Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora 504B - Końcówki mocy STK

RafoX 24 Lis 2013 11:52 3429 4
  • #1 24 Lis 2013 11:52
    RafoX
    Poziom 15  

Siemanko,
    Jak wiadomo jestem pasjonatem starego sprzętu który do tej pory posiadam.
    Diory itp nie są mi obce jednak w obecnych czasach coraz mniejszy dostęp do części do nich.. a zwłaszcza oryginały.
    Mam diorę 504B kompletną korektor wzmak itp od nowości i jak wiadomo siedzą w niej końcówki mocy od Sanyo mianowicie model STK 4044V
    Jak rozpoznać teraz orginał tej końcówki? wiadomo o podróbę nie ciężko a najbardziej poczciwa i nie zawodna końcówka jest tylko od Sanyo wiadomo że nie już nie robią tych końcówek a niby na alledrogo można je spotkać.

Koleś niby sprzedaje NOWE napisałem do niego jak to możliwe odpisał

Cytat:
    może i nie produkują ale jeszcze są w hurtowniach, na tą chwile sprzedałem już wszystkie, muszę sprowadzić więc proszę pisać podx koniec tygodnia

Chciałbym się zabezpieczyć i kupić bo ostatnio coś na jednym kanale mi coś się nie tak dzieje a mianowicie
    zaznaczyłem mam na zdjęciu nie słychać dźwięku po podłączeniu do tego wtyku
    Czasem się załączy jak podkręcę głos czasem nie nie wiem od czego to zależy na prawej stronie działa wszystko normalnie tylko ten jeden LEFT
    Może wie co może być przyczyną ?
    Diora 504B - Końcówki mocy STK
    Nigdy to nie było rozbierane kolumny jedynie jakie były podłączone to Altusy 140 sprzęt też raczej nie katowany zagrał może kilka razy na połowę mocniej nigdy.

0 4
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2013 14:44
    elektronik89
    Poziom 15  

To typowy objaw zaśniedziałych /upalonych styków przekaźnika załączającego to wyjście. Jeżeli chcesz zachować przekaźnik oryginalny, to go wymontuj, rozbierz i przeszlifuj styki drobnym papierem ściernym, dokładnie przedmuchaj z opiłków i przemyj jeszcze styki alkoholem izopropylowym lub przynajmniej spirytusem. Albo po prostu wymień przekaźnik na nowy, nadal można kupić ten typ przekaźnika (produkcji polskiego Relpola).

Żeby się upewnić, że to przekaźnik szwankuje, mozesz albo sprawdzić czy na słuchawkach działa jak należy w momencie, gdy nie działa to wyjście, albo po prostu przepiąć się na wyjście B.

Jeżeli chodzi Ci o tego samego gościa na alledrogo (nick "Sxxxxxxxx" ?), u którego ja ostatnio kupiłem STK4044V, to w mojej ocenie te końcówki nie są nowe, a z demontażu, jednak mimo wszystko sprawne. Swojej jeszcze nie sprawdziłem we wzmacniaczu, jedynie multimetrem, bo muszę się zaopatrzyć najpierw w kondensatory potrzebne do tej końcówki (również do uszkodzonej WS504B, kupiłem w celu naprawy w okazyjnej cenie). Jeżeli okaże się sprawna, to zaopatrzę się u niego w parę na zapas do mojej własnej Diory.

Zdjęcia końcówkek:
    Oryginalna, uszkodzona, wymontowana ze wzmacniacza:
    Diora 504B - Końcówki mocy STK Diora 504B - Końcówki mocy STK
    Kupiona na znanym serwisie aukcyjnym:
    Diora 504B - Końcówki mocy STK Diora 504B - Końcówki mocy STK

Jak widać, obie mają te same cechy charakterystyczne dla oryginalnych koncówek: zielona obwódka na laminacie wokół pól lutowniczych z nóżkami, prostokątne, równe pola lutownicze, napis miejscami wytarty, litera "V" z poprzeczną linią, czterocyfrowy numer w górnym prawym rogu i do tego numer na radiatorze.

0
  • Relpol
  • #3 24 Lis 2013 14:57
    RafoX
    Poziom 15  

A więc tak problem rozwiązałem od kiedy pisałem ten temat trochę czasu mineło więc postanowiłem otworzyć puszkę pandory po ponad 20 latach ;D
    Wiadomo masakra co tam zobaczyłem więc zabrałem się za czyszczenie. Od 11 godziny do tej czyściłem wszystko patyczkiem do uszu i spirytusem wszystko po kolei aż do teraz liczyć 15 jest. Poskładałem i jest git wtyk gra więc zapewne problem leżał w kurzu :)

Tak z ciekawości robione były odbiorniki AS 504? bo ja mam 502 i przy przerzuceniu na pilocie radia nie działa muszę z przycisku na tunerze ze wzmaka też nie rusza.

Co do tych końcówek mocy to sprzedaje je nie jaki Smoleczek
    Chciałem zapodać tu linka ale za mały staż mam na forum :)
    Nr jego aukcji to 3710081714 możesz wyszukać sobie. Porównywałem że swoimi to jedynie różni się nr tym małym u góry.
    Sprzęt gra mi od lat nic nie trzeszczy piszczy itp więc chciałbym się ubezpieczyć i zakupić te końcówki aby jak już padną zmienić i niech gra znów ze 20 lat.

0
  • #4 24 Lis 2013 15:11
    elektronik89
    Poziom 15  

Nie było AS504, były 506 wyżej jedynie (czyli AS502 z dołożonym RDS). Ja mam wzmacniacz WS504 i bez problemu współpracuje z tunerem AS502 za pomocą pilota. Natomiast wzmacniacz ten nie miał możliwości uruchomienia tunera czy jakiegokolwiek segmentu za pomocą przycisku wyboru wejścia. Uruchamianie poszczególnych segmentów albo z pilota albo bezpośrednio na tym segmencie. może banalne pytanie, ale czy masz na pewno podłączone właściwie przewody sterujące między tunerem a wzmacniaczem?

0
  • #5 24 Lis 2013 15:32
    RafoX
    Poziom 15  

Powiem ci tak nie wiem czy mam dobrze podłączone bo tam idzie tylko jeden kabelek aby go podłączyć więc inaczej raczej się nie da.
    Z tuneru wychodzi wyjście o nazwie amplituner i tam ten jeden kabelek podpinam. drugi to tape więc nie podpinałem nigdy. korektor działa jak trzeba i ręcznie i z pilota więc raczej nie pomyliłem tego a w wzmaku został mi tylko wtyk do sterowania CD no i wiadomo całe wyjście Tape bo tego nie posiadam .

0
  Szukaj w 5mln produktów