Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odbierać naziemną telewizję cyfrową?

MartinTcV 24 Nov 2013 09:39 2256 2
    MartinTcV
    Level 9  
    Witam serdecznie,
    Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę odebrać naziemną telewizję cyfrową, gdy mam antenę z kablówki. Czytałem gdzieś, że za pomocą tej anteny nie odbiorę cyfrowych kanałów. Co bym musiał zrobić, aby móc odbierać zarazem to i to i zmieniać sobie na telewizorze z analogowego na cyfrowe lub odwrotnie? W sensie, że TV to analogowe a AV cyfrowe kanały?

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
    [QQQ]
    Level 17  
    1. Sprawdzić czy Twoja kablówka nie udostępnia sygnału DTV ( podobno niektóre to robią )

2. Jeśli nie to zamontować prawidłową instalację antenowa ( jak chcesz wiedzieć jaką musisz podać szczegóły zgodnie z regulaminem )

3. W obu przypadkach potrzebujesz dekoder cyfrowy ( z tego co piszesz wygląda że masz odbiornik bez DTV )

4. Kabel AV ( Euro-taki jakie masz wejście w TV )
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    MartinTcV wrote:
    Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę odebrać naziemną telewizję cyfrową, gdy mam antenę z kablówki.

To o czym piszesz "antena z kablówki" to nie jest antena tylko kabel koncentryczny, w który TVKablowa wpuszcza przekazy TV.
    Przekazy takie mogą być jako :
    - TV "analogowa"
    - TV "cyfrowa"
    - internet
    - telefon

Quote:
    Czytałem gdzieś, że za pomocą tej anteny nie odbiorę cyfrowych kanałów.

Przekazy nadawane z naziemnych nadajników w emisji DVB-T ("cyfrowa") nie odbierzesz z przekazu TVK, ponieważ instalacja taka jest instalacją zamkniętą.
    Chyba, że przekaz taki będzie retransmitowany w takiej sieci. O możliwości odbioru naziemnych DVB-T możesz dowiedzieć się w BOK danego TVK.

Quote:
    Co bym musiał zrobić, aby móc odbierać zarazem to i to i zmieniać sobie na telewizorze z analogowego na cyfrowe lub odwrotnie? W sensie, że TV to analogowe a AV cyfrowe kanały?

Nic prostszego jak zainstalować osobną antenę z kablem koncentrycznym, kupić dekoder do odbioru emisji DVB-T na terenie RP i z wyjścia dekodera (TV) poprzez kabel EURO SCART podłączyć na wejście AV takiego telewizorka.
    W ten sposób na jednym TV masz możliwość przełączania z pilota na :
    - kanały TVKablowej
    - kanały DVB-T naziemnej TV

Złącze EURO SCART :

Jak odbierać naziemną telewizję cyfrową?

Pozdrawiam.