Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filmy na TV przez sieć z dysku sieciowego

morained 24 Lis 2013 11:47 4950 9
  • #1 24 Lis 2013 11:47
    morained
    Poziom 6  

Czesc,

Planuje zakup telewizora - coś z obecnych serii Spart TV 3D z ethernetem.

Czy gdy telewizor posiada połączenie ethernet jest możliwe oglądanie filmwów, zdjęc bezpośrednio z dysku sieciowego? Czy trzeba coś dodatkowo?

0 9
  • #2 24 Lis 2013 16:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

morained napisał:
    Czy gdy telewizor posiada połączenie ethernet jest możliwe oglądanie filmwów, zdjęc bezpośrednio z dysku sieciowego?

Tal, gdy spełni się odpowiednie dodatkowe warunki.
    morained napisał:
    Czy trzeba coś dodatkowo?

A mianowicie, jak tv, tak i dysk sieciowy muszą mieć DLNA, dysk dodatkowo musi mieć możliwość udostępniania plików we własnym systemie, dysk sieciowy musi być wydajny, obsługiwać strumieniowanie audio/video, mieć kartę sieciowa 1 Gb.......
    Jaki dysk sieciowy masz konkretnie na myśli?.

0
  • #3 24 Lis 2013 19:57
    morained
    Poziom 6  

Dysku jeszcze nie kupiłem, ale o sieć gigabitową zadbałem.

Na razie myślałem o czymś prostym np. WD My Book Live WDBACG0030HCH 3TB. A jak nie to jakiś bardziej rozbudowany NAS.

0
  • #4 24 Lis 2013 20:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

morained napisał:
    ale o sieć gigabitową zadbałem

Tv, ma kartę ethernet tylko 100 Mb......
    morained napisał:
    Na razie myślałem o czymś prostym np. WD My Book Live WDBACG0030HCH 3TB

Z opisu wynika, że powinno to dać radę, choć cudów się nie spodziewaj, skoro serwery/dyski sieciowe z prawdziwego zdarzenia kosztują i 2 tyś zł.....

0
  • #5 25 Lis 2013 00:36
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego KOCUREK1970 troche namieszales:

KOCUREK1970 napisał:
    mieć kartę sieciowa 1 Gb

Wylacznie do wspolpracy z TV nie ma takiej koniecznosci.
    KOCUREK1970 napisał:
    dysk sieciowy muszą mieć DLNA,

Dyski zewnetrzne posiadaja wylacznie polaczenia USB. Te ktore posiadaja karty sieciowe i strumieniowe odtwarzanie multimediow to sa juz serwery.
    morained napisał:
    Na razie myślałem o czymś prostym np. WD My Book Live WDBACG0030HCH 3TB

Cena jest atrakcyjna. Jednak przed zakupem prosze poczytac jakie problemy mieli koledzy z takimi "serwerkami".
    Odemnie:
    - im wiekszy dysk tym wieksze straty przy uszkodzeniu
    - jesli ma to byc wylacznie podlaczone do TV, bez sensu, lepiej zainwestowac w dobry dysk HDD na USB (bez przesadyzmu)
    - posiadajac przyzwoity router z wejsciem USB i certyfikatem DLNA (rowniez lepsza inwestycja niz taki serwerek) wystarczy podlaczyc dysk lub kilka dyskow poprzez hub USB i miec to samo z wieszymi mozliwosciami.
    Pozniej cala reszta zalezy juz od samego TV i jego mozliwosci.

0
  • #6 25 Lis 2013 01:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    Wylacznie do wspolpracy z TV nie ma takiej koniecznosci.

Oczywiście, że nie, tylko serwer podpinasz pod router, i wtedy nie tylko tv ma możliwość z niego korzystać, ale i komputer a wtedy karty 1 Gb dają już wyraźną różnice w transferze, poza tym spróbuj coś przesłać przez sieć 100 Mb, zwłaszcza jak plik ma kilka GB.
    anmedia napisał:
    Dyski zewnetrzne posiadaja wylacznie polaczenia USB. Te ktore posiadaja karty sieciowe i strumieniowe odtwarzanie multimediow to sa juz serwery

Nic bardziej mylnego, posiadam dysk w obudowie z portem RJ 45, ale na pewno serwerem nazwać go nie można, bo jest to zwykła obudowa zewnętrzna z portem RJ45 i nic poza tym.
    Posiadam również Synology DS 713+, i to jak najbardziej serwerem można nazwać, choć posiada również porty USB......

0
  • #7 25 Lis 2013 20:25
    morained
    Poziom 6  

Dzięki za podpowiedzi i pomoc w wyborze.

0
  • #8 02 Sty 2014 18:14
    morained
    Poziom 6  

anmedia napisał:

- posiadajac przyzwoity router z wejsciem USB i certyfikatem DLNA (rowniez lepsza inwestycja niz taki serwerek) wystarczy podlaczyc dysk lub kilka dyskow poprzez hub USB i miec to samo z wieszymi mozliwosciami.
    Pozniej cala reszta zalezy juz od samego TV i jego mozliwosci.

Z tego co udało mi się wyczytać to rozwiązanie oparte o router + dysk podłączony przez USB daje sporo mniejszą wydajność (4–5 MB/s) niż NAS (30-50 MB/s i wiecej) choć jest oczywiście tańsze.

Jeśli ktoś ma doświadczenia w kontekście użycia NASa VS router + dysk to prośba informacje.

0
  • #9 02 Sty 2014 22:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

morained napisał:
    Jeśli ktoś ma doświadczenia w kontekście użycia NASa VS router + dysk to prośba informacje.

Tu nie ma co porównywać, wydajność, szybkość, praca dwukierunkowa, tutaj NAS bije wszystko, tylko cena boli..., a drugie rozwiązanie, no cóż, jest duuużo tańsze....., ale u mnie nie spełniło pokładanych w nim nadziei.

0
  • #10 03 Sty 2014 01:06
    anmedia
    Poziom 39  

morained napisał:
    router + dysk podłączony przez USB daje sporo mniejszą wydajność (4–5 MB/s)

Dlatego napisalem powyzej, ze router musi miec certyfikat DLNA, aby byl wydajny. Roznica miedzy routerem z wejsciem USB bez certyfikatu a z certyfikatem, daje ci te gwarancje ze praktycznie kazdy material bedzie dzialac bez problemu. Oczywiscie z zalozenia TV-Router-HDD. Jak podepnie sie 3 osoby do tego samego materialu, to trudno bedzie utrzymac prawidlowa prace.
    Poza tym, nie wiem skad masz takie wiadomosci. Dysk ze zlaczem USB 2.0 w zupelnosci wystacza nawet dla filmow mkv z bitrate okolo 20mbps. A nalezy przyjac ze wiele materialow puszczanych w takiej sieci to kiepskiej jakosci Dvixy itp szmira. Oczywiscie dla wiekszej gwarancji przepustowosci dobrze zaopatrzyc sie w router z kartami 1Gbs a nie 100mbs, ale tutaj znowu cena bedzie zaporowa. Chcac uzyskac cos lepszego np, z dzwiekiem 5.1 koniecznej jest podlaczenie HDD bezposrednio do TV.

0