Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tylko 7 kanałów na Samsungu

adamo88 24 Nov 2013 06:23 4977 11
e-mierniki
    adamo88
    Level 12  
    Mam pewien problem, otóż moi starsi posiadają 2 TV - Samsung UE40F6650 oraz Toshiba model podobny do tego 32RL938 (nie jestem pewien).
    Zakupili antenę do dvb-t pokojową ze wzmacniaczem Manta MA300.
    Jak podłączam tą antenę do tv toshiby - mam 22 kanały i jest ok. Natomiast jak podłącze do samsunga - mam tylko 7 kanałów. Oba telewizory stoją w innych pokojach ale jak podłączyłem oba tv to tej anteny to i tak samsung znajdował mi tylko 7 kanałów - bez różnicy w którym pokoju postawiłem antenę. Co może być tego przyczyną ? Czy rozgałęźnik antenowy może być tego przyczyną - bo taki jest po drodze ale będę próbował ze złączką? Po podłączeniu bezpośrednio TV do anteny i tak znajduje mi tylko 7 kanałów:/
  • e-mierniki
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    adamo88 wrote:
    Jak podłączam tą antenę do tv toshiby - mam 22 kanały i jest ok. Natomiast jak podłącze do samsunga - mam tylko 7 kanałów.

Quote:
    Po podłączeniu bezpośrednio TV do anteny i tak znajduje mi tylko 7 kanałów

Myśląc logicznie ten drugi TV jest popsuty i należy go naprawić lub wymienić jeżeli jest na gwarancji .

Pozdrawiam.
    stolarek_1988
    Level 21  
    Według mnie samsungi mają dość kiepskie - przez co wymagające głowice. Niestety siła sygnału (jego jakość oczywiście również) w stosunkowo wąskim zakresie. Za mało - to albo brak sygnału, albo zacięcia, za dużo - tak samo. Widać że Twoja toshiba ma po prostu głowicę bardziej czułą - przez co jest w stanie wykryć stosunkowo słaby lub zbyt mocny sygnał.

Zakładam, że nie masz miernika, wiec zobacz w menu samsungów przy próbie ręcznego wyszukiwania kanałów jakie TV pokaże parametry odbioru dla poszczególnych muxów w Twojej lokalizacji - zakładam że mowa i Białymstoku.
    Czyli kanał 22 - MUX3, k46 - MUX1, k49 - MUX2. Mam nadzieję, że częstotliwości się nie zmieniły.

Jak podasz parametry to będzie można dalej coś myśleć.
    Tak w ogóle to które kanały odbierasz?
  • e-mierniki
    LeDy
    Level 43  
    adamo88 wrote:
    Oba telewizory stoją w innych pokojach ale jak podłączyłem oba tv to tej anteny to i tak samsung znajdował mi tylko 7 kanałów - bez różnicy w którym pokoju postawiłem antenę. Co może być tego przyczyną ?

Opisz jak na tym Samsungu szukasz programów?
    irekr
    Moderator
    Adamo - a jaka masz antenę?
    Jeżeli mieszkasz w Białymstoku i antena jest ze wzmacniaczem to ja się niczemu nie dziwię.

Jak daleko mieszkasz od komina EC Zachód?
    adamo88
    Level 12  
    Antenę napisałem jaką mam (Manta MA300), od EC zachód - popiełuszki/ubocze - w tym miejscu. Programów szukam tak: menu->kanał->automatyczne strojenie->wybieram naziemne cyfrowe. Co dziwne przy dzisiejeszej próbie znalazło mi 15 kanałów o.O - ale już tylko 7 heh.
    Kanał 22 - 482000KHz - 40%-100%
    Kanał 49 - 698000KHz - koło 20%
    Kanały- TVP1, TVP2HD, Polsat, TV Białystok, TVN, TV4, Puls, TVN7, Puls2, TV6, Polsat Sport News, Kultura, Historia, Polonia, Rozrywka
    User removed account
    User removed account  
    adamo88
    Level 12  
    To co z pokojówek nazywasz anteną?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    adamo88
    Level 12  
    Dzieki _cheetah_ za info - choć jedna konkretna odpowiedź na zadane pytanie, może po prostu tak już jest i trza się z tym pogodzić.
    Temat do zamknięcia bo już nic z tego nie wyniknie.
    User removed account
    User removed account