Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus K50AB - komputer nie chce sie wlaczyc

24 Lis 2013 12:20 2181 14
  • Poziom 2  
    Witam,mam nastepujacy problem z moim Asusem.Dzis rano gdy chcialam wlaczyc komputer nie udalo sie.Po wcisnieciu przycisku POWER swieci sie lampka od wlacznika jak rowniez lampka zielona przy ikonce zarowki.Wiatrak chodzi non stop,cdrom wydaje z siebie dzwiek jakby chcial czytac plyte i po chwili przestaje i tyle.Ekran caly czas czarny,nic nie wyswietla.Wiatrak chodzi non stop i tyle.Zero dzwiekow,nic.Komp zachowuje sie tak na baterii jak i na zasilaczu.Dodatkowo dodam,ze wczoraj dzialal idealnie,nic sie nie dzialo,nic nie kombinowalam przy plikach systemowych,jedynie dokonalam zalecanej defragmentacji dyskow.Historia Asusa:komp ma 3,5roku,nigdy nie formatowany,nigdy nie upadl,nie byl zalany,nic.Do dzis dzialal idealnie.Przeczyscilam go sprezonym powietrzem,ale nie pomoglo.Co to moze byc?Czy jest opcja,ze uszkodzil sie dysk twardy i ze strace wszystkie dane?Czy ktos wie czy w takim przypadku jesli mialam dwie partycje i na tej nie systemowej mialam zdjecia i inne wazne pliki to czy w razie czego da sie to odzyskac?Chce go zawiezc do serwisu,ale chce wiedziec czego mam sie spodziewac...
  • Poziom 38  
    Posiada koleżanka PC-ta ? Najprościej było by przed serwisem podłączyć dysk do PC zgrać dane i dopiero serwis. Przy tej okazji można by ustalić stan dysku po przez smart. Próbowała koleżanka podłączyć zewnętrzny monitor. Sprawdzić na jednej kości ram/ zmienić bank pamięci?
  • Poziom 2  
    No wiec nie mam PC i nie bardzo wiem nawet jakby to zrobic.Generalnie nie bardzo sie znam na hardware laptopow.Jedyne co mi pozostaje to serwis.Podlaczam asusa do tv i niestety ekran czarny,wiatrak chodzi non stop a wczesniej jak byl sprawny to po wlaczeniu wiatrak pokrecil chwile i potem cichl,a teraz kreci caly czas i bardzo szumi.Chcialabym wiedziec czy jest nadzieja na odzyskanie danych z partycji niesystemowej czy jednak jak poszedl dysk to i z danymi?
  • Poziom 38  
    monika_piw napisał:
    i nie bardzo wiem nawet jakby to zrobic
    Odkręcić 3 śrubki, wyjąć dysk podłączyć zasilanie i kabel z PC skopiować dane (złącza w laptopie i w PC identyczne) Bardziej mi to wygląda na awarię płyty głównej przed oddanie do serwisy podłączył bym dysk pod PC. Dane powinny być na swoim miejscu. Ale bez podłączenia do PC ciężko wróżyć.
  • Poziom 2  
    Dzieki wielkie za rady.Jednak nie mam dostepu do PC i nie mam jak przerzucic tych danych. Jednak dzieki Twojej opinii chociaz nadzieja we mnie sie tli na odzyskanie danych.Jutro podjade do serwisu i zobacze co i jak mi powiedza i poprosze ich o sprawdzenie danych. Dam znac co powiedza.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    mixal94 napisał:
    Standardowa usterka w tym modelu uszkodzony mostek północny. Koszt naprawy 400zł.

To dotyczy się także pokrewnego modelu K50AF?
  • Poziom 15  
    Myślałem że nie bo ma inny Chipset. Przepraszam ze się podpinam pod temat.
  • Poziom 2  
    Witam, dziękuję za info o wadliwym mostku północnym. Mam oczywiście dodatkowe pytanie, ponieważ jestem laikiem jeśli chodzi o hardware i poza tym, że wiem tyle o ile co z czym się je, nie bardzo znam się na tym, co się dzieje z tym czy tamtym... Chodzi mi o to, czy takie uszkodzenie ma wpływ na dane na dysku, czy jednak naprawa tego mostka sprawi, że wszystko będzie na swoim miejscu?

I drugie pytanie... Czy według Was opłaca się inwestować w ten komp i naprawiać ten mostek (jeśli to on jest przyczyną, a podejrzewam, że tak, skoro piszecie, że to typowa usterka tego modelu) czy lepiej zainwestować w nowy sprzęt, a naprawę tego sobie darować, bo za jakiś czas znów padnie? Oczywiście nie uśmiecha mi się teraz zakup nowego lapka, ale jak mam znów się stresować utratą danych to wolę zainwestować w nowy sprzęt + zakup dysku zewnętrznego jako archiwum... :)
  • Poziom 29  
    Po co nowy dysk
    Proponuje kupić kieszeń na dysk USB 2,5' i wyciągnąć dysk z laptopa i zamontować do kieszeni i masz dostęp do danych na dysku.
  • Poziom 38  
    Moim zdaniem dyskusja w tym momencie to trochę "wróżenie z laptopa" bez pomiarów płyty dokładnego przeglądu ciężko jest cokolwiek powiedzieć na temat rozległości usterki jak również opłacalności gdyż dopiero po oględzinach można podać jakieś konkretne koszty naprawy i ocenić ewentualną opłacalność takiego zabiegu. Koledzy wyżej mają rację że jest to jedna z możliwych usterek, nikt z nas nie ma możliwości tej czy innej usterki potwierdzić. Tak jak już pisałem wątpię żeby danym na dysku się coś stało. Najlepiej było by przed oddaniem do serwisu sprawdzić dysk. Podłączyć u jakiegoś znajomego z PC. Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Też się zgadzam z kolegą problemem może być np. pamięć ram, uszkodzona karta wlan itp.. przed oddaniem do serwisu proponuje wyjąc dysk.