Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba C660 - Nowa instalka bardzo długo się uruchamia.

24 Lis 2013 12:14 1752 8
  • Poziom 32  
    Witam
    Znajomy przyniósł laptopa, chce reinstalację systemu.
    System jaki był to Windows 7 Home Premium. Taki też ściągnąłem z internetu, nośnik 1:1 z oryginałem. Windows coś podejrzanie długo się instalował, ale aktywację przeszedł bez problemów. Teraz bardzo długo się uruchamia jak i długo się wyłącza. Dysk jest w Trybie IDE, w trybie AHCI nie mogę zainstalować systemu, a po instalacji jak włącze tryb AHCI, to system nie wstaje pomimo zmiany dwóch wartości w rejestrze z 3 na 0. System niezasyfiony, tylko te długie uruchamianie i ogólnie system jakoś muli.
    Laptop to Toshiba C660 PSC0QE.
    Sterowniki jakie zainstalowałem, to:
    Assist,
    Card Reader Controller
    Chipset Utility,
    Display Driver,
    Intel Management Engine Interface,
    Lan Driver,
    Service Station,
    WebCam Driver,
    Sterownik WiFi pobrany ze strony Realtek.
    Komputer mulił przed instalacją sterowników jak i po. Sterowniki pobierałem Stąd
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 32  
    Zanim zainstalowałem program z 5 minut upłyneło, może więcej...
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jakie zużycie CPU? Wykonaj skan powierzchni w MHDD i wstaw wyniki.
  • Poziom 32  
    Użycie procesora do 25 procent skokami przeważnie kilka procent. Log najprawdopodobniej jutro, ponieważ program wypaliłem na płytce kliknałęm f10 pewny tego, że znajdę log na dysku.. :D
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Wiem, że mało profesjonalne ale 3 raz nie chciałem skanowania puszczać potym jak dalej nie mogę znaleźć logu na dysku po poleceniu copy.
    Chyba, że zajdzie taka potrzeba to jutro puszcze 3 raz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Jeśli to coś pomoże, to komputer nie chce przejść klasyfikacji wydajności Windows. Przy sprawdzaniu dysku wyrzuca komunikat, że nie był w stanie ukończyć operacji. Komputer ma 2.partycje, obie po około 230GB, dlatego nie robiłem oddzielnej na system, tylko dysk C ma taki rozmiar bo znajomy uznał że nie ma takiej potrzeby jednak nie sądzę aby to było problemem.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Puść skanowanie z włączoną opcją remap lub jeśli nie ma ważnych danych na dysku to pełna procedura zerowania i remapu(zerowanie kasuje całkowicie wszystkie dane z dysku). Dysk ma jeden bad sektor i jeden wolniejszy sektor. Tego CDI nie pokazał ale MHDD tak.
  • Poziom 32  
    Zrobiłem jak kazałeś, jednak zerowanie zajeło maks z 3 godzinki napewno nie więcej, czy nie za szybko? Poprawy żadnej system postawiłem plus pakiet sterowników, utworzyłem partycję około 40GB na system reszta niesformatowana. Nadal błąd przy próbie instalacji przy kontrolerze ustawionym na AHCI. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to. Czas uruchamiania windowsa, to około 2 minuty ekran ''Uruchamianie Systemu windows'', potem około 3 minut czarny ekran z myszką, oraz później tło zapraszamy.
    Pozdrawiam Toshiba C660 - Nowa instalka bardzo długo się uruchamia.
  • Użytkownik usunął konto