Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 - Polerowanie kloszy reflektorów

nyquist 24 Lis 2013 12:44 1821 5
  • #1 24 Lis 2013 12:44
    nyquist
    Poziom 24  

Witam,
    mam pytanie do forumowiczów, którzy mieli doświadczenia z polerowaniem, usuwaniem rys i odprysków po kamyczkach ze szklanych kloszy reflektorów. Czy jest na to sprawdzony sposób?
    W przypadku kloszy z tworzywa (większość nowych aut) sprawa jest prosta - papier ścierny, pasta i po kłopocie. Jak natomiast zabrać się do kloszy wykonanych ze szkła?
    Na rynku można dostać obecnie środek o nazwie "tlenek ceru", który podobno radzi sobie z powierzchnią ze szkła. Czy ktoś miał z nim doświadczenia i mógłby napisać czy on faktycznie działa?
    Wiem, ze najprościej byłoby wymienić reflektory lub nawet tylko same klosze, ale szkoda mi wymieniać oryginalne Hella, tym bardziej, że wszystkie "zamienniki" są obecnie koszmarnej jakości, a zakup nowych oryginalnych - wiadomo jaka cena...

0 5
  • #2 24 Lis 2013 20:09
    Alfred_92
    Poziom 32  

Ze szkłem raczej to nie zadziała, jest zbyt twarde.

0
  • #3 25 Lis 2013 01:07
    MartinG92e
    Poziom 15  

Może warto spróbować pastą polerską?

0
  • #4 25 Lis 2013 11:11
    Alfred_92
    Poziom 32  

Tym na rysy i odpryski na szkle też nic nie zdziała, jedynie powierzchnia szkła będzie czystsza. Wrzuci Kolega zdjęcia reflektorów bo nie wiemy jak duże są te rysy i odpryski.

0
  • #5 04 Gru 2013 23:54
    ABT
    Poziom 9  

Powiem tak polerka lamp z kloszami z tworzywa sztucznego nie zdaje egzaminu często zdarza się że lampy po prostu przypalają się. Co innego w kloszach szklanych. Polerka i lampy jak nowe. Tak jak powiedział Alfred_92 zależy jak duże są odpryski i rysy. Zmatowiałe lampy wyglądają jak nowe ale z rysami może być problem.

-1