Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odbierać naziemną telewizję cyfrową?

24 Lis 2013 09:39 2088 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę odebrać naziemną telewizję cyfrową, gdy mam antenę z kablówki. Czytałem gdzieś, że za pomocą tej anteny nie odbiorę cyfrowych kanałów. Co bym musiał zrobić, aby móc odbierać zarazem to i to i zmieniać sobie na telewizorze z analogowego na cyfrowe lub odwrotnie? W sensie, że TV to analogowe a AV cyfrowe kanały?

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    1. Sprawdzić czy Twoja kablówka nie udostępnia sygnału DTV ( podobno niektóre to robią )

2. Jeśli nie to zamontować prawidłową instalację antenowa ( jak chcesz wiedzieć jaką musisz podać szczegóły zgodnie z regulaminem )

3. W obu przypadkach potrzebujesz dekoder cyfrowy ( z tego co piszesz wygląda że masz odbiornik bez DTV )

4. Kabel AV ( Euro-taki jakie masz wejście w TV )
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    MartinTcV napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę odebrać naziemną telewizję cyfrową, gdy mam antenę z kablówki.

To o czym piszesz "antena z kablówki" to nie jest antena tylko kabel koncentryczny, w który TVKablowa wpuszcza przekazy TV.
    Przekazy takie mogą być jako :
    - TV "analogowa"
    - TV "cyfrowa"
    - internet
    - telefon

Cytat:
    Czytałem gdzieś, że za pomocą tej anteny nie odbiorę cyfrowych kanałów.

Przekazy nadawane z naziemnych nadajników w emisji DVB-T ("cyfrowa") nie odbierzesz z przekazu TVK, ponieważ instalacja taka jest instalacją zamkniętą.
    Chyba, że przekaz taki będzie retransmitowany w takiej sieci. O możliwości odbioru naziemnych DVB-T możesz dowiedzieć się w BOK danego TVK.

Cytat:
    Co bym musiał zrobić, aby móc odbierać zarazem to i to i zmieniać sobie na telewizorze z analogowego na cyfrowe lub odwrotnie? W sensie, że TV to analogowe a AV cyfrowe kanały?

Nic prostszego jak zainstalować osobną antenę z kablem koncentrycznym, kupić dekoder do odbioru emisji DVB-T na terenie RP i z wyjścia dekodera (TV) poprzez kabel EURO SCART podłączyć na wejście AV takiego telewizorka.
    W ten sposób na jednym TV masz możliwość przełączania z pilota na :
    - kanały TVKablowej
    - kanały DVB-T naziemnej TV

Złącze EURO SCART :

Jak odbierać naziemną telewizję cyfrową?

Pozdrawiam.