Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny frontowe do 3000 zł

PanMarsellus 24 Lis 2013 03:40 4758 17
  • #1 24 Lis 2013 03:40
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Witam,

Jak w temacie, proszę o waszą opinię oraz propozycje w temacie : zestaw kolumn frontowych do 3000 zł. Fronty to poczatek. Sukcesywnie w krótkim okresie czasu rozbuduje do 7.1. Najlepiej rozpatrywać wątek pod katem całego zestawu.

Baza to amituner Sony STR-DN1040. Po frontach kupie wzmacniacz do napędzania stereo. Reszta zestawu pod wzmacniacz. W swojej klasie cenowej chyba bezkonkurencyjny model.

Moje propozycje kolumn frontowych :

Q acoustic 2050 i
    Dali zensor 5
    Paradigm monitor 11v7

Co o nich myślicie ? Moze macie cos równie wartego uwagi ?

0 17
  • #2 24 Lis 2013 10:32
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Moja propozycja.
    Sprzedać Sony, dołożyć pare zł kupić Harman Kardon AVR360 + JBL ES100 pack.
    Bardzo dobrze sprawdza się w roli kina domowego jak i również przyzwoicie sprawuje się w muzyce stereo.

Dodano po 1 [minuty]:

PanMarsellus napisał:

Moje propozycje kolumn frontowych :

Q acoustic 2050 i
    Dali zensor 5
    Paradigm monitor 11v7

Co o nich myślicie ? Moze macie cos równie wartego uwagi ?

A jeśli musi być w ten sposób to posłuchaj połączenia wymienionych przez Ciebie kolumn z HK980.
    Ten Sony jeśli chodzi o kino domowe również będzie dobry ale będzie troszkę trudniej do niego dobrać odpowiedni zestaw kolumn 5.0 5.1/7.0 7.1 itp.

Dorzucam test HK AVR360 http://audio.com.pl/testy/harman-kardon-avr360:13

0
  • #3 24 Lis 2013 12:12
    PanMarsellus
    Poziom 9  

A moze avr 370 - nowszy model. Zalezy mi na skalowaniu do 4k. Biorąc pod uwage ze za 2-3lata taka rozdzielczość bedzie standardem. Same plusy z tego co czytam o tym modelu. Wygląd tez na plus. No i pro Logic 7. Wiec albo avr 370 albo sony str dn -1040. Co myślicie o tych kolumnach ? W tym przedziale cenowym idzie znalezc cos lepszego ?

Dodano po 28 [minuty]:

Moze wziąć pod uwage rowniez
    Denon 3313
    Marantz 6007 - 6008 ?
    Odstraszają mnie opinie o słabym zasilaczy w hk 370. Spadek mocy przy kajakowym dźwięku

Zalezy mi 50 % tv. Filmy ps4. Drugie 50 % to bedzie muzyka. Co do pomieszczenia to do 30m.

0
  • #4 24 Lis 2013 14:44
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

AVR370 napewno lepiej sprawdzi się w stereo niż Sony, możesz również celować w model wyżej np AVR435 (uzywany) albo AVR460, ten potrafi dorównać dźwiękiem w stereo średniej klasy wzmacniaczowi stereo. W każdym bądź razie oba te modele lepiej sie sprawdzą w stereo jak i bardzo dobrze w systemie kina domowego.

0
  • #5 24 Lis 2013 18:13
    PanMarsellus
    Poziom 9  

460 to starszy model, taka same cena jak 370 ale słabsza od niej specyfikacja, - ta na papierze, chyba nie ma sensu wracać do 460 jak mamy nowy model 370, który w swojej klasie cenowej do 3 tys zł, jest bardzo ciekawa w sumie dla mnie propozycja.

Dodano po 7 [minuty]:

Jakieś argumenty przemawiające na rzecz AVR 460 ?

do 3 tys kupić można jeszcze,
    1.)Heńka avr 370
    2.)Pioneera sc 1223 k/s - wbudowany wzmacniacz klasy d. model z tego roku w zasadzie świerzynka, ciężko wyrwać jakikolwiek test. ale nie powiem ciekawy model jak za te pieniążki
    3.) Marantz 6007

tak do 3500

1.) pioneer sc 2023k
    2.) yamaha 1073
    3.) denon avr x3000
    4.) marantz 6008
    5.) denon 3313

no coś trzeba wybrać i odsłuchać wreszcie :)

0
  • #6 24 Lis 2013 20:20
    Pablo1964
    Moderator

PanMarsellus napisał:
    460 to starszy model, taka same cena jak 370 ale słabsza od niej specyfikacja, - ta na papierze, chyba nie ma sensu wracać do 460 jak mamy nowy model 370

Model 460 brzmi w stereo słyszalnie lepiej od 370. Posłuchaj obu.

0
  • #7 24 Lis 2013 20:20
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

PanMarsellus napisał:
    460 to starszy model, taka same cena jak 370 ale słabsza od niej specyfikacja, - ta na papierze, chyba nie ma sensu wracać do 460 jak mamy nowy model 370, który w swojej klasie cenowej do 3 tys zł, jest bardzo ciekawa w sumie dla mnie propozycja.

Dodano po 7 [minuty]:

Jakieś argumenty przemawiające na rzecz AVR 460 ?

do 3 tys kupić można jeszcze,
    1.)Heńka avr 370
    2.)Pioneera sc 1223 k/s - wbudowany wzmacniacz klasy d. model z tego roku w zasadzie świerzynka, ciężko wyrwać jakikolwiek test. ale nie powiem ciekawy model jak za te pieniążki
    3.) Marantz 6007

tak do 3500

1.) pioneer sc 2023k
    2.) yamaha 1073
    3.) denon avr x3000
    4.) marantz 6008
    5.) denon 3313

no coś trzeba wybrać i odsłuchać wreszcie :)

AVR460 jest wyższym modelem, papierem się nie posługuj, bo dla przykładu mam HK980 stereo i wg producenta ma moc 2x80W dla 8Ω a testowo osiąga 2x94W.
    Podejrzewam ze AVR460 zagra w stereo lepiej od 370, aczkolwiek oba są to bardzo dobre modele.
    Do 3,5tyś Opcję 1 i 2 sobie odpuść, z tych co wymieniłeś to warta jest zanteresowania opcja 5.
    A z tych do 3tyś to tylko AVR370.
    Jak masz niedaleko siebie sklepy typu Media Markt czy Saturn powinieneś znaleźć tam te modele, więc ulubiona płyta w ręke i testuj ;)
    Yamaha ma np. na papierze 7x165W z czego naprawde ma 7x65W bo niemożliwe jest żeby z 300-400W trafa osiągnąc moc ponad dwu a nawet trzy krotną od tej wartości.

Harman Kardon jest chyba jedną z niewielu ogólnie dostępnych firm które podają prawdziwe wartości parametrów m.in. moc, pasmo przenoszenia itp.

0
  • #8 24 Lis 2013 23:29
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Dokładnie zastanawiam się nad takim właśnie rozwiązaniem, nie koniecznie do stereo myślałem o HK980 aczkolwiek jest to dobry model i godna propozycja na dzień dzisiejszy jako wzmacniacz proponowałbyś również HK980 ?

Do 3,5tyś Opcję 1 i 2 sobie odpuść, z tych co wymieniłeś to warta jest zanteresowania opcja 5.

- dlaczego odrzuciłeś tak mocne modele z innych stajni ? czy mogę prosić o jakieś konkretne argumenty ?

pioneer sc 2023k - wzmacniacz klasy D. / 190 , jego starszy mocniejszy brat SC-LX57 to jeden z najbardziej polecanych oraz uznanych modeli w 2013 roku. specyfikacyjnie nowy 2023k jest do niego zbliżony.

a co myslisz o samym sc-lx57 gdyby udało się go jeszcze w ogole kupic ?

odrzucasz denona x 3000 - nowy tegoroczny model, o marantza 6008- prawie najmocniejszy model tej firmy na ten rok. zwolennicy maranza zaraz podniosą głos :)

nie dziwie się że zostawiłeś w tym zestawieniu denona 3313, ale za 3 stowki wiecej można już mieć sc-lx57, ale to przy wariancie ( w moim przypadku ) że kupuję tak drogie ampli a rezygnuję w przyszłości ze wzmacniacza.

druga opcja jest ta do której przekonuję się coraz bardziej.

wybór ampli z przedziału do 3000zł,

1.)Harman arv 370 i AVR460 są mniej więcej w tej samej cenie...
    2.)Pioneera sc 1223 k/s i Marantz 6007 - dlaczego odrzuciłeś te dwa modele ?

proszę o argumenty przemawiające za Twoim wyborem,

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedna rzecz, docelowo w zestawie ma grać zestaw 5.1- 7.1 więc nie skupiajmy się tylko i wyłącznie na stereo, same stereo będzie przejściowe jednak dla poprawności w dźwięku za jakiś czas będzie je napędzać osobny wzmacniacz także ważne jest również aby amplituner miał pre out,

no chyba że amplituner będzie na tyle dobry że dodatkowy wzmacniacz do napędzania stereo przy 5.1 7.1 mija się z celem....

chciałbym poznać opinię kogoś kto jest w temacie,

0
  • #9 25 Lis 2013 18:42
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

PanMarsellus napisał:
    Dokładnie zastanawiam się nad takim właśnie rozwiązaniem, nie koniecznie do stereo myślałem o HK980 aczkolwiek jest to dobry model i godna propozycja na dzień dzisiejszy jako wzmacniacz proponowałbyś również HK980 ?

- dlaczego odrzuciłeś tak mocne modele z innych stajni ? czy mogę prosić o jakieś konkretne argumenty ?

pioneer sc 2023k - wzmacniacz klasy D. / 190 , jego starszy mocniejszy brat SC-LX57 to jeden z najbardziej polecanych oraz uznanych modeli w 2013 roku. specyfikacyjnie nowy 2023k jest do niego zbliżony.

a co myslisz o samym sc-lx57 gdyby udało się go jeszcze w ogole kupic ?

odrzucasz denona x 3000 - nowy tegoroczny model, o marantza 6008- prawie najmocniejszy model tej firmy na ten rok. zwolennicy maranza zaraz podniosą głos :)

nie dziwie się że zostawiłeś w tym zestawieniu denona 3313, ale za 3 stowki wiecej można już mieć sc-lx57, ale to przy wariancie ( w moim przypadku ) że kupuję tak drogie ampli a rezygnuję w przyszłości ze wzmacniacza.

druga opcja jest ta do której przekonuję się coraz bardziej.

wybór ampli z przedziału do 3000zł,

1.)Harman arv 370 i AVR460 są mniej więcej w tej samej cenie...
    2.)Pioneera sc 1223 k/s i Marantz 6007 - dlaczego odrzuciłeś te dwa modele ?

proszę o argumenty przemawiające za Twoim wyborem,

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedna rzecz, docelowo w zestawie ma grać zestaw 5.1- 7.1 więc nie skupiajmy się tylko i wyłącznie na stereo, same stereo będzie przejściowe jednak dla poprawności w dźwięku za jakiś czas będzie je napędzać osobny wzmacniacz także ważne jest również aby amplituner miał pre out,

no chyba że amplituner będzie na tyle dobry że dodatkowy wzmacniacz do napędzania stereo przy 5.1 7.1 mija się z celem....

chciałbym poznać opinię kogoś kto jest w temacie,

Powiem tak, co do pioneera: sc1223k ma moc 7x160W a trafo 260W a sc2023k ma 7x190W a trafo 290W. Odpowiedź chyba juz znasz.

AVR460 dobrze sie sprawdzi w KD jak i stereo. On ma trafo 450W i realną moc 7x60W przy 8Ω. 7*60W=420W i do tych 450W masz mały zapas.

Dodano po 26 [minuty]:

Na allegro jest zestaw używany AVR645 + DVD37. Ten dopiero ma kopa w stereo (czytałem że ma ponad 1kW trafo i ogromną filtrację).

0
  • #10 25 Lis 2013 19:08
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Zastanawiam się nad 5.1, pokój nie jest duży a wedle opinii niektórych użytkowników forum 7.1 mija się z celem jeśli nie ma się do tego warunków typu duży prostokątny pokój. Więc zapas będzie jeszcze większy.

co myślisz o tym modelu ? oraz o kupnie używki, z drugiej strony nie jest to głupie rozwiązanie ale obawiam się problemów z gwarancją itd. wadliwością sprzętu itd.

0
  • #11 26 Lis 2013 14:21
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

PanMarsellus napisał:
    Zastanawiam się nad 5.1, pokój nie jest duży a wedle opinii niektórych użytkowników forum 7.1 mija się z celem jeśli nie ma się do tego warunków typu duży prostokątny pokój. Więc zapas będzie jeszcze większy.

co myślisz o tym modelu ? oraz o kupnie używki, z drugiej strony nie jest to głupie rozwiązanie ale obawiam się problemów z gwarancją itd. wadliwością sprzętu itd.

Harman - rzadko kiedy słyszę że się poważnie psuje. Fakt niektóre modele maja pewne wady co do wykorzystanych w nich elementach ale w wyższych modelach jeśli prawidłowo je używamy to nie stwarzają problemów. Kupno używki to raczej nic strasznego, jeśli mamy kompletne wyposażenie tj. faktury paragony zakupu karty gwarancyjne z pieczątkami (nawet jak już sprzęt nie jest na gwarancji) wszelkie instrukcje oryginalne opakowanie itp. Wiele sprzętów kupiłem używanych i odpukać narazie nie spotkałem się z żadnymi problemami tych urządzeń.
    5.1 w zupełności wystarczy. Marzyłoby mi się takie połączenie jakie Ci proponuje AVR460/AVR645 + JBL ES100 5.1 pack.

0
  • #12 26 Lis 2013 20:14
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Bardzo zależy mi przy zakupie amplitunera aby korektory graficzne które odpowiadają za poprawność obrazu były na dobry poziomie, czy uświadczę coś takiego w przypadku avr 645 ? myślałem też o skalowaniu do 4k biorąc pod uwagę że za 2 lata będzie to standard. oraz funkcjach multimedialnych amplitunera... jak to się ma w przypadu avr 645 ? bo wiem że 370 jest naszpikowany nowościami jednak w jakości dźwięku pewnie nieporównywalnie lepszy jest 645.

Dodano po 7 [minuty]:

Kolumny na pierwszy rzut oka wyglądają obiecująco :)

Dodano po 20 [minuty]:

Albo amplituner bardziej multimedialny niż muzyczny z pre out typu Sony STR-DN1040 który nie jest jakiś niesamowicie drogi a daje spore możliwości, i do tego mocny wzmacniacz stereo (tutaj nie mam póki co konkretnych typów) + np. JBL ES100 lub cos w tym stylu, same fronty póki co. nie lepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o kompromis multimedialny + jakość dźwięku ? jak myślisz ?

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić pisownię! [P.]

0
  • #13 27 Lis 2013 20:08
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Można duzo zaoszczędzić kupując dobry ampli kina domowego, który również dobrze sprawdzi się w stereo co do AVR645, musiałbys sobie poczytać bo co do "bajerów" to obeznany zbyt mocno nie jestem. Jeśli nie AVR645 to AVR460 powinien posiadać nowszego typu bajery i dźwiękiem nie zmartwi (podejrzewam że AVR460 zagra w stereo niewiele gorzej albo i lepiej od np HK970, albo HK3480).

0
  • #14 29 Lis 2013 03:08
    petrus
    Poziom 24  

PanMarsellus napisał:

Kolumny na pierwszy rzut oka wyglądają obiecująco :)

Tylko wyglądają, ale nie grają. Nie sugeruj się rozmiarem wooferów.

Cytat:

Albo amplituner bardziej multimedialny niż muzyczny z pre out typu Sony STR-DN1040 który nie jest jakiś niesamowicie drogi a daje spore możliwości, i do tego mocny wzmacniacz stereo (tutaj nie mam póki co konkretnych typów) + np. JBL ES100 lub cos w tym stylu, same fronty póki co. nie lepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o kompromis multimedialny + jakość dźwięku ? jak myślisz ?

Lepsza opcja ze wzmacniaczem stereo z wejściem na końcówkę mocy. Najlepiej z rozdzielonym wejściem, aby całkowicie ominąć wyjście dźwięku amplitunera przy odsłuchu muzyki stereo.

0
  • #15 29 Lis 2013 11:12
    PanMarsellus
    Poziom 9  

Petrus, czy mogę prosić o konkrety? Daj na przykład jakieś modele godne polecenia.

0
  • #16 29 Lis 2013 16:55
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Zauważ, że to znacznie podniesie koszta zakupu sprzętu.

0
  • #17 02 Gru 2013 08:46
    RMS.pl

Poziom 26  

JBL ES to model, którego produkcję dawno zarzucono i nigdy nie uchodził za szczególnie udany. Jeśli myślisz o JBL - poczekaj na nową serię Studio 2.

Ciekawy wybór to wspomniane przez Ciebie Paradigmy. Do kina domowego warto wziąć pod uwagę marki takiej Klipsch i Definitive Technology np model BP6, wyspecjalizowany do produkcji dźwięku kinowego.

Poza tym, mogę zdradzić, że nadchodzi bardzo dobra promocja zestawów kina domowego Melodika (Roth OLi), gdzie cały system warto blisko 5000 będzie można wyjąć za ok 3.500.

0
  • #18 11 Maj 2014 11:36
    mollto
    Poziom 14  

Witam.

Odgrzebuję lekko temat, może ktoś tu jeszcze zajrzy, może autor się jeszcze nie zdecydował.
    Ja zaproponował bym kolumny według projektu KRS47 - Hurricane 2 way.
    Koszt budowy to około 3000 zł.
    Cały kit pod te kolumny to koszt około 1550 zł, z gotowymi zwrotnicami wykonanymi w polink to koszt 1750 zł.
    Obudowy można zamówić i to koszt w granicach 1300 zł, można też takie obudowy zbudować samemu, ale trzeba mieć miejsce, czas, narzędzia i podstawowe umiejętności stolarskie.

Więc mieścimy się w budżecie 3000 zł, a kolumny warte są każdej zainwestowanej złotówki.

Jeżeli chodzi o kompromis między Stereo, a KD to bardzo ciężko z tym.
    Swego czasu posiadałem Yamaha DSP-AX1 wzmacniacz do KD za 15 tyś. oczywiście w dniu premiery, a stereo miało być na poziomie 10 tyś, nie napiszę o tym wzmacniaczu że był słaby, a wręcz przeciwnie były bardzo dobry, bardzo dobre kino domowe, bez tak zwanych hydro wtrysków, świetne stereo ale coś tam brakowało, trochę dynamiki, ten bas był nie taki jak oczekiwałem, no ale to jednak wzmacniacz do KD gdzie musimy posiłkować się subwooferem, a ten w stereo zamęczy Cię w 3 minuty.

Ja stawiam na rozwiązanie z pierwszego postu, do stereo oddzielny wzmacniacz i do KD osobna jednostka.

Obecnie w stereo używam starego Denona PMA 1520 z Dac na pokładzie i chwilowo nie zmieniam, rozważam rozbudowę do KD poprzez oddzielny wzmacniacz i stawiał bym na wysoki model Yamahy.

0