma znaczenia ile odczekam problem zostaje, pomaga restart.

Użycie procesora aktualnie 35%
    Prosił bym o programy którymi mam przeskanować pamięć i procesor,
    Czy wypalić i sprawdzić memtestem czy może wystarczy jakiś systemowy?
    Pozdrawiam i dziękuje za szybką odpowiedź, teraz idę spać więc będę po 12.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Na razie wystarczy zwykły Menadżer zadań Windows, dostępny po wciśnięciu kombinacji Ctrl + Alt + Del, zakładka Wydajność.

grush.one.pl

Można prześledzić tam jak wygląda aktualne użycie procesora oraz pamięci. W zakładce Procesy można podejrzeć również te, które wykorzystują najwięcej procesora oraz dostępnej pamięci. Po pojawieniu się wspomnianego w temacie problemu wystarczy prześledzić i zanotować jak wygląda sytuacja.
  • Poziom 8  
    Wygląda to mniej więcej tak, Aktualne przy włączonej tylko przeglądarce użycie procesora
    Tutaj screen z włączonym Twitch.tv oraz streamem na 1080p
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z CrystalDiskInfo jeszcze na wszelki wypadek.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Rozumiem, że to zdjęcie przedstawia wykorzystanie zasobów w momencie, gdy obniżenie wydajności jeszcze nie nastąpiło? Jeżeli tak to proszę poczekać do momentu kiedy pojawi się problem opisany w temacie i wtedy zapoznać się z zużyciem poszczególnych zasobów.
  • Poziom 8  
    Tutaj CrystalDisk (oczywiście RAW na 10), za chwilę wrzucę screena z managera kiedy problem się pojawia, staram się obciążyć komputer.
  • Pomocny post
    Istnieje możliwość że dysk ma problemy z głowicami/podsystemem mechanicznym stąd spowolnienie - błędy w 01,0B i C8. Przeskanuj powierzchnię dysku za pomocą MHDD i wstaw wyniki.
  • Poziom 8  
    Początek gry
    Im dalej w las tym więcej drzew

Dodaję, że przy tych screenach nie wyłączałem streama 1080
    (w czasach świetności chodziły mi takie 3 i gra nadal działała płynnie)
    Dodaję także, że robiłem test dysku hdtunem na health i miałem wszystkie sektory zielone.
    Za chwilę zajmie się MHDD

Dodano po 11 [minuty]:

Ostatni screen, kiedy już było najgorzej, teraz idę coś zjem, następnie zajmę się MHDD
    Coś na temat procesora i pamięci?

Dodano po 41 [minuty]:

Wypaliłem MHDD na pendrive z plikami bootowalnymi z win98,
    Nie chcę niczego spaprać, po odpaleniu MHDD krok po kroku, co mam zrobić?
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Po wybraniu dysku w MHDD wcisnąć 2xF4 i poczekać na koniec skanowania. Wstaw foto wyniku na forum.
  • Poziom 8  
    http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Rozwiaz...odstawowych_problemow_z_dyskami_HDD-2189.html

Czy mogę śledzić tę instrukcję ?
    Oraz może to głupie pytanie, po skanowaniu jak uruchomię ponownie komputer wyjąć pendrive?

Dodatkowo, może oszczędzi mi to zachodu, mógł bym po prostu użyć dysku z drugiego komputera oraz poinstalować na nim sterowniki i sprawdzic czy komputer lepiej działa?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jeśli masz wolny inny dysk to możesz tak zrobić, z tym, że system instalowany na innej konfiguracji sprzętowej PC nie zadziała na tym PC.
  • Poziom 10  
    ownedziak napisał:

Oraz może to głupie pytanie, po skanowaniu jak uruchomię ponownie komputer wyjąć pendrive?

Tak, należy go wtedy wyjąć. Logi są już na nim zapisane.

ownedziak napisał:

Dodatkowo, może oszczędzi mi to zachodu, mógł bym po prostu użyć dysku z drugiego komputera oraz poinstalować na nim sterowniki i sprawdzic czy komputer lepiej działa?

Takie działanie raczej na pewno wykluczy lub nie problem z dyskiem, więc można spróbować. Najlepiej na sformatowanym nośniku zainstalować system od nowa.
  • Poziom 8  
    Myślę, że temat możemy zakończyć, dziękuje wszystkim za pomoc, założyłem dysk z drugiego komputera, zmiana wydajonści jest niesamowita, nie wiedziałem, że moj komputer może działać tak dobrze

Znaczy zrobie jeszcze któregoś wolnego dnia skan mhdd bo może dysk da się uratować, ale na ten moment zostaję przy mniejszym ale znacznie wydajniejszym dysku.

Na zakończenie mogli byście państwo polecić jakiś dobry dysk twardy? 500-1000gb?
    Budżet 200zł.
    Sądząc po rodzaju uszkodzeń to raczej niewiele będzie można zdziałać :cry: .
  • Poziom 8  
    Rozumiem, a mogę go zostawić jako nośnik na dane? Nie będzie sprawiać problemów?
    Taka mała ciekawostka, aktualnie mam 170fpsów :D
    Jeżeli faktycznie są uszkodzone głowice to nagle odmówi któregoś dnia współpracy.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    ownedziak napisał:
    Na zakończenie mogli byście państwo polecić jakiś dobry dysk twardy? 500-1000gb?
    Budżet 200zł.

Dla Ciebie jak znalazł będzie Seagate ST1000DM003, bardzo szybki, cichy i tani. Ewentualnie WD Blue :)
  • Poziom 8  
    gamus15 napisał:
    ownedziak napisał:
    Budżet 200zł.

Dla Ciebie jak znalazł będzie Seagate ST1000DM003, bardzo szybki, cichy i tani. Ewentualnie WD Blue :)

A coś z tymi samym parametrami ale mniejszą pojemnością? może być nawet 160-500, byle by był szybki :)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Różnica w cenie między dyskiem 500GB a 1000GB to dosłownie 30 zł więc chyba warto dopłacić. To się nie zmarnuje.