Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System XP przycina przy prostych operacjach

mallard2 24 Lis 2013 13:15 1860 10
  • #1 24 Lis 2013 13:15
    mallard2
    Poziom 6  

Uprzejmie proszę o pomoc z moim systemem. Od kilku tygodni zauważyłem przycinanie się systemu na prostych operacjach , jak przewijanie strony przeglądarki, uruchamianie pliku muzycznego , czy nawet zacinanie się podczas zamykania systemu.Podczas przenoszenia pliku pomiędzy partycjami, przycina włączono muzyka.
    Zrobiłem re-install WinXP 32bit, ale problem cały czas istnieje. Dodatkowo podczas jednej z reinstalacji, rejestr WinXP padł totalnie i nie dało się go naprawić nawet przy użyciu konsoli odzyskiwania.

Prześwietliłem AVG i nie znalazło nic , oraz Malwarebytes' Anti-Malware , w tym wypadku znalazło 4 , ale i tak niewiele to mogło.

OTL

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Extras

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

SMARTCrystalDisk

System XP przycina przy prostych operacjach System XP przycina przy prostych operacjach

Maszyna w skrócie
    E8500, P5K Pro, 4GB, 9600GT,

0 10
  • #2 24 Lis 2013 13:16
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Dysk do wymiany po zgraniu danych, uszkodzony, stąd problemy. Posiada realokowane sektory i dużo niestabilnych sektorów, które są przyczyną twojego problemu.

0
  • #3 24 Lis 2013 13:30
    mallard2
    Poziom 6  

I to właśnie dysk powoduje że system się przycina ?
    Niestety nie mam w tej chwili dostępu do zapasowego dysku by sprawdzić i porównać. Czy dalsze użytkowanie takie dysku może doprowadzić do utraty danych , ile ewentualnie mam czasu zanim zdechnie ?

0
  • #4 24 Lis 2013 13:32
    mati211p

Nie wiem ile czasu dokładnie, ale dalsze jego używanie dysku spowoduje, że pewnego razu system wcale się nie uruchomi, a dane będzie ciężej odzyskać.

0
  • #5 24 Lis 2013 14:22
    aope
    Poziom 9  

Zrób jeszcze test HD Tune w opcji S.M.A.R.T i podaj wyniki

0
  • #6 24 Lis 2013 14:26
    mati211p

HD Tune pokaże to samo w oknie Health.

0
  • #8 24 Lis 2013 15:05
    mati211p

Jeżeli skan powierzchni to nie Quick scan. Pokazuje to samo co CDI czyli kopia danych a dysk do wymiany.

0
  • #9 24 Lis 2013 18:11
    mallard2
    Poziom 6  

System XP przycina przy prostych operacjach

Może ktoś polecić dobre i w miarę tanie zastępstwo za SEGATE ST3500320AS ?
    Obecny dysk działa w standardzie SATA II to oznacza że tylko z tego standardu mogę korzystać ? (Płyta główna P5K pro)

0
  • Pomocny post
    #10 24 Lis 2013 18:23
    mati211p

Niestety najwięcej niestabilnych sektorów masz na początku dysku a więc tam gdzie masz zainstalowany system, więc tak jak mówiłem, to jest przyczyna problemu. Dysk do wymiany po zgraniu danych. Dysk możesz kupić SATAII lub SATA III, z racji że płyta ma 6 gniazd SATAII, dysk SATA III jak kupisz będzie działał na szybkości SATAII.

0